Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što se zapravo zbilo sa S&P-om (i zašto sam ja pokupio sav bijes samozvanih tehničara)? Izostao je ekstremni porast volumena na mjestu proboja crte vrata. Sve ostalo je bilo po PS-u.

Čeka se Obama, do njegovog dolaska sve je u k…. ovi što bi trebali raditi neće a oni drugi što će raditi još nisu na svojim radnim mjestima. Zato ameri koliko god im love uplivalo tonu, a poslije 20-tog odoše kao cigani u nebo. Imat će po meni sigurno najbrži oporavak !!
[/quote]
To svi očekuju, zato oprez



@MMM

..uvažavajući vaše mišljenje moram napomenuti slijedeće.h&s (bottom) kao svaki drugi obrazac u TA traži svoje uvjete da bi sa sigurnošću mogli potvrditi da se radi upravo o njemu.Dakle,h&s ima veće šanse da se radi upravo o tom obrascu,ako je simetričniji (-),ako je uži (-),ako je zadovoljen volumen,vrijeme do breakouta 2-3 tjedna (-),ako je neckline nakrivljen (34%)(-),ravan 8%,5% od breakouta (-) i već spomenuti ind. (-).
p.s. (-) oznaka koja označava da vaš "školski" obrazac ne ispunjava uvjete.
Srdačan pozdrav!

krikman, ništa ne razumijemo iz ovih natuknica, može li se nama malo to nacrtati. Zna se da se lošijima mora crtati. Bila bih zahvalna.

@mise
..pa većina se slaže da imamo h&s (bottom)obrazac na crobexu.U slučaju da je to tako target rasta bi bio do cca 2000.Normalno, da je moguć i pullback kao što veli vlad (padanje do crte ncklinea kao potpore),ali i throwback ispod neckline. (pogledati gornji graf).


@mise
..pa većina se slaže da imamo h&s (bottom)obrazac na crobexu.U slučaju da je to tako target rasta bi bio do cca 2000.Normalno, da je moguć i pullback kao što veli vlad (padanje do crte ncklinea kao potpore),ali i throwback ispod neckline. (pogledati gornji graf).

Ovo prijatelju za pullback možda se i dogodi ali ne vjerujem a throwback čisto ne vjerujem, no i drvena peć je moguća. Molim te za tvoje osobno mišljenje, naravno ako ti nije problem.

I very much love INGRA !!

Vlad pošto si online, slažeš li se s prethodnim postom što se tiče throwbacka ili je realniji rastući trend, bez obzira na ine zemaljske burze koje su pregrijane crvenilom.
Pozdrav i hvala !!

I very much love INGRA !!

@mrgud
..ma govorimo o teoretskim mogućnostima,pa tako prema tom mogućem h&s obrascu su otvorene i te dvije mogućnosti.Mada je u ovakvoj situaciji najbolje pratiti američki index i "amerindikatore".



@mrgud

..ma govorimo o teoretskim mogućnostima,pa tako prema tom mogućem h&s obrascu su otvorene i te dvije mogućnosti.Mada je u ovakvoj situaciji najbolje pratiti američki index i "amerindikatore".

Zahvaljujem se na odgovoru u svoj i ime onih kojima je ovo nešto značilo !!

I very much love INGRA !!

..evo jedna projekcija crobexa za one koje opterećuju pregrijani indikatori.Pretpostavimo da će crobex u narednih par dana rasti svaki dan do 2155,šta se dešava sa indikatorima,istina malo su pregrijani ali to ne znači da se ne mogu još više pregrijati (kao u drvenoj peći šta veli mrgud).
p-s.normalno ovo je samo pretpostavka u edukativne svrhe da vidimo kako bi indikatori reagirali.

Mrgud…već sam ja kupovao te podcjenjene dionice…pa su postale još podcjenjenije.:D

krikman…je li moguće da mi vozimo svoju vožnju? Vožnju koju smo vozili i kada smo padali sa 2400 na 1400? Samo naravno u kontra smjeru.:D Pa da možemo malo ne ovisiti o vanjskim kretanjima TK?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

@futra
..ma znaš i sam da je to moguće koji dan,dva ili tri,ali inače neznam,teško.

Možda i taj dan dva tri budu dovoljni.[wink]



@futra

..ma znaš i sam da je to moguće koji dan,dva ili tri,ali inače neznam,teško.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Moj tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Kratkorocno: prvi primarni na gore gotov 23.12. kao leading diagonal je otpao, ono sto je slijedilo ne moze biti korekcija na dole. Da smo jos uvijek u intermediate cetvorki na gore (zeleno na intermediate grafu) stvarno je malo vjerojatno, ne krsi pravila (nismo prosli 2018), ali je tako razvucena da su neki minute valovi jednaki dva reda razine vecim prethodnim intermediate valovima. Onda nam ostaje samo da smo u primarnom [1] ili [A] na gore ili neko brojanje koje ja ne vidim. U prvom primarnom na gore vjerojatno smo u njegovoj intermediate petici (crno na intermediate grafu). Dakle, najvjerojatnije kratkorocno na gore pa dole, srednjorocno na gore, dugorocno gore ako smo u ciklickom impulsu na gore, dole ako se korekcija pretvori u superciklicku ili slozenu ciklicku (to sam prosli tjedan razradio u tekstu, a na sadasnjem ciklickom grafu su oznaceni valovi svih kombinacija). Ako netko vidi neku logicku ili ewt gresku, unaprijed zahvalan na ispravku.

Za mene je najzanimljivije pitanje, dokle moze povuci prvi primarni val i prvi ciklicki val na gore ako smo u ciklickom impulsu na gore? Ako smo stvarno u prvom primarnom, povukao je lijepih 30% ukupne prethodne vrijednosti, sretnici koji su usli na dnu ostvarili su vec sad dobru zaradu. Ewt ne nudi odgovor dokle moze prvi primarni nakon ciklicke korekcije. Za prvi ciklicki, ako se zelite osloniti na guidelines, odgovor je meni nevjerojatnih 4200 (The first wave, a new impulsive price movement, tends to stop at the base in the previous correction, which normally is the B wave). U skladu s nacelnom osobinom drugog vala, ali i nase situacije iz ’98-’99, u ciklickom impulsu na gore drugi val na dole i primarni i kasniji ciklicki mogao bi biti jak, taman za popravni ulaz.

New Report

Close