Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Situacija je dosta slična onoj u travnju i svibnju, kad je Crobex porastao sa 3200 na 4200.
RSI indikator je porastao gledano na tjednom nivou iznad 20 i još malo ga dijeli od ulaza u nivo 30, a to signalizira jači UP Trend.
Nadalje "crazy whipshaw" se opet ponovio i sada kao u travnju.
Tada smo se vratili prema SMA50, a ona u ovom slučaju iznosi sada 2530 iako će smanjiti dok ne dođemo do nje na 2400.
Slijedi nam snažniji rally gore u idućih 15-20 dana. Volatilnost je počela sa padom i s obzirom da se kreće unutrar klina past će sa trenutnih 280 na 120. Time će biti gotova korekcija!
Iza toga vjerovatno nas čeka povrat na 1800 gdje će završiti odrezani val C i time smo formirali dno.
Eto to nas čeka iduća 2 mjeseca. A iza toga s naznakom da je financijska slika donijela pomake u svijetu i u nas u gospodarstvu,…., naznaku da je recesija do kraja 2009.g. gotova, sliedi novi BULL ciklus!
Kao i kod vrha kad se formirao 2-3 mjeseca, tako je i na dnu!
I tek od ožujka 2009.g. očekujem da krene novi Bull ciklus!





od kada si ti postao "tehničar"?! nakon onih silnih prepucavanja…..

Malo sam mu (a i drugima koji su htjeli slušati) pokazao što tehnika može. Ako se na temi pojavi još koji "fundamentalist" – i njega ćemo srediti.
[/quote]

sve u redu….cijenim znanje i trud i jednih i drugih [thumbsup]

ohoho Hangeru, vidim postao si konkurentan među likovnim umjetnicima[smiley]. Ajde neka, dobro da si otišo sa ATPL topica, upropastili smo ga [lol]

GO HANGER !!! [thumbsup]

I'LL BE BACK


Mene jedino zanima otkud vam je to probijen trokut? Otkud vam uopće te proizvoljne linije trokuta?

Ovaj tvoj primjer trokuta se formira u cca 15 dana. Premalo.
Može biti ascending, ali drukčiji (sa zelenom linijom na grafu). Ali previše je duboko otišao bez proboja.
Može biti i rising wedge (gornja crvena linija).
Donja linija je ista za obje formacije.
Izgledniji mi je klin, a to znači proboj na dolje do cca 850-860 (ovisno o brzini pada). Ako ipak potpora uspije izdržati pon-uto, onda bi SPX trebao skočiti prema gornjoj liniji, pa ćemo onda biti pametniji za dalje.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Po svemu sudeći ovo je scenarij koji će se odvijati iduća 2 mjeseca!
Tek pravi UPTREND očekujem u ožujku! I s time bi krenuo novi BULL ciklus sljedećih 5.g.!
Rekao bi da nas čeka formiranje dna iduća 2 mjeseca, a dolje u grafu vidim potencijalno odvijanje istoga!
MOLIM KOMENTARE!
Najsnažnije skokove će napraviti ATPL, DLKV, LKPC, VIRO, TISAK, LEDO,…

@MMM
..prije 20 dana sam se osvrnuo na tvoje viđenje S&P gdje si uzeo u obzir samo twigs kanal te ukazao zašto ne uzeti npr.i trix.Normalno da ne vjerujem, da se u svojim prosudbama oslanjaš na samo 1 indikator,ali u analizama je najvažnije isključiti pristranost.
p.s.moj ondašnji komentar je bio da se stari kanali zatvaraju a novi stvaraju.Ovo ne isključuje mogućnost vraćanja u stari tj.padajući kanal.Ali koliko se sjećam tvoja analiza je tvrdila da će se situacija razjasniti u roku 2-3 dana.
drugarski pozdrav!

Kamo ćemo sutra?


Kamo ćemo sutra?

Ako mene pitaš, ja sam u mirovini i neidem nigdje, vani je zima i puše jak vjetar.. a ako misliš gdje će sutra Crobi. On će sigurno, radi naglog zahlađenja po meni za koji stupanj dole.
Pozdrav i lijepi predstojeći blagdani svima !!

I very much love INGRA !!

Zašto bi išao dole ,zato što si prodao dionice pa da možeš ponovo kupiti


Po svemu sudeći ovo je scenarij koji će se odvijati iduća 2 mjeseca!
Tek pravi UPTREND očekujem u ožujku! I s time bi krenuo novi BULL ciklus sljedećih 5.g.!
Rekao bi da nas čeka formiranje dna iduća 2 mjeseca, a dolje u grafu vidim potencijalno odvijanje istoga!
MOLIM KOMENTARE!
Najsnažnije skokove će napraviti ATPL, DLKV, LKPC, VIRO, TISAK, LEDO,…

Vidim neki ko mala djeca prčkaju po grafovima. Pastele i vodene boje.
Kako si povukao crte klina? BAZ IJEDNE DODIRNE TOČKE
Kako si povukao linije kanala? SA JEDNOM DODIRNOM TOČKOM.
Koliko to valova ima rast prema gore? TI IMAŠ 10 VALOVA.

Aj ako ništa drugo, bar si pogodio da je to graf Crobexa.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!


Po svemu sudeći ovo je scenarij koji će se odvijati iduća 2 mjeseca!
Tek pravi UPTREND očekujem u ožujku! I s time bi krenuo novi BULL ciklus sljedećih 5.g.!
Rekao bi da nas čeka formiranje dna iduća 2 mjeseca, a dolje u grafu vidim potencijalno odvijanje istoga!
MOLIM KOMENTARE!
Najsnažnije skokove će napraviti ATPL, DLKV, LKPC, VIRO, TISAK, LEDO,…

Ako je točno to što govoriš, bull trend je već počeo. Ta priča mi baš ne pije vodu …
Ovim ne pokušavam nikoga zaplašiti, ali mislim da je gotovo cijeli forum suglasan da ovo nije bilo dno.

nisam bob, ali dylan ...


Zašto bi išao dole ,zato što si prodao dionice pa da možeš ponovo kupiti

Ma jok ANRICOM zaboravih staviti smajliće,, sory. U dionicama sam 100% i daj Bože da idu gore, ali brzopleto sam napisao a povući se više nisam mogao. Bez obzira dole ili gore, ipak Vam svima skupa na ovome krasnom forumu, želim sve najbolje, kako Vama tako i vašoj obitelji.

I very much love INGRA !!

New Report

Close