Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta sad Hangeru, na kolko da se postavim? na 630, 640 il 580? Od sad slušam samo tebe. Tebe i Miga. Vi ste mi najbolji za TA. I Vlad je dobar, al on neće reć do kolko ide ATPL.

I'LL BE BACK


Targeti za 12.01.2009 prema DMC metodi.
DLKV – 150 kn
ATPL – 300 kn
HT – 150 kn
VIRO – 150 kn
LEDO – 2500 kn
DDJH – 27 kn

ZoraneSp malo si ubrzao to s datumom. Zaboravljaš da sada prvo moramo dotaknuti gornju liniju cjenovnog kanala, a do tada je još dosta fore za rast dionica i lijepo se može zaraditi. Tek na gornjoj liniji cjenovnog kanala možemo očekivati odbijanac na dolje. Pogledaj priložen graf. Osim toga zašto ne pišeš podojim starim nickom, a ne pod ovim novim s kojim si do sada poslao svega 7 postova. Ovaj tvoj potez liči na ništa drugo nego obično drukanje. Očito bi se rado ukrcao, a teško ti je gledati kako cijene dionicama rastu. Ne kažem da nećemo još dolje, ali prvo moramo sada odraditi rast i on se upravo događa i do gornje točke još je dosta fore za rast i zaradu. Naravno neće to sve ići pravocrtno, kako ne gore, tako ne i dolje.


Ni S&P, ni Crobex, ni ATPL nisu odradili 5.val koji jednostavno mora biti UP, ili u suprotnom EWT možeš baciti u smeće. Prema svojoj duljini trajanja 4. val bi trebao biti blizu samog kraja ili je već dovršen.


A što ako je ovo korekcija A. Mala dorada na tvome grafu Hanger

Nije bolest sve što boli

E Zorane crni, ma nije kriza gotova, al šta ti očekuješ? Da burza pada dok netko ne kaže recesija gotova??? Burza kako je prethodila recesiji 14mjeseci, tako prethodi sa početkom oporavka kraju recesije! Baš će ti se ponoviti 1929.g. Ma dašta! Dok je takvih poput tebe koji čekaju ma svakako!
Ako je prognoza kraja recesije krajem 2009.g. ili početkom 2010. onda vjerujem da smo do travnja već na 2700. A tebi što je to nezamislivo ne mogu ti pomoći!
Drž’ se ti Vladovih targeta, pitaj Vlada je li 100% siguran!
Pitaj Vlada je li on 100% u cashu!
Reći će ti da nije!
Ako nisi primjetio da pažljivije promatraš mogao si vidjeti promete na nivou 1448. Nula!
Samo se čekao start gore!
A ti prizivaj target 800 jer si u cashu! Ma neće ti proći! Nemoguće!
Nisu Hrvati budale niti naivci! A daj mi reci koliko radnika je ostalo bez posla u Hrvatskoj, koliko je firmi zatvorilo????? Kad već prizivaš smak svijeta!
Čime ti pravdaš pad od 78,6% ???? Tvrdnjom možda tako bude! Ma daj čovječe, to tako ne ide!
Slijedi rast do kraja travnja!
Evo ti prilog, Darvas box, on ti pokazuje da se moramo vratiti na retracement 50%, a on je na 2750.
E tu bi završio veliki B! A veliki C, pa mogao bi se kladiti da će biti odrezan!
A uz ostalo znam da fondovi kupuju i da će sada pojačati!
A opet će tebi i takvima poput tebe prodavati na 2500.
Ti se očito kužiš u TA, mislim da nije tako, jer bi uočio prije da smo dotakli dno, mislim da si pun casha pa si propustio ove cijene čekajući Vladove crne prognoze!
Ma svakako!
Osobito na ATPL 300kn i uz ovaj trend vozarina! Kad pokrivaju sve operativne troškove i uz ove mizerne vozarine!
A kad se Ameri oporave, Kinezi isto, uz silne otkazane brodogradnje, ma ja tebe pitam gdje će tada ATPL biti! Vjerovatno na 2400.
Stoga ti mogu samo reći kupuj dok ti nije prekasno!
Darvas Box prikazuje dno i sada slijedi rast gore do 50%, a to je 2700-2800. Tu završava veliki B!
A ti piši okolo ljudima da sada izađu i čekaju opet 1400, ha ha!
A dotle da im budu pune gaće kad budemo na 2400. Ha ha!
Ja jesam od indeksa 1500 90% u cashu i sačekat ću da se odradi veliki B.
A dotle uobičajeno tjedni trading!

Zorane, ako poznaješ postotke valova onda bi trebao znati sljedeće:
Do kraja trećeg podvala gore se ostvari 61,8% cijene gdje idemo!
A vrh petog podvala daje daljnih 38,6% posto.
Na primjeru ATPL bi to bilo treći val na 770, a četvti još negdje 38% od rasta (770-500).
To daje prvi target od 870kn!
Za DLKV npr. 380 + 38,6% od (380-220) = 442 kn.
Eto to je Elliot! A tko prodaje sada izgubit će samo 21%.
A nadalje jesi siguran skroz da ne moramo odraditi veliki B???
A ako tek njega odradimo do kraja onda računaj ove brojke ponovo jer ne valjaju i prvi targeti su daleko više!

Eto da se ispravim, 90% u dionicama a ne cashu od indeksa 1460, a nešto od 1520.



Ni S&P, ni Crobex, ni ATPL nisu odradili 5.val koji jednostavno mora biti UP, ili u suprotnom EWT možeš baciti u smeće. Prema svojoj duljini trajanja 4. val bi trebao biti blizu samog kraja ili je već dovršen.


A što ako je ovo korekcija A. Mala dorada na tvome grafu Hanger
[/quote]

Postoji mogućnost i za to. Pokušao sam iz više kuteva sagledati te valove ali jedinica teško može biti pozicionirana tamo gdje si je stavio, a isto tako ni dvica.

Valovi su jednostavno preblizu i ne vidim vjerojatnost i vjerodostojnost da se u samo 3 dana od početka formacije mogu napraviti dva vala, a onda se preostala 3 razvući na 9 dana…Formacija bi se po prijašnjoj pretpostavki prva dva vala trebala puno ranije dovršiti…

Uostalom, ako se usporede i druge dionice kojima se trgovalo povećanim prometima kao što je HT, može se vidjeti da je gotovo nevjerojatno da se formiraju 1. i 2. val u ovoj blizini. Mislim da bi si trebali dopustiti sagledati malo duži vremenski period kako bi valovi bili vjerodostojniji.

A moguća je naravno i nekakva sasvim druga kombinacija koju ne vidimo…



Ni S&P, ni Crobex, ni ATPL nisu odradili 5.val koji jednostavno mora biti UP, ili u suprotnom EWT možeš baciti u smeće. Prema svojoj duljini trajanja 4. val bi trebao biti blizu samog kraja ili je već dovršen.


A što ako je ovo korekcija A. Mala dorada na tvome grafu Hanger
[/quote]
..kod određivanja valova treba voditi računa o volumenima i fibo proporcijama,pa tako prema ewt najači volumeni su upravo u 3.valu,a ovdje po tvom su najači u 5.valu.Fibo 4.vala dostigne 61,2% u idealnom slučaju ako 5.val nije extension.

@krikman

Na temelju čega (na koju prethodnu vrijednost) fibo val 4 dosegne 61.2% ako 5. val nije expation.


..oprostite ako se postavljam između zanimljive diskusije zorana i splita.Moja slika se odnosi na pitanje sap ascd.triangle da ili ne.Prosudite sami.

Mislim da je Therion dobro analizirao/la, malo je predaleko otisao da bi bio ispravan, jedino klin.

Inace preporucam procitati epske odiseje na Moj novac kolege split009 za malo lagane zabave, statisticki je morao biti u pravu [lol]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Eto da se ispravim, 90% u dionicama a ne cashu od indeksa 1460, a nešto od 1520.

Iskreno ne znam kako to da si čekao i tako visoko ušao.
Trenutno imam 80% dionica kupljenih na razini 1430, i 20% dionica kupljenih na 1480 bodova.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!



@krikman

Na temelju čega (na koju prethodnu vrijednost) fibo val 4 dosegne 61.2% ako 5. val nije expation.

..računajući od 1.-5.vala

New Report

Close