Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čuj lopina, ja pratim što vlad piše i ovog puta, javno se zahvaljujem na njegovim grafovima, ja vlada ne prozivam, samo komentiram da ne ulazim ni nakon potvrde od 1785 jer ne vjerujem situaciji oko nas, a ne vladu, a i da mu ne vjerujem ja bih to napisala.
Drugarski pozdrav


Evo evil speculator procjena gdje se trenutno nalazimo.

svaka cast spekulatoru, ali ako pogledamo graf SP500, a narocito DJIAe, ovo ne izgleda ovako[smiley]

1.ne mozemo imati zig-zag/kao na ovoj slici), kad je vrh iz 2007 veci od 2000.dakle regular flat, ili irregular flat.posebno na Điji [kiss]

2.dno iz 2000 je vec probijeno, na SP500, skoro pa savrseno da mozemo reci da je expanded flat odradjen (2000-2007)

to bi znacilo da je korekcija over, ja se to naravno ne bih usudio tvrdit.
ali ako pogledamo kod nas na vrhu crobexa su svi bili tranu i govorili to moze samo gore, sad je velika vecina u cashu i govori to moze samo dole, drzava nema para.
onda su dionice bile precijenjene, otad je index pao 80% i dionice su nam bolesno potcijenjene, to mi se savrseno uklapa sa americkom spikom.

osobno sam vecinom u cashu, ono sto sam kupio na 14XX sam prodao na cca 1700(napisao sam i kad sam kupio i kad sam prodao), sad vidim da sam se zajebao i lagano pokusavam uhvatiti nit i dobru priliku za ulaz.
imam targete za UP, sto sam i prilozio, uz grafove.
doduse ja nikad nisam imao targete za dolje, pogotovu ne ovako duboko.
sad strah je veliki, kao i njegove oci.

lagano vrebam priliku za ulaz i ulazem u znanje, ali i oprez! [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Evo evil speculator procjena gdje se trenutno nalazimo.

Evo i link:

http://evilspeculator.com/



Evo evil speculator procjena gdje se trenutno nalazimo.

da, ali to ne znači da se to mora poklapati sa crobexom… dapače, ja sam siguran da se NE poklapa… 12345 koji čini jedinicu na SP-u, taj isti sinkronizirani 12345 na crobexu čini A…

a nuklearna skloništa će trebati samo amerima.
[/quote]

NHF, ali svasta si ti bio siguran..
..a na berzi nema sigurnosti.
a ako budu amerima trebala nuklearna sklonista, trebat ce i nama ovdje, bez brige, za to nemam iluzija
[thumbsup]

lijepi pozdrav.

PS-ako mozes puno mi pozdravi Denisa! [kiss] [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Jaooo drugarice misice..
Ajmo opvako, ako se držite TA onda vas nikakve vijesti ne trebaju uznemiravati, šta vas briga za makroekonomsku situaciju?
Ako se držite Kostolanija, pravo je vrijeme za kupnju
Ako se držite buffeta, još pravije je vrijeme

A ako se držite "manekena, taxista i sobarica", te njihovih pametnih savjeta brzo sve rasprodajte, pare pod jastuk i cekajte kraj novog bull marketa, par velikih ipo-a pa onda brzo u šoping [kiss]

Misse 99
dobro da vjeruješ samoj sebi.Ali nemoj previše čekati.Crobex može u tren oka planuti
20 do 30% prema gore.O tome odlućuju veliki a ne TA.Ali ako propustiš sada tih 20 do 30 %
uvjek ćeš imati toliko manje.Startaš sa toliko manje. I zato hrabro na kupnju.Ne bježati prenisko da
ne pobjegne.Previše smo izgubili.I fundamentalisti i tehničari da bi bilo mudro sada biti u kešu.
Eventualno 20 do 30% za trejdanje,ali ne više od toga.
Rijetke će biti šanse za ovako niski ulaz.
A što se tiće dividende smatram da u ovoj situaciji ona treba biti jedan od glavnih razloga za ulaz.
To čak može biti i potencijalno moguća dividenda,a što znaći da treba preferirati firme koje imaju
veliku zadržanu dobit.Nikada ne znaš kada će otvoriti špinu.A oni koji nemaju te dobiti mogu htjeti
otvoriti špinu,ali nema što poteći.



Evo evil speculator procjena gdje se trenutno nalazimo.

da, ali to ne znači da se to mora poklapati sa crobexom… dapače, ja sam siguran da se NE poklapa… 12345 koji čini jedinicu na SP-u, taj isti sinkronizirani 12345 na crobexu čini A…

a nuklearna skloništa će trebati samo amerima.
[/quote]

Nemoj samo ti biti siguran, jer bio si siguran i na 1500 da idemo dolje 100 %
U biti možeš pisati u što si siguran, jer onda samo treba ići kontra tebe i uspjeh zagarantiran.

Rijetko sam kada neodlučan u životu, ali recimo kad sam god bio u nedoumici što napraviti na burzi, samo sam lupao kontra tvojih savjeta i uvijek je ispalo super.
hvala ti!
[bye] [bye] [bye]
[lol] [lol]

ako može kolega neku od vaših 200 kjniga koje ste proćitali, ali neka koja ne griješi ovako jako kao vi [wink]

@artu
Tocno, ima razlicitih misljenja oko log i lin skale, moje osobno misljenje je da ranije najavljuje proboj vazne linije potpore prema dole (dugorocne) i ima manje laznih signala proboja (kao npr. lazni signal proboja na Crobiu ovog ljeta).
U svakom slucaju cemo se sutra uvjeriti u pouzdanost log skale.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


današnje silovanje HT-a, vjerojatno fondovsko, pokazat će svu nemuštost fond managera s aspekta TA.

Je je, silovanje… kak da ne. Najjača firma u RH s najvećom dobiti, hrpu casha i gotovo ništa duga. Najlikvidnija dionica u koju može ulaziti i strani kapital bez da bitnije utječe na cijenu i koja na ovaj ulaz daje div yield veći od 12% s rokom dospijeća od tri mjeseca… Koji si ti lik… Jesi ti svjestan što vrijeme više odmiče, HT može biti samo skuplji? Mislim da je vrijeme da spakiraš te svoje papiriće, makar one za HT. A i za još neke. Jer postoje neke informacije, a nisu formacije…

I'LL BE BACK

Mogućnost postoji da smo odradili veliku korekciju i da sada lagano idemo u rast. MACD je u redu.

Ako su svi u plusevima i zaradama od ovog rasta, čemu onda kokodakanje čitav dan o tome da li je TA točna ili nije?!

Ali očito da nisu svi u plusevima, ni blizu, zato i seru po TA.
Očito je da se Crobex pumpa na malom prometu gore, i to samo na par dionica.

TA analitičari prate rast i ocjenjuju gdje su otpori. I to je to….

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

New Report

Close