Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo grafovi, ispali u prvoj poruci?!





Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?

pa ne znam na kaj mislis?

1. ovo sa zutim linijama je padajuci klin
2. a ljubicaste linije su rastuci trokut unutar padajuceg klina.

padajuci klin daje targete 265 (tj 280)
rastuci trokut je dao target 215, koji se i ostvario
[/quote]

E sada si napisao ono pravo. Ne radi se o trokutu (onaj veliki) već o padajućem klinu, a padajući klin znači rast.

Sretan Bozic svima.
[/quote]

pa da,
veliki je klin, a unutar tog klina je trokut.

pa o tome i pisem cijelo vrijeme.

Vlad je svojevremeno dao target od 165kn, jer je mislio da ce se ponoviti trokut koji se stvario izmedu 200 i 265, sa sredinom na 230.

ali mu se taj trokut nije ostvario.
ne ostvare se sve formacije uvijek.

[/quote]
target trokuta i dalje vrijedi.
ali, zbog druge formacije vrijedi i niži target- 135.

pamti slobodno samo ovaj niži.

sretan Božić svim forumašima koji ga slave i drže do njega!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


*obrisano*
Oćete se vi meni izviniti ako HT nikada ne padne ispod 150

Ja ću se vama izviniti ako padne ispod 150

sretan Božić!

p.s.

target 135 poništava se eventualnim rastom iznad 260.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!







Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?

pa ne znam na kaj mislis?

1. ovo sa zutim linijama je padajuci klin
2. a ljubicaste linije su rastuci trokut unutar padajuceg klina.

padajuci klin daje targete 265 (tj 280)
rastuci trokut je dao target 215, koji se i ostvario
[/quote]

E sada si napisao ono pravo. Ne radi se o trokutu (onaj veliki) već o padajućem klinu, a padajući klin znači rast.

Sretan Bozic svima.
[/quote]

pa da,
veliki je klin, a unutar tog klina je trokut.

pa o tome i pisem cijelo vrijeme.

Vlad je svojevremeno dao target od 165kn, jer je mislio da ce se ponoviti trokut koji se stvario izmedu 200 i 265, sa sredinom na 230.

ali mu se taj trokut nije ostvario.
ne ostvare se sve formacije uvijek.

[/quote]
target trokuta i dalje vrijedi.
ali, zbog druge formacije vrijedi i niži target- 135.

pamti slobodno samo ovaj niži.

sretan Božić svim forumašima koji ga slave i drže do njega!
[/quote]
*obrisano*
[/quote]

Pa slažem se. U prilogu stavljam vladin argument oko prognoze HT. U stvari nije to neki jak argument (Tigrus se oko svoje argumentacije prognoze ht puno više potrudio).


… ali mislim da imam ewt objasnjenje za varijantu da smo odradili srednjorocni impuls na dole (crno na svim grafovima) s 02.12.2008. Problem je bio da je pet valova u intermediate petici od 24.11. bilo tesko izbrojati, a jednako je tesko bilo povuci pocetak intermediate petice u primarnoj petici unazad prije 24.11. Dakle, …

mislim da ne postoji nikakva potvrda toga. Što-više, sve je više elemenata koji upućuju na suprotno.

Jedno je ipak sigurno. U narednih 10-15 dana biti će čista srednjoroćno-dugoročna slika. U međuvremenu, možemo se samo nadati da će se S&P uspjeti probit barem do nekih 1000-950 bodova. Ako se to ne desi, onda ne samo da nismo skončali s 5 impulsom od beara, nego li nismo niti započeli s 4 korktivnim od bear-a !!! Sve što je bilo, samo je velika volatilnost, koja je zamaglila stvarnu sliku.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



… ali mislim da imam ewt objasnjenje za varijantu da smo odradili srednjorocni impuls na dole (crno na svim grafovima) s 02.12.2008. Problem je bio da je pet valova u intermediate petici od 24.11. bilo tesko izbrojati, a jednako je tesko bilo povuci pocetak intermediate petice u primarnoj petici unazad prije 24.11. Dakle, …

mislim da ne postoji nikakva potvrda toga. Što-više, sve je više elemenata koji upućuju na suprotno.

Jedno je ipak sigurno. U narednih 10-15 dana biti će čista srednjoroćno-dugoročna slika. U međuvremenu, možemo se samo nadati da će se S&P uspjeti probit barem do nekih 1000-950 bodova. Ako se to ne desi, onda ne samo da nismo skončali s 5 impulsom od beara, nego li nismo niti započeli s 4 korktivnim od bear-a !!! Sve što je bilo, samo je velika volatilnost, koja je zamaglila stvarnu sliku.
[/quote]

kao i uvijek pretjeruješ, slične drakule i vukodlake si izbacivao i kad smo bili na 1400 [bye]


kao i uvijek pretjeruješ, slične drakule i vukodlake si izbacivao i kad smo bili na 1400 [bye]

Točno, Tih dana sam za S&P napravio graf s jednom kosom crtom koja bi trebala omeđiti 4. val odozgo. U pravilu bi trebalo doći do manjeg proboja te crte. Ako do toga ne dođe, onda to nije 4.val. Sad sam to samo riječima ponovio. Tada smo imali mjesec i pol za to odraditi – sad imamo jioš 10-ak dana.

Slične crtkarije sam tada bio napravio i za Crobex.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




Kaze investitor sa drzanjem ATPL na 2700kn.

[/quote]

Aj jedna kratkorocna prognoza. Targeti?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Aj jedna kratkorocna prognoza. Targeti?

Ne radim kratkorocne analize ( ali cu ih poceti raditi ).

Mogu samo reci sta dugorocno ocekujem – pogledaj Crobex od 05.2007.-01.2008.
Nesto slicno mora napraviti i u dnu tj. ne moze doci do rasta od 1450- 3000. Kao sto je bio otpor na vrhu, tako se mora stvoriti jaka potpora na dnu i ond ace to biti DNO !
Duplo dno, uvala ili nesto slicno tome, ali prava akumulacija vecih igraca se mora stvoriti.


Aj jedna kratkorocna prognoza. Targeti?

Ne radim kratkorocne analize ( ali cu ih poceti raditi ).

Mogu samo reci sta dugorocno ocekujem – pogledaj Crobex od 05.2007.-01.2008.
Nesto slicno mora napraviti i u dnu tj. ne moze doci do rasta od 1450- 3000. Kao sto je bio otpor na vrhu, tako se mora stvoriti jaka potpora na dnu i ond ace to biti DNO !
Duplo dno, uvala ili nesto slicno tome, ali prava akumulacija vecih igraca se mora stvoriti.
[/quote]

Ok, ono sto i ja u svom skromnom znanju TA znam jest da smo trenutno u nekakvom tupom bocnom gibanju, bollingeri se stabiliziraju i pitanje je sto ce se zbiti:

a) neki predvidjaju jedan jaki proboj, pa tek onda pravi pad
b) moze nam se dogoditi ono o cemu ti pricas.(ako isto mislimo na onu ravnicu tijekom ove godine prije pada na 1400)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

.. count valova atpl bez obzira na bdi,drys ili ta indikatore,kao i upitnu primjenljivost ewt na pojedine dionice..


.. count valova atpl bez obzira na bdi,drys ili ta indikatore,kao i upitnu primjenljivost ewt na pojedine dionice..

Možda je ATPL odradila 5 val, kad brojimo onaj mali val na početku, lako moguće.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

New Report

Close