Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upozorenje za skidace podataka sa Bloomberga:

1. Prometi prikazani tamo se po mom iskustvu ne slazu sa podacima sa zsea, ne odgovaraju niti jednoj kategoriji po onome sto sam gledao
2. Intraday podaci su greskom duplirani, dva razlicita za isto vrijeme. Nije bas jasna tehnika i ucestalost kojim oni skupljaju te podatke, ali grafovi izgledaju otprilike dobro, no moglo bi i bolje

Pilar

evo ga za ljubitelje svijeca iz excela

Pilar

jel to sad ide napad na 4000?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


jel to sad ide napad na 4000?

Mislim da ne još u ponedjeljak, iako je naše tržište dosta eksplozivno. Napasti 4000 znači bi porast preko 4%[smiley] Osobno bi više volio neki scenarij ala tri bijela vojnika….

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Očito da se pojavio BUY signal, ovaj period pada je završio i kratko je trajao.
Mislio sam da se MACD graf neće presjeći, ali na kraju je ipak stvoren novi trend za slijedećih mjesec dana.
Sva sreća što sam nešto dokupio danas.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Očito da se pojavio BUY signal, ovaj period pada je završio i kratko je trajao.
Mislio sam da se MACD graf neće presjeći, ali na kraju je ipak stvoren novi trend za slijedećih mjesec dana.
Sva sreća što sam nešto dokupio danas.

Teško je primijeniti tehničku kad ti mirovinac povuče pola milijarde kn u jednom danu iz OIF. Gledajući po tom grafu ako probijemo 4000 idemo do 4250 gdje će možda biti otpora, pa ako se i to probije onda idemo na 4500 i na kraju na 4800. Naravno to je optimističan scenarij. Budući da se mi povodimo trendovima kod nas na tržištu vrlo bro može doći do znatne promjene raspoloženja. Mada je na našoj strani činjenica da OMF više u OIF nemaju puno, a poslovni rezultati idu u prilog (barem mojim) dionicama. Tu je još i NATO i (barem kratkoročni) oporavak u svijetu.

Pozdrav!


Baron: ” Očito da se pojavio BUY signal, ovaj period pada je završio i kratko je trajao. Mislio sam da se MACD graf neće presjeći, ali na kraju je ipak stvoren novi trend za slijedećih mjesec dana. Sva sreća što sam nešto dokupio danas. ” Teško je primijeniti tehničku kad ti mirovinac povuče pola milijarde kn u jednom danu iz OIF. Gledajući po tom grafu ako probijemo 4000 idemo do 4250 gdje će možda biti otpora, pa ako se i to probije onda idemo na 4500 i na kraju na 4800. Naravno to je optimističan scenarij. Budući da se mi povodimo trendovima kod nas na tržištu vrlo bro može doći do znatne promjene raspoloženja. Mada je na našoj strani činjenica da OMF više u OIF nemaju puno, a poslovni rezultati idu u prilog (barem mojim) dionicama. Tu je još i NATO i (barem kratkoročni) oporavak u svijetu. Pozdrav!

ciao Savage

Se sjecas nasdaq ED analize i ono sto sam objasnio sa onim mp3_filom ?

neki put se vidi i cuje ali mozda ne svhati…

pozdrav

pa se vidimo na ewt

[smiley]

@croman. sve se ja sjećam imam jako dobro pamćenje tako da nema problema. [wink] Slika i mp3 su u glavi [cool]

Molim prijevod !!
Ako vi imate neku određenu/pretpostavljenu sliku budućih događanja, bilo bi fora da to podijelite i sa nama.

hvala [yawn][pray]

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

Teško je primijeniti tehničku kad ti mirovinac povuče pola milijarde kn u jednom danu iz OIF.
Pozdrav!


[thumbsup]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

bilo mi je dosadno pa sam malo crtao i moje glediste TA i kretanja Crobex-a.Odmah da upozorim znalce da je to samo moje vidjenje i da nemam neko znanje o TA tako da me ne pljujete odmah ili mi pokazite greske

– na 1. slici se vidi moguci rast a,b,c i onaj najvazniji po meni je a (3910) gdje ak se odbijemo ronimo na novo dno sto se vidi na 2. slici

– ako probijemo a mislim da tada prolazimo 4000 i najverojatniji scenario da idemo na razinu b (4150-4200) gdje RSI potvrdjuje preklapanjem b i c

-ukoliko ne probijemo 3910 i 4000 tada je i utvrdjeno sljedece dno sto pokazuje linija b i zelena linija otpora sa paralelnim preklapanjem dna (a i c)

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Teško je primijeniti tehničku kad ti mirovinac povuče pola milijarde kn u jednom danu iz OIF.

[shocked]

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close