Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


markko: ” @ vlad “Korektivni u 3 koraka” Sto to znaci? Umjesto 5 laganijih, tri snaznija? Od dna, koliko posto/bodova? ” ako je dovršenjem zigzaga 5-3-5 (mi smo sada blizu 4. vrha treće petice) gotov tek 1. dio prvog velikog pada od [color=blue](5)[/color]. koraka (označimo ga [color=blue](5) [/color]- (3) – (5) ), tada slijedi 2. korak od [color=blue](5)[/color] , koji je korekcija prema gore. problem je jedino što ta korekcija može biti flat tipa. ali, i tu je prvi korak rast.

ajde baci neki jpeg da vidimo …

I love the Smell of Profits in the Morning

u tom slučaju dno vala [color=blue](5) [/color]možda i ispod 3000.

nakon toga (A)-(B)-(C) korekcija prema gore.
ona može biti i flat tipa, ali joj je 1. korak rast.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Kao sto fazan kaze, daj slicice.

Ispod 3000; tesko meni se cini. Mirovinci vise nemaju velike uloge u OIF, tako da ne moze biti panice rasprodaje…


u tom slučaju dno vala [color=blue](5) [/color]možda i ispod 3000.

volio bih ovo vidjeti …

I love the Smell of Profits in the Morning


opsss…
ispravak netočnog navoda

ako je dovršenjem zigzaga 5-3-5 (mi smo sada blizu 4. vrha treće petice) gotov tek 3.dio prvog velikog pada od [color=blue](5). [/color]koraka (označimo ga [color=blue](5)[/color] – (3) – (5) ), tada slijedi 4.korak od [color=blue](5)[/color] , koji je korekcija prema gore.

evo slika od dixija sa moj novac. gdje bi w, x, y bili 1,2,3 (intermediate) valovi A vala (primary) o kojima vlad priča. ne znam da li se A može završiti u 3 koraka.
e sad, stavimo malo stvari u kontekst – GFI, nato-bush bi mogli pokrenuti B val (primary). a onda C pustite na 3200 i svi sretni i zadovoljni (prvo bikovi a onda međedi).
no, to je samo jedna varijanta – vjerojatno se to može pobrojati i drugačije, a to bu se vidjelo kad se sve odigra.

no, volio bih vidjeti cromanovo brojanje valova primary i intermediate. mene to više zanima od intraday.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

evo

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Tako te volim…

A sad, kad cemo znati je li u 3 ili 5 koraka?


evo

ah, kod tog ewta svak svoje broji i tjera … [lol]

a bi sam uvjeren da sam skužio o čemu pričaš.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Mrzljak… u pravu si. Samo se očekuje da ti koji ovdje rade TA nekog vraga i znaju o tome. A zanima me u kojem će se to idealiziranom društvu dogoditi da 10 ljudi, koji budu tu postali TA, misli isto i da nema svađe? Da netko nema reći nekom da griješi… I eto ga… I što onda? Tko će suditi tko je u pravu i čija je analiza točna? Jer ako će se samo stavljati analize, bez prava komentara i lamentiranja, onda je to malo bezveze. Onda će se naći pojedinci koji će taj moratorij na govor iskoristiti za svoje prljave namjere.

Pisem jos jednom pa da vidimo posle dali se isplati pisati na ovome forumu.
Posto hrvatska izgleda podeljena politicki ali i u mnogim drugim stavovima.
Sloga jednog naroda daje prednost a nesloga nije ni najmanje dobra.

Jedno pitanje: dali je CILJ svih vas da cinite dobro trgovanje???

U tom slucaju ne bi igralo ulogu dali je vasa sopstvena podloga TA ili FA analiza ili mozda kombinacija i jednog i drugog. Zasto videti “neprijatelja” u suprotnom?

“Onda će se naći pojedinci koji će taj moratorij na govor iskoristiti za svoje prljave namjere.” pise SLK

Koji su ti? I imate dokaza da je tako u suprotnom takvo pisanje je samo ogovaranje.

Za mene je EWT “temelj” kod mojeg trgovanja ali ali ja gledam i na cjelinu prije nego sto se odlucim koja, od vise opcija, izgleda vjerojatna.
U toj cijelini su osim EWT i FA (ekonomske vijesti,info o odredenoj dionici ili drugi podaci,razlicite informacije iz drugih ekonomskih oblasti,itd) ali i takvi parametri kao RSI;Macd, Willims%R….itd

Sve skupa daje jednu cijelinu koja se analizira i daje jedan moguci pravac koji se izabere kao “vjerojatan”

Ja privatno ne smatram da forum tehnicka analiza treba biti cisto “tehnicki”(zbog gore navdenog) i da je pozitivno dobit info od drugih.
Ali ono sto ja vidim ovde je verbalna “tucnjava,rat,podcjenjivanje,izrugavanje” izmedu odredenih grupa,individa.

U produzenju to ne vodi nicemu a najmanje dobrom.


evo

…po mom viđenju stvari na grafu negdje na sredini između 3 i 4 je učinjena pogreška…
…linija koja je produžena crvenom bojom prema vrijednosti 3200 trebala se oko 3800 prelomiti prema gore…
…tada bi nastavak grafa izgledao puno drugačije…

…e sad da vidim tko ima više pljuvačke…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


vlad1111: ” evo” ah, kod tog ewta svak svoje broji i tjera … [lol] a bi sam uvjeren da sam skužio o čemu pričaš.

a zamisli ovaj grozomor od korekcije, ako je tvojih 5 valova ok…
brojka 5 je poveznica s mogućim dnom 5. vala iz moje prethodne slike.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

pa moguće. to bi bilo slavlje za ewt.
inače, čitao sam jedanog ewtovca koji očekuje negdje oko jeseni B val na gore kod amera. znači, još uvijek po njemu su u A prema dolje. kao i svi ostali.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close