Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Po vašim komentarima 100% ste ukrcani u dionice, i za vas je kriza GOTOVA.
Malo pretenciozno.

O čemu vi? O japanskim i američkim kamatnim stopama?
I to na TA temi.
Dobro se zna da će ameri imati slijedeću godinu najtežu u zadnjih 50 godina.
Japanci će imati rast gospodarski od 0% u 2009.
Zamisli koliko će hrvatska imati gospodarskog rasta, ako Japan ima 0%.
Redaju se afere u svijetu novca.
Kriza očito traje u par naleta ili valova, i trenutno smo u intermezzu.
Kad zbrojite 2+2 jasno vam je o čemu pričam.



Makroekonomski sto se tice deflacije je kriza fakticki gotova
… nema vise razloga da burza pada jer jeftinog casha ima u neograničenim količinama… kao sto se makroekonomski moglo predvidjeti da ce kriza poceti krajem 2007 godine… treba slusati makroekonomiste te pratit tok novca i sve ce biti jasno…
[/quote]

Znaš li ti šta si ti sada rekao?
Hrvatska još krizu nije niti osijetila, nije ju ni liznula,
Slijedeća godina je godina jada, plača, ovrha, otkaza, i ostalih stvari vezanih uz krizu.
Evo Nijemci govore da će 2009. biti jako teška.
Sve članice EU su osjetile krizu, a hrvatska jedva.

Kad ti kažem da ćemo sa nostalgijom za pola godine pričati " Eh kad se sjetim onog Crobexa na 1500 bodova."
Regija puca po šavovima. Indexi pali na 1/6 ATH.
Stručnjaci pričaju do 2011. da će trajati, a tebi je kriza faktički gotova.
[/quote]

ne vidim razloga zasto bi trebali podlec krizi… pa rohatinski nije do sada upotrijebio niti jednu mogucnost da ublazi krizu… sve adute jos drzi u rukama… kada i ako zagusti ima opcije kako da zaustavi krizu… prva opcija je, po meni, ciljana devalvacija kune cca 10% posto… to ce sigurno zadrzati radna mjesta, jel cemo time dobiti jeftiniju radnu snagu te cemo potaci izvoz… povecat BDP u kunama… povecat likvidnost… te smanjiti unutarnji dug drzave kada se gleda prema vrijednosti u stranoj valuti… ako to ne pomogne mozemo jos malo devalvirati kunu… te kao zadnja opcija dolazi MMF…

jesi ti svjestan što zagovaraš? devalvirati kunu uz istovremeno masovno kreditno zaduženo stanovništvo (uz valutnu klauzulu), a već su počela otpuštanja radnika jer se zalihe gomilaju a ništa se ne prodaje?! pa kad krenu zapljene kuća, auta itd. što onda??
o devalvaciji kune nema svrhe ni pričati jer je to prožvakana tema, a sam rohatinski je izjavio da bi to bila katastrofa za gospodarstvo poput našeg i da će tečaj kune braniti/držati na razini oko 7,3

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!



Eto da se ispravim, 90% u dionicama a ne cashu od indeksa 1460, a nešto od 1520.

Iskreno ne znam kako to da si čekao i tako visoko ušao.
Trenutno imam 80% dionica kupljenih na razini 1430, i 20% dionica kupljenih na 1480 bodova.
[/quote]
[rolleyes] na crobiju 1430 kažeš [thumbsup] [lol]


IZNOGOOD, samim time što sad rastemo do 2300-2400 ne znači da je počeo Bull ciklus!
Već je nužna korekcija primarnog trenda!

Je li to znači da nakon te korekcije tonemo još dublje?! Ja mislim da svijet kao i mi odrađuje četvorku, a peticu tek trebamo otrpjeti. Ne bih htio nikoga uvjeravati, ali to mi se jedino uklapa u shemu. Opet kažem 100% sam u kešu i ne znam koliko sam objektivan …

Tržište je jednostovno procijenilo da su dionice bagatela! I ljudi kupuju!
Pa sjetite se pada na 1440, a taj indeks sam postavio na portalu moj novac kao konačno dno, pogledajte sami. Padali smo na jako bezveznim volumenima! Nikakvim!
Mislim tisak je pao na volumenu od 23000kn. Meni je to indikator dna!

To mi nije argument. Vidio sam kako su neke dionice padale i za manje love, a jednako tako i rasle u ovom rallyu. Na ZSE volumeni nisu toliko bitan ponder.


Sve se odvija baš kao i 1998-99, tada je Crobex pao sa 900 na 420 pa skočio na 800 da bi pao opet na 500. I tek iza 500 je počeo BULL UPTREND i on je išao do 5400!
Ovdje očekujem slično, rast do 2400, pa padanje ali ne ispod 1700 (ova linija se cementira ulaskog kapitala i ona se neće tek tako opet probiti, pogotovo što budemo bliže na vidiku da je recesiji kraj 2009.g.
I tek kad vrh kanala se formira gore, točka 4 na 2400, pa se vratimo u vidu odrezanog vala na 1700 i točku 5. tek tada kreće BULL ciklus! A do toga će proći još sigurno 4-5mjeseci.
A nadalje, zar ste toliko svi naivni da očekujete sa cashom da se Crobi vrati na 1400 i padne na 800.
Kad budemo na 2050 mnogima će zujiti u ušima i takvi će nas "napumpati" do 2400.
Ove cijene su već prava bagatela, ispod fundamentalnih vrijednosti debelo!
Crobex je pao 76,8%, ako to vama nije dno onda ne znam šta jest!
Nismo u 1929.g.
Nadalje slabljenje tečaja kune će samo osnažiti cijene dionica na burzi!

Najprije, kraj recesije nije na vidiku. I ne znam na cemu temeljis optimizam. Ovo zadnje što si napisao je notorna glupost koju bi ti svaki makroekonomist prigovorio. Pa zašto onda Rohatinski grčevito drži tečaj? On, eto, o makroekonomiji nema žive veze. I za razliku od onih džabalebaroša iz Vlade, drži do ove države …

nisam bob, ali dylan ...


jesi ti svjestan što zagovaraš? devalvirati kunu uz istovremeno masovno kreditno zaduženo stanovništvo (uz valutnu klauzulu), a već su počela otpuštanja radnika jer se zalihe gomilaju a ništa se ne prodaje?! pa kad krenu zapljene kuća, auta itd. što onda??
o devalvaciji kune nema svrhe ni pričati jer je to prožvakana tema, a sam rohatinski je izjavio da bi to bila katastrofa za gospodarstvo poput našeg i da će tečaj kune braniti/držati na razini oko 7,3

Cvrsti tecaj i nelikvidnost poticu otkaze i propadanje firmi… nema kredita za refinaciranje, nema potrosnje… svi su svima duzni a kredita nema od nikuda… ti to vidis kao zdravu okolinu za ocuvanje radnih mjesta… istina devalvacijom ce skocit na noge oni koji imaju kredite sa valutnom klauzulom… ali mislim da je puno lakse placat 10% veci kredit, nego izgubit posao pa placat kredit… a i ti sto dizu kredite u EUR mi nisu jasni… imas primanja u KN a dizes kredit u stranoj valuti na XX godina, pogotovo stoga sto smo nedavno u proslosti imali iskustva s devalvacijama…

a


Cvrsti tecaj i nelikvidnost poticu otkaze i propadanje firmi… nema kredita za refinaciranje, nema potrosnje… svi su svima duzni a kredita nema od nikuda… ti to vidis kao zdravu okolinu za ocuvanje radnih mjesta… istina devalvacijom ce skocit na noge oni koji imaju kredite sa valutnom klauzulom… ali mislim da je puno lakse placat 10% veci kredit, nego izgubit posao pa placat kredit… a i ti sto dizu kredite u EUR mi nisu jasni… imas primanja u KN a dizes kredit u stranoj valuti na XX godina, pogotovo stoga sto smo nedavno u proslosti imali iskustva s devalvacijama…

A koje to banke daju kredite koji nisu vezani za jednu od valuta???? Mi nismo japan, tajvan, korea da sad u ovakvim vremenima krecemo s intenziviranjem industrijske proizvodnje, koliko naseg izvoza otpada na industrijsku proizvodnju? A koliko zaradjujemo od turizma, s jeftinm kunom vrlo tesko cemo povecati izvoz za 50,60 posto da bi nadoknadili minus na jeftinoj kuni koji bi izgubili s jeftinom kunom, pogledajte cijene ugostiteljskih usluga u nas (i sa sadasnjom navodno preskupom kunom), pa otidjite u bilo koji restoran, cafe bar, hotel u europi. Pojedinci bi htjeli da stranci opet ljetujuci kod nas ustede vise nego sto bi da ostali raditi u svojoj drzavi. Hrvatska je ove godine zaradila od turizma 7 mlrd eura, a koliko je zaradila od izvoza? U danasnje vrijeme, vrijeme velike financijske krize niste svjesni sta to znaci, sto bi madjari ili ukrajinci dali da im je neko dao takav devizni prilijev koji su najgore prosli u ovoj krizi. I zato se ne igrajte s tecajem, jer vrlo lako je doci do hiperinflacije. Sjetite se svi kako smo zivjeli 80-ih, 90-ti, a kako zivimo sad. Meni je ipak puno draze imati srednju placu u drzavi 600-700 eura nego 60-70 eura. a vi zagovaratelji slabe kune, otidjite u neku od drzava gdje je inflacija 10-20 %, gdje je placa 100-150 eura pa vidite kako izgledaju te drzave i onda dodjite ovdje i usporedite razliku. Po meni cilj treba bit kvalitetan hrvatski proizvod i on ce sigurno naci kupca i osigurati radna mjesta.


Za artu-a, na log grafu jos nije probijena ta linija otpora, formiran je three doji obrazac. Evo sta kaze Nison:
artu, 22.12.2008. u 08:21
Tri-star—three dojis that have the same formation as a morning or
evening star pattern. An extraordinarily rare pattern and a major
reversal signal.

Nisu mi specijalnost svijece, tu bi krpa bio bolji da potvrdi formaciju ali crobi ima dvije bearish formacije, jos uvijek ispod bitne linije otpora (i neuspjeh proboja na log grafu) i formiran three doji (ako su ovo stvarno pravi three doji). Zvuci kao plasenje, ali nemam neko specijalno misljenje jer nemam vremena za detaljne analize, trenutacno sam u kesu i cekam proboj gornje crvene linije otpora kao potvrdu bull rally-a.
Sto se tice inverted H&S, mislim da proboj jos nije potvrdjen u volumenu
[/quote]

neki autori misle kako log nije referentan na 60 min
ali može i tako kako kažeš
zašto ne

inače nisam postavio grafove zato jer mislim da je konačnoprobijeno
ali sve vidljivo na grafu najavljuje nastavak odnodno konačni proboj



.. dali će 4. ostati u ovom idealnom kanalu (crveni)?

Kolega, krivo brojite. 5 val je odrađen.

[/quote]

ne volim puno po ewt-u ali kad već ima istomišljenika
to sam već rekao tih dana, a sada ću ponoviti
mislim da je 5. odradila svoje 1.12.2008.

kakve su ovo gluposti sa prodajom HTa na 200,10kn – 13441 komada?
kaj sad opet izvode?


kakve su ovo gluposti sa prodajom HTa na 200,10kn – 13441 komada?
kaj sad opet izvode?

legendo to ti je netko skinuo sa ask-a.
201,20 50 10:01:06
200,10 13.441 10:00:06
200,00 19 10:00:06
200,00 150 10:00:06
200,00 31 10:00:06

opet ima prometa.
Čudna je ovo burza.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Čudni su putevi gospodnji !!
Ni HT nije kao što je nekada bio….
UP, UP i tako Crobi do i <2100, odgovara mi a Vama ??
Što ste se prijatelji moji ušutili…KOMENTARI idemo li prema 1800 ili …živjeli koji kupuju a ovi što prodaju po mizernim cijenama kak bi zagorci rekli "Su čist ponoreli" Idite ljudi na banjalučku burzu pa tamo prodajite JAJA !!
Europa debelo u minusu a mi lagano “Cigani lete u nebo”
Pozdravlja Vas Vaš Mrgud !!

I very much love INGRA !!



Za artu-a, na log grafu jos nije probijena ta linija otpora, formiran je three doji obrazac. Evo sta kaze Nison:
artu, 22.12.2008. u 10:43
Tri-star—three dojis that have the same formation as a morning or
reversal signal.

[/quote]

neki autori misle kako log nije referentan na 60 min
ali može i tako kako kažeš
zašto ne

inače nisam postavio grafove zato jer mislim da je konačnoprobijeno
ali sve vidljivo na grafu najavljuje nastavak odnodno konačni proboj

[/quote]

doduše nije logaritamska
ali nećemo sitničariti

New Report

Close