Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izvor: Fina, Večernji list
U prvih devet mjeseci poduzetnici su ukupno uprihodili 507,7 milijardi kuna, a rashodi su bili 478,3 milijardi kuna. Prema istom lanjskom razdoblju prihodi su rasli 11,2 posto, što je manje od ukupnih rashoda koji su rasli 13,8 posto. Upravo je to razlog što je pogoršana ekonomičnost poslovanja poduzetnika koji su na 100 kuna rashoda ostvarili 106,15 kunu prihoda, što je za 1,52 kuna manje nego u prvih devet mjeseci 2007. godine, kad je ostvareno 107,67 kuna.

Paralelni je trend sve manja dodana vrijednosti koju poduzetnici ostvaruju. Dodana vrijednost je 2006. godine porasla 13 posto, prošle 10,7 posto, a ove godine samo 5,2 posto. Oko 26 posto vrijednosti stvara u državnim poduzećima, a 74 posto u privatnim. Slično je i s ukupnim prihodom, gdje 22 posto ostvaruje državni sektor.

U istom je razdoblju zabilježeno 5,5 posto više zaposlenih. Zaposleni su za svoj rad dobili prosječne neto plaće 4391 kuna, što je porast od 6,3 posto nominalno, ali zbog rasta cijena realno smanjenje za 0,3 posto.

Bitno je istaknuti i smanjenje investicija u dugotrajnu imovinu za 5,8 posto zbog njihova velikog utjecaja na buduću proizvodnju

je, a 2009 godine minusi [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Bože me sačuvaj ovo je stvarno postalo smiješno.

neznam malo sam čitao kaj se tu piše….
Isuse pa tu ljudi ni neznaju kamo će dolara a kamoli kamo bi tržište moglo.

Evo ukratko, sigurno nebum kao neki objašnjavao tisuću puta ljudima koji NE MOGU ili NE ŽELE shvatiti

Dolar ide gore. Euro će padati. Cijeli market će na godišnjoj razini rasti, ali pod uvijetom da prva dva kvartala budu katastrofalna tada kreće oko Uskrsa, a u protivnom sljedi daljnje klizanje do konsolidacije tržišta i početka preuzimanja. Pretpostavljam oko 10 mjeseca 2009.
DOW na 14xxx tek oko 2011, 2012 i to ako Obama bude reformirao državu na revolucionarni način i bude imao podršku građana za tadašnje izbore da nastavi politiku. U što sumnjam ali uvijek postoji novi rat kao opcija 🙂

pa sada evo moje mišljenje pa neko da svoje… a kao što sam rekao u 11 mjesecu 2007 tako ću i sada da rezultate komentiramo 11 mjesec 2009

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ovdje upišite svoj komentar…

U 2009 ocekujem oporavak trzista dionica… spasonosnu inflaciju koja ce ponistiti dugove i opet postavit ekonomiju na zdrave noge… devalvaciju kune… mozda dotaknemo 8kn za euro… pad dolara ovisno ako centralne banke ostalih valuta nece toliko pratit stampanje love… pucanje balona na hrvatskom trzistu nekretnina… pucanje cash balona… nafta iznad 100 USD…


U 2009 ocekujem oporavak trzista dionica… spasonosnu inflaciju koja ce ponistiti dugove i opet postavit ekonomiju na zdrave noge… devalvaciju kune… mozda dotaknemo 8kn za euro… pad dolara ovisno ako centralne banke ostalih valuta nece toliko pratit stampanje love… pucanje balona na hrvatskom trzistu nekretnina… pucanje cash balona… nafta iznad 100 USD…

sto mislis da ce se dogoditi na CASH trzistu?



U 2009 ocekujem oporavak trzista dionica… spasonosnu inflaciju koja ce ponistiti dugove i opet postavit ekonomiju na zdrave noge… devalvaciju kune… mozda dotaknemo 8kn za euro… pad dolara ovisno ako centralne banke ostalih valuta nece toliko pratit stampanje love… pucanje balona na hrvatskom trzistu nekretnina… pucanje cash balona… nafta iznad 100 USD…

sto mislis da ce se dogoditi na CASH trzistu?

[/quote]

smanjit ce se vrijednost casha… kako na globalnom tako i na hrvatskom trzistu… kod nas se vec osjeca pucanje cash balona… EUR je poskupio u dva tri tjedna 4-5% posto (u tri tjedna se istopila godisnja kamata), bas me zanima hoce li biti kakve intervencije sa strane Rohatinskog, mislim da je i njemu u interesu cuvati eure pa bi mogao dozvoliti blagu devalvaciju… Crobex je otiso gore 25% od minimuma…


Bože me sačuvaj ovo je stvarno postalo smiješno.

neznam malo sam čitao kaj se tu piše….
Isuse pa tu ljudi ni neznaju kamo će dolara a kamoli kamo bi tržište moglo.

Evo ukratko, sigurno nebum kao neki objašnjavao tisuću puta ljudima koji NE MOGU ili NE ŽELE shvatiti

Dolar ide gore. Euro će padati. Cijeli market će na godišnjoj razini rasti, ali pod uvijetom da prva dva kvartala budu katastrofalna tada kreće oko Uskrsa, a u protivnom sljedi daljnje klizanje do konsolidacije tržišta i početka preuzimanja. Pretpostavljam oko 10 mjeseca 2009.
DOW na 14xxx tek oko 2011, 2012 i to ako Obama bude reformirao državu na revolucionarni način i bude imao podršku građana za tadašnje izbore da nastavi politiku. U što sumnjam ali uvijek postoji novi rat kao opcija 🙂

pa sada evo moje mišljenje pa neko da svoje… a kao što sam rekao u 11 mjesecu 2007 tako ću i sada da rezultate komentiramo 11 mjesec 2009

U potpunosti se slazem da ce dolar rast.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

ovaj kanal još uvijek drži



Bože me sačuvaj ovo je stvarno postalo smiješno.

neznam malo sam čitao kaj se tu piše….
Isuse pa tu ljudi ni neznaju kamo će dolara a kamoli kamo bi tržište moglo.

Evo ukratko, sigurno nebum kao neki objašnjavao tisuću puta ljudima koji NE MOGU ili NE ŽELE shvatiti

Dolar ide gore. Euro će padati. Cijeli market će na godišnjoj razini rasti, ali pod uvijetom da prva dva kvartala budu katastrofalna tada kreće oko Uskrsa, a u protivnom sljedi daljnje klizanje do konsolidacije tržišta i početka preuzimanja. Pretpostavljam oko 10 mjeseca 2009.
DOW na 14xxx tek oko 2011, 2012 i to ako Obama bude reformirao državu na revolucionarni način i bude imao podršku građana za tadašnje izbore da nastavi politiku. U što sumnjam ali uvijek postoji novi rat kao opcija 🙂

pa sada evo moje mišljenje pa neko da svoje… a kao što sam rekao u 11 mjesecu 2007 tako ću i sada da rezultate komentiramo 11 mjesec 2009

U potpunosti se slazem da ce dolar rast.

[/quote]

bas me zanima kako[huh]

mozda narednih mjesec, dva ili set, a onda?sto onda?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

probijen trokut na dolje.

Mrnjau.




U 2009 ocekujem oporavak trzista dionica… spasonosnu inflaciju koja ce ponistiti dugove i opet postavit ekonomiju na zdrave noge… devalvaciju kune… mozda dotaknemo 8kn za euro… pad dolara ovisno ako centralne banke ostalih valuta nece toliko pratit stampanje love… pucanje balona na hrvatskom trzistu nekretnina… pucanje cash balona… nafta iznad 100 USD…

sto mislis da ce se dogoditi na CASH trzistu?

[/quote]

smanjit ce se vrijednost casha… kako na globalnom tako i na hrvatskom trzistu… kod nas se vec osjeca pucanje cash balona… EUR je poskupio u dva tri tjedna 4-5% posto (u tri tjedna se istopila godisnja kamata), bas me zanima hoce li biti kakve intervencije sa strane Rohatinskog, mislim da je i njemu u interesu cuvati eure pa bi mogao dozvoliti blagu devalvaciju… Crobex je otiso gore 25% od minimuma…

[/quote]

ne vjerujem da ce biti ista od devalvacije kune.bilo bi jako opasno igrat se s tim u ovakva vremena.
inflacija tesko da postavlja ekonomiju na zdrave noge.
pogotovu sto se time otima onim koji stede i koji su uspjesni, i daje onima koji nsita ne rade, osim zedru hamburgere.sumnajm da ce Žuti, Rusi i Arapčići dopustiti jos koji krug te igre.

tesko da ce puknuti i cash balon (koji definitivno postoji) i asset balon(nekretninski) istovremeno.
imas neki primjer za to?
ja koliko znam ili je jedan ili drugi.

inace, ovo nisu postovi za TA, molio bih moderatora da sve ovo premjesti na neku prikladnu temu.
ukljucujuci i moje.
hvala!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

evo jedno optimisticno vidjenje, nakon kratkotrajne korekcije, mogli bi opet imati osmijehe i to malo duze vremena.treba pratiti razvoj situacije.

molim misljenja ostalih..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close