Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


slika SP500 iz mog kuta.
komentari dobrodosli!
[tongue]

Slično razmišljamo (vidi moj jučerašnji graf).
Ne bih se upuštao u brojanje valova.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

SP500, ne izgleda baš najbolje. Budemo vidjeli.
Identična situacija sa DOW Jones indexom.

Prema TA, ameri bi mogli uskoro zaroniti.

CROBEX dnevni (za manje iskusne tehničare)

Na dnevnoj razini još nije došlo do promjene padajućeg trenda u rastući. Do toga će doći kad plava crta odozdo presječe crvenu crtu. A kad crna crta u rastu probije crvenu (sad ispod plave), onda će nastupiti tehnički sigurno trgovanje na dnevnoj razini (od par dana do par tjedana). Dok se to ne desi s tehničkog aspekta, trgovanje je nesigurno na dnevnoj razini.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

CROBEX satni (za manje iskusne tehničare)

Na satnoj razini, prethodna dva dana, imamo negativan trend. Do promjene trenda na satnoj raziniu (od par sati do par dana) doći će kad plava crta ponovo presječe crvenu. Područje tzv. maksimalne tehničke sigurnosti trgovine na satnoj razini nastupiti će kad crna crta u rastu presječe crvenu (sad ispod plave). Dok se to ne desi, s tehničkog aspekta, trgovanje je nesigurno na satnoj razini.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

sp 4. val
http://globaleconomicanalysis.blogspot.com/2009/01/wave-4-theory-intact-as-market-shrugs.html


oprosti, ne sjećam da sam ikad u životu tražio 500 kuna. Uvijek sam imao, puno, puno više kuna, i davao drugima. Ali tražio? Nikada. Jel ti možda treba 500 kuna?

Puno je bahatih lazljivaca i samozvanih gurua na forumu. Zar si zaboravio jednostranu okladu koji si izgubio?
[/quote]

Ma hajde, Sakai, zar stvarno misliš da je netko ovdje sklon priznati da uopće može pogriješiti i da je stvarno pogriješio?

Svakom se dogodi da pogriješi. Međutim, negirati vlastite greške i ubjeđivati druge da upravo ti drugi griješe je ono što je zabrinjavajuće kod ljudi. Ali dobro, ovo je samo forum. Ovdje se kroz vrijeme može samo pokazati tko baljezgari. I to je sve. I nitkom ništa. Osim onima koji ulažu na temelju takvih baljezgarija.

A evo opet, sada bih ponovo mogao tražiti razna objašnjenja za prethodne događaje ali ni jedan medvjed ih ne može ponuditi. Jer želi vidjeti samo ono što želi vidjeti. Kao ni što ne može odgonetnuti zašto se dogodio retest S&P500 na 920, kao što je i rečeno da će se dogoditi, protivno svoj njihovoj logici. A kad se sjetim koliko je bilo uvjerenja da je došlo do proboja trokuta i neupitnog pada…

A sada, opet novi medvjeđi izazovi. U obliku oscilatora!

Pustite igre s oscilatorima. RSI uopće ne znači da je indeks dosegnuo svoj maksimalni vrh u ovom valu rasta, niti znači da upravo slijedi snažan pad koji će poništiti nedavne velike dobitke indeksa. RSI je točan i precizan za procjenu promjene trenda kao i sačmarica za metu na 100 metara. End of story.

Malo nekima mašti za volju, evo mog vremenskog i visinskog targeta (označenog zelenim krugom) gdje bi se vrlo lako mogao naći S&P500. Vrijednost indeksa će proći bilo gdje unutar naznačenog polja, i to u zadanom vremenu. Nije predetaljan prikaz koji definitivno govori o krajnjem targetu rasta (iako bi mogao tome poslužiti), ali je možda interesantan nekome za očekivanja. Ovo nije garancija 100 %, ali je negdje između 90-99 %.

P.S. Tehnički prikaz za navedeno preskačem namjerno. Ionako se svi na forumu sprdaju s kojekakvim tehničkim formacijama, bilo točnim ili netočnim. Pohvala ima sve manje, baljezgarija sve više…Tko hoće neka povjeruje, tko neće ne mora.
I znam da se baronu i ekipi ovo nimalo ne sviđa, ali tako je to barem za sada, imat će i oni svoje dane za likovanje…

Mislim da ni ti nemaš pojma kako si došao do tog targeta. NHF

Ako misliš na obrnuti HS, onda si u pravu. Ali da li si mislio na obrnuti HS? Možda dotakne 1000pts, a

onda, nakon toga, zna se gdje ide.

[img]http://stockcharts.com/school/data/media/chart_school/chart_analysis/chart_patterns/head_and_shoulders_bottom_reversal/hs-botslopup-frx.png[/img]

Ništa, ništa, vrijeme će pokazati barone, hvala na kecu.
Jel tebi možda treba pet kuna?
Ma dat ću ti, ali za okladu…

Naći će se sigurno forumaša koji će dobiti potpunu formaciju, ali svakako ne putem ovog foruma. I svakako ne ti! Nekima bi ovo bilo prejednostavno doći do lijepe informacije.

Ionako su ovdje svi stručnjaci, pa se eto zaista ne bih htio miješati u njihov uradak crtanjem svoje formacije. Vrijeme će pokazati…
[wink]

Ajde dobro barone, samo sam se šalio i pretvarao…
Ma nemam pojma šta pišem u zadnje vrijeme, sigurno imam visoku tempreaturu…
Neće toliko otići S&P, onaj crtež je samo moja maštarija. Kao i sve do sada. A ja sam zapravo inferiorni glupan koji bezveze crtkara po forumu i tako liječi svoje bijedne i smiješne komplekse. Među brojnim ostalim i kompleks lošeg ulagača…

Ti si pak oličenje svega dobra. Treba te poštivati. I tebe i tvoj ukus pisanja. Srećom da te forum ima! I da nam pokazuješ put! Hvala ti, dobar si čovjek!

[lol]

evo još 1 pogleda na 4. val sp
http://www.stocktock.com/2009/01/03/expect-pullback-but-dont-count-the-rally-out/#more-10713

glede oscilatora
http://www.gold-eagle.com/editorials_08/swenlin010309.html

SPX

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close