Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako pogledaš moj post jučer rekao sam da će obrana izdržati na 1760 i nisam se prevario!

Danas se ocekuje takozvani "major speech" kojeg ce Obama dati na Washingtonskom fakultetu i u kojem ce objasniti nacin na koji misli spasiti US ekonomiju. Ocekuje se novih 800+ milijardi $ koji ce biti upucani u infrastrukturu, gradnju skola itd… sve sa ciljem zadrzavanja ili otvaranja oko 3 milijuna novih radnih mjesta. Isto tako dobar dio tog paketa ce se odnostiti i na smanjenje poreza pojedincima i obiteljima. Moje misljenje je da bi US burza trebala reagirati s par zelenih postotaka.

VIVA LA REVOLUCION !!!


Evo jedan pogled na mogući razvoj crobexa na temelju EWT analize koristeći omjere
pojedinih valova.
Do sada ostvareno se u značajnoj mjeri poklapa, a vjerojatni cilj 4. vala ispada negdje oko 2100 bodova.
Nakon toga bi trebala uslijediti petica čiji target izgleda gotovo nevjerojatno na cca 500 bodova.
Za omjere valova koristio sam Market Forecasting with the New Refined Elliot Wave Principle od Elite Trader’s Secrets.
Molim za mišljenje i komentare.

dobro je ako je count dobar..
ja bih rekao da je ovo sve abc zig-zag i da je gotovo, tebi je tek gotova 3ojka..
ali to je moje optimisitcno vidjenje i lako moguce da grijesim.
time will tell.

u jedno sam, skoro pa siguran, opet cemo vidjeti razine barem iznad 1800.
[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Likvidnost slaba,kupnja slaba,prodaja slaba.
Zaključite sami bez puno filozofije u kojem to smjeru vodi.
U svakom slučaju slažem se da neće ispod 1600.


Cijenim tvoje postove kolega Alexandar i nije mi namjera da prepiremo, radije razlučimo kada izaći i kada ući. Nevjerovatne su ovo prilike gdje se u samo 1 tjedan dana može okrenuti 6-10%.
Pa eto predlažem da i ti staviš svoje procjene za naredne dane.
A šta će biti za 1mjesec dana, ma tko može znati.
Smiješno je da Ameri pišu da ih čeka Rally UP, a spominju targete na SP500 od 500-600.
Mislim tko je tu lud?
Činjenica jest da nitko ne zna gdje idemo!
Ako i jesmo u valu 4. UP, onda ni val 5. nije tako jako daleko gledano po indeksnom iznosu.
Stoga ove cijene ulaza uopće i nisu glupe.
Ja očekujem trzavice gore dolje iduća 2-3 mjeseca, a s obzirom da slijedi zaokret u rujnu i listopadu glede rasta gospodarstva, logično je da burza to osjetnije prati već od travnja.
Pozdrav tebi kolega! Nisam mislio ništa loše!
I isprika, ipak je komentar moj trebao biti upućen kolegi EVO GA OPET!

[thumbsup]

Činjenica jest da nitko ne zna gdje idemo!

Ovo se na tržištu podrazumjeva i nije potrebno govoriti. Nitko danas ne može biti siguran kao što nitko ni sutra neće moći biti siguran.

Najbolje mi je kada analitičari kažu "prerano je za ocjenu kuda idemo" [lol] Kao da će za par dana sve znati… [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ne bih se slozio..

ima dana kad su stvari ciste kao suza.s tehnickog aspekta.
cak i kod nas plitkih i nelikvidnih.

buduci nema option tradinga, od toga nema kruha ni zarade [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@MiG

ima option tradinga u USA, a tamo bi TA trebala još bolje funkcionirati šta ne? zašto ne probaš?

mislim da nikad nisam bio 100% siguran u smjer marketa i ne vjerujem da ću ikad biti. može se raditi samo o većoj ili manjoj vjerojatnosti. 100% sam siguran bio samo u rijetkim slučajevima arbitraže na pojedinim dionicama

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Dugo nisam vidio ovo… Institucionalni promet (0), ni lipe, redovni promet 19.537xxx. Inače ovih prethodnih dana insttucinalni već u ovo vrijeme preko 100.000,xxx Kn.
Pozdrav svima i mirno more, tj. plima !!

I very much love INGRA !!

Činjenica je da smo prebrzo i prežestoko pali, da nakon toga uvijek slijedi odbijanac i tzv. "popunjavanje gap-ova" u najširem smislu. Mislim da je klasična TA dobar odraz psihološkog stanja sudionika na tržištu kapitala, odnosno njihovog stupnja pesimizma/optimizma. Realni sektor je bitan samo kao podloga za ocjenu tzv. "realnog" stanja, a sve se ionako događa ovisno o perspektivi (naoćalama) kroz koju gledamo stvari… Činjenica jest da ni usponi ni padovi nisu pravocrtni, da uvijek ima "valova" unutar velike "plime i oseke" koji narušavaju glavni trend, kao što ima i većih i manjih plima i oseka: kako dugoročno (na višegodišnjem nivou), tako kratkoročno pa čak i intraday. Traženje apsolutnog dna je vrlo kompliciran postupak i traži puno znanja… a i tada nema baš neke velike garancije da ćemo pogoditi. Puno je važnije iskoristiti trendove, pa makar tek onda kad se potvrde (nakon probijanja otpora) što rade neki kolege… jer prvo pravilo na burzi je: NE izgubiti! Drugo pravilo, kaže Buffet, glasi: Ne zaboravite prvo pravilo!

@ o’brien

a gle, ako cemo tako, onda nisam ni sad siguran da me nece meteor pogoditi u glavu dok ovo pisem.

naravno da nema 100% sigurnosti nikad i u nicemu u zivotu, ali nekad omjer rizika i nagrade je takav da mozemo reci da se radi o sigurnosti.to moze biti i vrlo kratkorocno, tipa sat ili dva, dan ili dva i moze se raditi o samo jednoj dionici u samo jednom intervalu cijene.

svaka cast na arbitrazi.
ako nije tajna o cemu se radilo?
HT kupovan u Londonu, pa prodavan kod nas?
to se moglo u prvim danima nakon IPOa.

sto se tice US, da, to mi je i plan..

ja se ucim, tek sam na pocetku i ne znam dovoljno,sto se tice TA, tek sam zagrebao po povrsini, ali zato svakodnevno ulazem u znanje.[smiley]
futuresi ne, opcije mozda, ali trgovina u oba smjera mi svakako treba.
ne bih se vise zelio naci u polozaju da o burzi odlucuje 5-6 ljudi i da su jaci od marketa, bez obzira sto svi misle da market na kraju uvijek pobjedjuje.mislim da na plitkim burzama poput nase to nije slucaj.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@ Mig

primjeri za arbitražu prošle godine:

– izjednačavanje zaba-p i zaba-r dionica
– arnt isplata kapitala
– nekoliko dokapitalizacija gdje je čest slučaj da dokap ide po znatno nižoj cijeni od tržišne a dan nakon ex-datea za sudjelovanje i dalje stoji bid ujutro na istoj cijeni

usko tehnički samo je ovaj prvi slučaj čista arbitraža ali suštinski su svi

da se vratim na temu:
Ako je sudionicima vrlo vjerojatno u kojem smjeru će tržište onda će ono u tom smjeru jako brzo i otići. Primjer tamo 10.10 (nemojte me točno držat za datum) kada je crobex potonuo u par dana sa preko 3,000 na 2,200 i bilo je jako izgledno da slijedi rebound, možemo reći da je u tom trenutku većina bila uvjerena da idemo gore – pa smo i potegnuli 20-25% u dva dana. Ipak takvi su slučajevi iznimni a i tada ne mogu reć da sam bio 100% siguran da nećemo možda još malo dole pa tek onda up…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close