Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mrgud28

pa kakve veze ima 1750?
opusti se, nista se spektakularno nece dogoditi.

Sretan Bozic svima.
eto, druga cestitka danas.


malo pojasnjenja i targeta za HT

HMMMMMMM, da i onda je svizac zamotao čokoladu u uplatnicu.
[/quote]

s kojim dijelom se ne slazes?

ciljano sam dao malo veci target zbog dividende.

inace se gleda od pocetka padajuceg klina a to je oko 265kn.
pa bi target bio 265 ali postoji dividenda pa mislim da ce ici ova druga opcija do 280kn.



ht promolio nosić iz padajućeg klina

peace

E moj tigruse – promašio totalno.

Onaj drugi manji nije trokut nego zastava (jer je kraci od 1 meseca). Onaj veći ispada kao trokut ali sa padajućim trendom.

E sad ako ti se da izačunaj koliki ti je down target.
Odnosno vlad je to već napisao xxx puta.




ht promolio nosić iz padajućeg klina

peace

E moj tigruse – promašio totalno.

Onaj drugi manji nije trokut nego zastava (jer je kraci od 1 meseca). Onaj veći ispada kao trokut ali sa padajućim trendom.

E sad ako ti se da izačunaj koliki ti je down target.
Odnosno vlad je to već napisao xxx puta.

[/quote]

ok,
ajde da vidimo koliko to ima smisla –
200 – 70 = 130kn

dividenda od 30kn
30/130 = 23%
u dva-tri mjeseca.
dakle godisnja kamata je 4x 23% = 92%

svaka cast TA ali sto cemo sa zdravim razumom?





ht promolio nosić iz padajućeg klina

peace

E moj tigruse – promašio totalno.

Onaj drugi manji nije trokut nego zastava (jer je kraci od 1 meseca). Onaj veći ispada kao trokut ali sa padajućim trendom.

E sad ako ti se da izačunaj koliki ti je down target.
Odnosno vlad je to već napisao xxx puta.

[/quote]

ok,
ajde da vidimo koliko to ima smisla –
200 – 70 = 130kn

dividenda od 30kn
30/130 = 23%
u dva-tri mjeseca.
dakle godisnja kamata je 4x 23% = 92%

svaka cast TA ali sto cemo sa zdravim razumom?
[/quote]

puno toga na zse nema veze sa zdravim razumom.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?


Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?

pa ne znam na kaj mislis?

1. ovo sa zutim linijama je padajuci klin
2. a ljubicaste linije su rastuci trokut unutar padajuceg klina.

padajuci klin daje targete 265 (tj 280)
rastuci trokut je dao target 215, koji se i ostvario


Najbolje da danas rade do 11.00 i ne otvaraju do Tri Kralja.

Do Sv. Tri kralja, prijatelju, malo poštovanja nebi falilo , bar u ove dane , pa nije baš sve u novcu

SRETAN BOŽIĆ, PUNO ZDRAVLJA I VESELJA, SVIM ČLANOVIMA FORUMA KAO I NJHOVIM OBITELJIMA



Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?

pa ne znam na kaj mislis?

1. ovo sa zutim linijama je padajuci klin
2. a ljubicaste linije su rastuci trokut unutar padajuceg klina.

padajuci klin daje targete 265 (tj 280)
rastuci trokut je dao target 215, koji se i ostvario
[/quote]

E sada si napisao ono pravo. Ne radi se o trokutu (onaj veliki) već o padajućem klinu, a padajući klin znači rast.

Sretan Bozic svima.




Tigrus

Sad sam malo bolje pogledao tvoj tkzv. trokut kojeg si nacrtao za HT.
Gornja linija padajuća, donja linija padajuća. Takav trokut ne postoji u literaturi.

Odnosno objasni što bi to po tvome moglo biti?

pa ne znam na kaj mislis?

1. ovo sa zutim linijama je padajuci klin
2. a ljubicaste linije su rastuci trokut unutar padajuceg klina.

padajuci klin daje targete 265 (tj 280)
rastuci trokut je dao target 215, koji se i ostvario
[/quote]

E sada si napisao ono pravo. Ne radi se o trokutu (onaj veliki) već o padajućem klinu, a padajući klin znači rast.

Sretan Bozic svima.
[/quote]

pa da,
veliki je klin, a unutar tog klina je trokut.

pa o tome i pisem cijelo vrijeme.

Vlad je svojevremeno dao target od 165kn, jer je mislio da ce se ponoviti trokut koji se stvario izmedu 200 i 265, sa sredinom na 230.

ali mu se taj trokut nije ostvario.

ne ostvare se sve formacije uvijek.

Zamro forum? Jucer bakalar, danas purica, aperitivi, piva, vino, kolaci, ne da se ni disati, a kamoli pisati? Pripitoj sitosti usprkos, prilazem updejtane grafove za prosla tri trgovinska dana u tjednom pregledu ewt mogucnosti crobexa za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno).

Nista se bitno nije promijenilo s cinjenicama u odnosu na prosli tjedan, pa bi tadasnji pisani komentar vrijedio i danas, ali mislim da imam ewt objasnjenje za varijantu da smo odradili srednjorocni impuls na dole (crno na svim grafovima) s 02.12.2008. Problem je bio da je pet valova u intermediate petici od 24.11. bilo tesko izbrojati, a jednako je tesko bilo povuci pocetak intermediate petice u primarnoj petici unazad prije 24.11. Dakle, ako je primarna petica na dole bila ending diagonal s 3-3-3-3-3, intermediate petica se da izbrojati, napravila je kratki «throw-over» 01. na 02.12. na dole i zavrsila, nakon cega je uslijedio primarni impuls na gore – u tom slucaju kratkorocno i srednjorocno idemo gore. U suprotnom, usli smo u intermediate cetvorku primarne petice na dole 02.12. (zeleno na kratkorocnom grafu), i jos nismo odgulili cijeli srednjorocni pad. Sto sam i zadnji put napisao, iz ewt pravila proizlazi da zelena varijanta otpada probijanjem 2018 na gore, a crna probijanjem 1435 na dole. Dugorocno i srednjorocno moguce primarne i ciklicke varijante i prve i druge mogucnosti oznacene su na odgovarajucim grafovima, da ne pisem svaki put isto.

Nazalost, evo vam jos jedne analize «moze gore al’ i dole». Za kraj, svako dobro svima na forumu i donio nam djed mraz upravo bozicnjak puno bodova crobexu drugi tjedan:)

New Report

Close