Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Targeti za 12.01.2009 prema DMC metodi.
DLKV – 150 kn
ATPL – 300 kn
HT – 150 kn
VIRO – 150 kn
LEDO – 2500 kn
DDJH – 27 kn

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

IZNOGOOD, samim time što sad rastemo do 2300-2400 ne znači da je počeo Bull ciklus!
Već je nužna korekcija primarnog trenda!
Tržište je jednostovno procijenilo da su dionice bagatela! I ljudi kupuju!
Pa sjetite se pada na 1440, a taj indeks sam postavio na portalu moj novac kao konačno dno, pogledajte sami. Padali smo na jako bezveznim volumenima! Nikakvim!
Mislim tisak je pao na volumenu od 23000kn. Meni je to indikator dna!
Sve se odvija baš kao i 1998-99, tada je Crobex pao sa 900 na 420 pa skočio na 800 da bi pao opet na 500. I tek iza 500 je počeo BULL UPTREND i on je išao do 5400!
Ovdje očekujem slično, rast do 2400, pa padanje ali ne ispod 1700 (ova linija se cementira ulaskog kapitala i ona se neće tek tako opet probiti, pogotovo što budemo bliže na vidiku da je recesiji kraj 2009.g.
I tek kad vrh kanala se formira gore, točka 4 na 2400, pa se vratimo u vidu odrezanog vala na 1700 i točku 5. tek tada kreće BULL ciklus! A do toga će proći još sigurno 4-5mjeseci.
A nadalje, zar ste toliko svi naivni da očekujete sa cashom da se Crobi vrati na 1400 i padne na 800.
Kad budemo na 2050 mnogima će zujiti u ušima i takvi će nas "napumpati" do 2400.
Ove cijene su već prava bagatela, ispod fundamentalnih vrijednosti debelo!
Crobex je pao 76,8%, ako to vama nije dno onda ne znam šta jest!
Nismo u 1929.g.
Nadalje slabljenje tečaja kune će samo osnažiti cijene dionica na burzi!

Zoran SP:
Pa ti očito slabo vidiš!
Ako pogledaš sada imamo klin prema gore, i on je probio prvu liniju otpora na 23,6% već, a kod padanja neki dan smo se zadržali iznad linije 23,6%.
Nadalje ono moje ZIG-ZAG se odvija u pet podvalova, jer moraju po TA biti produženi!
Nadalje i korekcija koja će slijediti jer nema još promjene trenda ide u 3 vala.
Onaj graf je samo projekcija vjerovatnog kretanja, ne mora biti u dlaku točan, ali otprilike tako će biti!
Sjeti se dna 1999.g. Skok sa 400 na 800 pa opet ronjenje do 500 i odrezani val!
PROŠLOST SE PONAVLJA, a neki su očito slijepi ili lijeni pogledati grafove prije!

Mi i dalje pratimo svjetske trendove i to je sada činjenica!
Sjetimo se sami kako burza reagira na vijesti, sa 2-3 dana zadrške!
FED smanjio kamatnu stopu na 0, a i Japan na 0,1.
Za nekoliko dana će uslijediti reakcija burzi! Tako to biva i u nas!
Slično i na ATPL, koja sa sadašnjim financijskim rezervama,a i sa izjavom da i s ovim vozarinama pokriva operativne troškove (dakle nema gubitka), a tek sa daljnjim rastom vozarina, he he,…
Pa zbrojite 2+2 i znat ćete što slijedi!
FIBO 61,8% na 1420kn. Dakle potencijalni rast 100%!
A kako neki kažu moramo ići opet testirati dno, na 1440, to je pad 40% od ovde cijene!
Po meni ATPL trenutno BEST BUY!

@Split009

Ponoviti će se prošlost, ali ne u skorije vrijeme.

Po vašim komentarima 100% steu krcani u dionice, i za vas je kriza GOTOVA.
Malo pretenciozno.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

..oprostite ako se postavljam između zanimljive diskusije zorana i splita.Moja slika se odnosi na pitanje sap ascd.triangle da ili ne.Prosudite sami.

Po vašim komentarima 100% ste ukrcani u dionice, i za vas je kriza GOTOVA.
Malo pretenciozno.

O čemu vi? O japanskim i američkim kamatnim stopama?
I to na TA temi.
Dobro se zna da će ameri imati slijedeću godinu najtežu u zadnjih 50 godina.
Japanci će imati rast gospodarski od 0% u 2009.
Zamisli koliko će hrvatska imati gospodarskog rasta, ako Japan ima 0%.
Redaju se afere u svijetu novca.
Kriza očito traje u par naleta ili valova, i trenutno smo u intermezzu.
Kad zbrojite 2+2 jasno vam je o čemu pričam.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!


Po vašim komentarima 100% ste ukrcani u dionice, i za vas je kriza GOTOVA.
Malo pretenciozno.

O čemu vi? O japanskim i američkim kamatnim stopama?
I to na TA temi.
Dobro se zna da će ameri imati slijedeću godinu najtežu u zadnjih 50 godina.
Japanci će imati rast gospodarski od 0% u 2009.
Zamisli koliko će hrvatska imati gospodarskog rasta, ako Japan ima 0%.
Redaju se afere u svijetu novca.
Kriza očito traje u par naleta ili valova, i trenutno smo u intermezzu.
Kad zbrojite 2+2 jasno vam je o čemu pričam.

Makroekonomski sto se tice deflacije je kriza fakticki gotova… nema vise razloga da burza pada jer jeftinog casha ima u neograničenim količinama… kao sto se makroekonomski moglo predvidjeti da ce kriza poceti krajem 2007 godine… treba slusati makroekonomiste te pratit tok novca i sve ce biti jasno…

miro25,

nemaš pojma koliko si u krivu ali s nostalgijom ćemo se sjećati ovog vremena za 10 mjeseci!

Za bull market jos nema dovoljno snage. Dajte ljudi budite malo realniji. Trenutno sam u cashu i to s razlogom – prije svega zbog ocekivanja jako losih izvjesca u SAD-u za 4 kvartal(dolar je bio stvarno jak a nafta bas i nije bila jeftina), a zatim naravno i zbog enormnog rasta nezaposlenosti. Sto se tice tecaja $ i cijena nafte sad se tek stvari povoljnije razvijaju (dolar slabi, cijena nafte pada) ali treba proci neko vrijeme da se to odrazi na burze.


miro25,

nemaš pojma koliko si u krivu ali s nostalgijom ćemo se sjećati ovog vremena za 10 mjeseci!

pa ne bi bas rekao da sam u krivu… objasni mi sto je to krivo u mom razmisljanju… kako deflacija moze pomoc zaduzenom gospodarstvu…


..oprostite ako se postavljam između zanimljive diskusije zorana i splita.Moja slika se odnosi na pitanje sap ascd.triangle da ili ne.Prosudite sami.

ov je cisti rastuci trokut.
kao da su ga precrtali iz knjige.

koju formaciju vidis na crobexu?

New Report

Close