Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je možda jedan od najboljih indikatora stanja američke privrede, i naravno, odraza na ostatak svijeta, sve do TK Zagreb. Kad dođe do odvajanja kamatne stope, na tromjesečne trezorske zapise, od 0% na više, to će značiti da je obnovljen krvotok novca, da je počelo financiranje privrede, da je prestao strah od posuđivanja novca, its.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@ MMM

Pišeš previše pristrano. Iz ove formacije koja se formirala na S&P mogu se odigrati još barem 3 različita scenarija koja mogu završiti posve različito. Informacije koje iznosiš mogu odvesti dobar dio ulagača u zabludu.

Ameri možda odrađuju dugačku kompliciranu četvroku, možda će je već odraditi u ponedjeljak, a možda su je već i odradili. Najmanja je vjerojatnost da su peticu već odradili. A gdje je tek s tim petim valom Crobex koji za cijelim svijetom kasni par dana…

Vrijeme će pokazati koji je od scenarij najrealniji.

Na razmišljanje samo ostavljam usporedbu VIX-a i S&P500. Do sada su bili prilično kongruentni. Što se dogodilo zadnjih par dana trgovanja kada pad VIX-a nije popraćen rastom S&P-a? Koja je tehnička formacija jasna i važnija?

hanger –
da bi se trokut formirao potrebne su najmanje četiri promjene pri kretanju cijene, a spajanjem tih točaka formirane su dvije linije trenda koje čine trokut. Kod tvojih primjera ne vidim spajanja- doticanja točaka samih linija trenda (2 gore i 3 dole).
Isto tako nema probijanja trokuta u rasponu 2/3 do 3/4 dužine trokuta.

@ MMM

Točno tako, nešto detaljnije na ovom linku. Bitan je također i LIBOR.

Vaš link

Nije usko vezano za ovu temu, ali je od pomoći pri procjeni kretanja (oporavka) ekonomije.


—-

Jesi ti siguran da je istina ovo što crtaš ili što ti kompjuter crta? Pogledaj slijedeće grafove pa procijeni još jedanput koliko ti je točna analiza.

Već sam to rekao jednom prilikom, pa neka mi bude dopušteno ponoviti – nikad zaključke ne donosim na bazi jednog grafa i jednog pokazatelja, ali na forumu prezentiram samo one najinidkativnije. Praktički drugačije nije niti moguće s obzirom na formu medija.

Na bazi cjelokupne slike koju imam (a trebalo bi mi bar 5-6 forumskh stranica za prezentirati je, a to fizički ne stignem) – siguran sam da S&P ide dolje. Privremeni spas za S&P mogu biti jedino ekstremno povoljne vijesti.

Zašto se to nije desilo u slučajevima koje si opisao – trenutno neznam. Ali ću si dati truda pa malo prevrtiti unatrag. Negdje mora biti nekakva kvaka. Budi siguran.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


@ MMM

Pišeš previše pristrano. Iz ove formacije koja se formirala na S&P mogu se odigrati još barem 3 različita scenarija koja mogu završiti posve različito. Informacije koje iznosiš mogu odvesti dobar dio ulagača u zabludu.

Ameri možda odrađuju dugačku kompliciranu četvroku, možda će je već odraditi u ponedjeljak, a možda su je već i odradili. Najmanja je vjerojatnost da su peticu već odradili. A gdje je tek s tim petim valom Crobex koji za cijelim svijetom kasni par dana…

Vrijeme će pokazati koji je od scenarij najrealniji.

Na razmišljanje samo ostavljam usporedbu VIX-a i S&P500. Do sada su bili prilično kongruentni. Što se dogodilo zadnjih par dana trgovanja kada pad VIX-a nije popraćen rastom S&P-a? Koja je tehnička formacija jasna i važnija?


Molim na odgovoru- što je to VIX i zašto je stalno suprotan od S&P 500 ? Hvala na odgovoru.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

http://en.wikipedia.org/wiki/VIX

Uhljebe na ulicu!!!!!

@ MMM

Pa i dolaze nasumične povoljne vijesti ili si bar tržište utvara da su one povoljne (rezanja kamatnih stopa, bailout autoindustrije, financijski stimulusi…). One su i napravile ovaj pozitivan trend unutar bear marketa.

Ne vidim razloga da ne padne još koja takva vijest, npr. drugi dio predviđenog financijskog stimulusa od 700 mlrd USD ili stimulusni paket usmjeren na gospodarstvo (izgradnja infrastrukture) koji bi garantirao nova radna mjesta. Sve su to i dalje otvorene opcije.

Možda je u jednostavno u pitanju indikator koji govori o daljnjem smjeru kretanja tržišta iza zadnjeg pokušaja bikova da probiju gornju granicu otpora. U tom slučaju bi iza takvog pokušaja uslijedio lijep pad. Ali taj zadnji bikovski pokušaj po svemu i svačemu još nije učinjen i trebao bi skoro uslijediti.


@ MMM

Pišeš previše pristrano.

Mislim da nije bitno je li pristrano ili nije. Naravno da je pristrano – moje je, i razlikuje se od tvoga ili nečijeg trćega. Subjektivno je.

Bitno je hoće li se pokazati točnim ili ne!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

VIX je indikator volatilnosti baziran na promijeni indeksa S&P 500.

Zadaća mu je pokazati sentiment tržišta prateći kretanje S&P-a. Ukoliko S&P pada VIX raste, čime upućuje na očekivano povećanu volatilnost tržišta, a time i veći rizik od promijene cijena na tržištu, a time i veći strah kod ulagača (paniku). Zbog toga se često i zove faktor straha.

Ukoliko s druge strane S&P raste, VIX pada i pokazuje smanjenu volatilnost, odnosno potpunu ležernost i opuštenost kod ulagača.

Granica kada VIX govori o strahu na tržištu je kada prijeđe brojku 30, a kada govori o ležernosti na tržištu je kada padne ispod 20. Između 20 i 30 je neutralno stanje.

Vrijednost VIX-a zapravo pretpostavlja vjerojatnost godišnje promjene S&P 500 indeksa, tako da sadašnja vrijednost od 45 znači da se unutar godine dana očekuje promijena vrijednosti za 45%.



@ MMM

Pišeš previše pristrano.

Mislim da nije bitno je li pristrano ili nije. Naravno da je pristrano – moje je, i razlikuje se od tvoga ili nečijeg trćega. Subjektivno je.

Bitno je hoće li se pokazati točnim ili ne!
[/quote]

Ako će se tvoja subjektivna analiza pokazati točnom, poslat ćeš mi broj žiro računa i uplatit ću ti 500kn, čisto u znak dobre volje, samo zato što si točno rekao. A ja ću skenirati uplatnicu i staviti na forum da je svi vide. Pohvalit ću te usput kao vrhunskog poznavatelja.

A ako se ne pokaže tvoja subjektivna analiza točnom, nisi meni ništa dužan, ali će se pokazati nešto drugo o tebi, znaš već sam što.

Znanje se plaća, a za čist obraz se drugačije mora čovjek opravdati.



… i probio prema dole. Onda ide to prema 750.

Mislio sam na graf MM-a i SP 500.
[/quote]

Mene jedino zanima otkud vam je to probijen trokut? Otkud vam uopće te proizvoljne linije trokuta? Spajate trokute iz prometa za vrijeme korekcije i vrijeme rebound vala (?).

Mislim da su se ovdje neki upecali na vrhunske gluposti, postoji nekoliko opcija, a trenutno je ipak najizglednija opcija rastućeg trokuta koji će uskoro pokušati proboj prema gore! Od kada točno rastući trokuti testiraju donju granicu i probijaju prema dolje ?

New Report

Close