Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo malo globalnih "okvirnih" tehničkih analizica, koje mogu ukazati na kretanje TK, pa čak i determinirati ga.

cijena USD

Već neko vrijeme prisutan je globalni financijski "rat". Započeli su ga ameri, rušenjem tečaja dolara, ne bi li poboljšali svoje izvozne rezultate. Nastavili su ga, među ostalim, najdrastičnije britanci.

Na neki srednji rok, tečaj dolara prema euru je padajući. Snaga padajućeg trenda je dominantna, i tako bi trebalo ostati još neko vrijeme. S obzirom na jačinu inercije trenda nije za očekivati brzu promjenu smjera. U takvim okolnostima, izvjesno je ponovno testiranje razine od 0.64 eur za 1 usd. Tome u prilog idu i neki obrasci klasčne TA.

cijena nafte

Nakon laganog oporavka, cijena nafte je pod utjecajem padajućeg trenda. Snaga trenda nije jaka, ali je dominantna negativna komponenta. Tehnički bi tako trebalo i ostati, barem neko kraće vrijeme. Pa je za očekivati daljnje slabljenje cijene nafte. Kao ciljna vrijednost može se postaviti cijena od nekih 25 usd/barelu.

Za ljubitelje fundamentalne analize biti će jako zanimljivo kako će naftne kompanije preživjeti pad prihoda (naravano i troškova za sirovine) za 85%, zbog snažne fiksne komponente troškova!

Nafta i dolar će krenuti različitim smjerom, vjerojatno nafta gore,dolar dolje, ovo što ste naveli neće ići.


Dno je odrađeno, više nećete vidjeti Cro-index na 1400 [bye]

Na osnovu čega?

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

RSI na grafu na dnevnom niovu iznosi 72,72 pa trebamo malo hlađenja

Imaš krivo podešene parametre za RSI, jer RSI na dnevnom nivou na dan 24.12.2008. nije 72,72 nego iznosi samo 60,735. Evo prilažem i grafove iz različitih programa kao i iz interneta, pa pogledaj.



…..

Nafta i dolar će krenuti različitim smjerom, vjerojatno nafta gore,dolar dolje, ovo što ste naveli neće ići.
[/quote]

Bumo videli – rekli bi slepci! Baš me veseli to iščekivanje. Jesi spreman za to?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

znači da je na tržištu jako visoka volatilnost…
da ima kod nas futuresa i opcija sad bi se tržilo njima na veliko…
ovako preostaje samo solucija cash ili dionice ili koktel jednog i drugog..
što ćeš?
Stone age is stone age
C’est la Vie.

da…. dalo bi se fino zaraditi sa long straddle

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




…..

Nafta i dolar će krenuti različitim smjerom, vjerojatno nafta gore,dolar dolje, ovo što ste naveli neće ići.
[/quote]

Bumo videli – rekli bi slepci! Baš me veseli to iščekivanje. Jesi spreman za to?
[/quote]

Baš ciljam ak dođe eur/usd na cca 1,60 da uđem u dolar pošto roha brani naš tečaj
da mi kn ne gube…..no indikatori baš ne pokazuju nastavak pada dolara a i euro bi
morao počet slabit kad tad kad ecb počne rezat kamate…..
Zato ovo za dolar ti je najobičniji pokušaj gađanja čorave kokoši….





…..

Nafta i dolar će krenuti različitim smjerom, vjerojatno nafta gore,dolar dolje, ovo što ste naveli neće ići.
[/quote]

Bumo videli – rekli bi slepci! Baš me veseli to iščekivanje. Jesi spreman za to?
[/quote]

Baš ciljam ak dođe eur/usd na cca 1,60 da uđem u dolar pošto roha brani naš tečaj
da mi kn ne gube…..no indikatori baš ne pokazuju nastavak pada dolara a i euro bi
morao počet slabit kad tad kad ecb počne rezat kamate…..
Zato ovo za dolar ti je najobičniji pokušaj gađanja čorave kokoši….
[/quote]
chf, zanimljiviji…….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

dolar up, eur down.http://www.moneyandmarkets.com/3-hidden-treasures-for-currency-investors-2-29024
CHF trenutno i dugoročno neki smatraju good(jim rogers) ali ovi gore nedaju prognoze osim ako je ne smatraju valuta eurozone…
male kamate na oročenje


dolar up, eur down.http://www.moneyandmarkets.com/3-hidden-treasures-for-currency-investors-2-29024
CHF trenutno i dugoročno neki smatraju good(jim rogers) ali ovi gore nedaju prognoze osim ako je ne smatraju valuta eurozone…
male kamate na oročenje

vrlo volatilna…..mislim na chf

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



dolar up, eur down.http://www.moneyandmarkets.com/3-hidden-treasures-for-currency-investors-2-29024
CHF trenutno i dugoročno neki smatraju good(jim rogers) ali ovi gore nedaju prognoze osim ako je ne smatraju valuta eurozone…
male kamate na oročenje

vrlo volatilna…..mislim na chf
[/quote]

Pošto je roha vezo kn za euro gledam kaj je najvoalitnije prema euru a to je sigurno
prije usd od chf….mi ko da smo u eurozoni pa bi bilo interesantno uć u usd ak nastavi
padat u sljedećem periodu prema 1,60…
eur/usd se kreto od 1.25 do 1.60 zadnjih par mjeseci..

stabilnije je ono gdje banke nude malu kamatu.to je chf i usd


stabilnije je ono gdje banke nude malu kamatu.to je chf i usd

pusti banke…..najbolje daju na kune….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close