Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedan školski primjer h&s-a. Hoće li izdržati predstojeća iskušenja?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


[ps. ima i drugih dobrih dionica uz HT.
neke su na vrlo niskim nivoima i u prerasprodanom podrucju – a to je sramota za jedan uzlazni trend.

Kao npr…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Jedan školski primjer h&s-a. Hoće li izdržati predstojeća iskušenja?

Najljepši graf što sam ga vidio zadnjih mjesec dana…školski veliš ali fantastičan. Podsječa me na mladenačke dane spust a onda nakon spusta ideš gore, stvarno prekrasno..DA izdržat će 99,9%.

I very much love INGRA !!

… školski uvjet – ekstremnin rast volumena na mjestu proboja crte vrata.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



[ps. ima i drugih dobrih dionica uz HT.
neke su na vrlo niskim nivoima i u prerasprodanom podrucju – a to je sramota za jedan uzlazni trend.

Kao npr…
[/quote]
Npr…a što je s DLKV, ATPL, pa oni uz HT i drže Crobex i da ne spominjem svoju omiljenu INGRu, još kada je puste centralisti na miru vidjet češ je onda..leti u nebo !!
Pozdrav svima na ovome prekrasnom forumu, posebice prijatelju Lambada mi je ljpše jer me Lampadina podsjeća na ONA a vidim iz postova da piše muška osoba, osim ??

I very much love INGRA !!

Što se zapravo zbilo sa S&P-om (i zašto sam ja pokupio sav bijes samozvanih tehničara)? Izostao je ekstremni porast volumena na mjestu proboja crte vrata. Sve ostalo je bilo po PS-u.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

..obzirom da se za breakout neckline-a gledaju volumeni,chaikin money flow,on balance volume i prescjecanje stoch. točka proboja je nastala u plavom kružiću!


..obzirom da se za breakout neckline-a gledaju volumeni,chaikin money flow,on balance volume i prescjecanje stoch. točka proboja je nastala u plavom kružiću!

svojevremno sam pisao o tom slučaju. "Ne pije vodu!”

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

dax



@devil

dobro, sta smo zakljucili..
teoretski moze?
ako sam dobro razumio, W i X ostaju na mjestu, a igramo se sa Y.
u koji bi utrpali zig-zag, flat ili trokut?
ja sam isao na dupli cikcak, ne znam kombinaciju sa trokutom, ni s flatom. koliko ja znam Y je cik-cak.poslije sam skuzio da sam zuti B stvaio prenisko za cik-cak..
zato si pretpostavlajm stavljao omjere?
to je vise bilo onako okvirno, nego da pogadjam razinu.
malo me pošemerilo sto su probili ono prvotno sno danas, to znaci da ovaj narančasti A nije jos gotov i da bi zuti B mogao biti stvarno dubok.
sto znaci da bi doble zig-zag mogao otpasti.


@mig
, zakasnjeli odgovor, i leteci, dan je prelijep za komp:)
da, otisao ti b pod x, previse za zigzag
da, y teoretski moze biti sve, zig-zag, flat ili trokut, nakon sto je w bio zigzag (kombinacije se isto oznacavaju wxy(xz). za flat i trokut problem je zuti a u y izbrojen kao impuls, ali taj a ima slabo izrazene valove, moze se vjerojatno izbrojati i drugacije, ako je dobro izbrojan onda moze biti samo zigzag opet. mislim da su sve opcije za sada (s&p 885.50) moguce sto se tice pravila ewt-a, kod ruzicastih counta u b zuto ne znas da li ce neki otici za red valova nize ili vise, u narancasto kad se zuto okrene (uf, ovo je neka antidaltonisticka ewt hijerarhija:)

…i dalje mislim da će biti po onima koji su crtali croby na cca 2200-2300 a onda prema dole… to bi se moglo dogoditi do 6 mjeseca kada bi polagano moglo okrenuti trend…ovaj zaključak sam izvukao uspoređujući VAŠE grafove i ono čega se naša privreda pribojava u budućnosti, a ako nam turizam bude + ili – to će odrediti daljnji smjer… to je moje skromno mišljenje…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@MMM
..uvažavajući vaše mišljenje moram napomenuti slijedeće.h&s (bottom) kao svaki drugi obrazac u TA traži svoje uvjete da bi sa sigurnošću mogli potvrditi da se radi upravo o njemu.Dakle,h&s ima veće šanse da se radi upravo o tom obrascu,ako je simetričniji (-),ako je uži (-),ako je zadovoljen volumen,vrijeme do breakouta 2-3 tjedna (-),ako je neckline nakrivljen (34%)(-),ravan 8%,5% od breakouta (-) i već spomenuti ind. (-).
p.s. (-) oznaka koja označava da vaš "školski" obrazac ne ispunjava uvjete.
Srdačan pozdrav!

New Report

Close