Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


.. dali će 4. ostati u ovom idealnom kanalu (crveni)?

Kolega, krivo brojite. 5 val je odrađen.

… i probio prema dole. Onda ide to prema 750.

evo hdel ,jedna slabo likvidna ,ali meni draga ebiga ja kupio po 200 kn,ali mi se ne čini da sam napravio dobar posao,tek naknadno sam vidio novu formaciju,naime veliki klin je odrađen ,ali se malo formirao i cijena bi mogla kliziti sa vanjske strane klina prema dole ,možda čak do cc 50 kn,
u nutra sam vidjetćemo što će biti.možda sam u krivu


… i probio prema dole. Onda ide to prema 750.

Mislio sam na graf MM-a i SP 500.


emo mog viđenja s&p 500 ,smatram ključnim sutra i prekosutra,
1 ucrtao sam tri crte ventilatora,treća ctra je probijena ali se ponovo vratilo prema gore
2 ako se odbijemo od ove donje linije formirala se 4 rastućeg trokuta koja bi nas trebala odvesti cc 960
3 ako nas odvede do cc 960 onda je aktualan obrnuti H&S koji ima target cc 1175
MEĐUTIM imamo tu i plavi rastući klin ako se uistinu probije prema dole odošmo u mp3
naravno komentari su dobro došli,

Nadam se, da se ne ljutiš – ispravio malo tvoj graf kako ga ja vidim.

pozivam vlada da malo češće daje komentare na forumu jer nemam kome dijeliti 100-tke, a ako baš ima neka saznanja i dostignuća koja nisu za javnost ili su cenzurirana bit će mi drago da se javi na pm. pozdrav svim forumašima u predblagdanskom ugođaju!


Čitam danas u novinama, kako Dragičević iznenađeno kaže da "Amerikakci manipuliraju svjetskom cijenom nafte".

Sjedim za kompjutorom, i prisjećam se, kako smo na ovim stranicama, unazad pola godine, u više navrata vrlo uspješno proniknuli u te "amričke manipulacije". Čak sam osobno, u par navrata "vodio" cijenu nafte dolje-gore-dolje s preciznošću od 1-2 USD/bbl-u.

Stoga sam ponosan na sve amatere koji su tako uspješno i tako rano raskrinkali "američke manipulacije", za razliku od profesionalca kojemu je povjereno na upravljanje … … a, mi smo to radili zbog tehničke međuuvjetovanosti između cijene nafte i burzovnih indeksa.


kad sam čuo da je nafta 34$ ostao sam šokiran , ženi govorim da je jedan MMM na forumu to prognozirao prije 2 mjeseca, ona ne vjeruje! TA je definitivno zakon i samo nastavite pisati !

Moj tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Nalazimo se na raskrscu koje se provlaci kroz sve tri razine: jesmo li odradili srednjorocni impuls na dole (crno na svim grafovima) s 02.12.2008. ili ne (zeleno na svim grafovima)? Ako smo odradili srednjorocni impuls na dole, izgleda da je ewt u intermediate petici zastekao, jer je tesko izbrojivo pet valova u intermediate petici od 24.11., a jednako je tesko povuci pocetak intermediate petice u primarnoj petici unazad prije 24.11. Dakle,u tom slucaju smo u primarnom impulsu na gore. U suprotnom, usli smo u intermediate cetvorku primarne petice na dole 02.12. (zeleno na kratkorocnom grafu). Kad bih ja bio siguran gdje smo? Pouzdano jedino iz ewt pravila, nikako iz fibo vrijednosti ili ewt naputaka. Ako prodjemo na gore 2018 – crna crta, sigurno nismo u (4) na dole, jer ulazimo u prostor (1). Ako prodjemo 1435 na dole – zelena crta, sigurno nismo u impulsu na gore jer s dvojkom tog impulsa idemo ispod dna jedinice istog impulsa. Dugorocno i srednjorocno moguce primarne i ciklicke varijante i prve i druge mogucnosti oznacene su na odgovarajucim grafovima, da ne pisem svaki put isto.

Za mene je najzanimljivije pitanje, koje je sada jos iza horizonta, dokle moze povuci prvi primarni val i prvi ciklicki val na gore?

(autor posjeduje vise dionica iz sektora industrije, brodarstva i gradjevinarstva, vecinu s gubitkom:), a ewt mozda: 1 – ne valja kao teorija, 2 – na plitkom crobexu nije primjenjiv, analogno pojedinacnim dionicama, 3 – dobra teorija, primjenjiva na crobexu, ali ova brojanja ne valjaju. Zato nemojte zasnivati svoje trgovinske taktike na ovim grafovima:))

Dali može netko stavit up target za IGH i ULPL recimo da tog spomenutog datuma 12.1 što ga kolega spominje hvala


Dali može netko stavit up target za IGH i ULPL recimo da tog spomenutog datuma 12.1 što ga kolega spominje hvala

Ma kolega je pogledao u GRAH pa je vidio grupu od 12 zrna graha prebranca, a na drugoj strani je vidio jedno zrno bijelog graha. Tako je odredio vrijeme targeta.

Iskreno kakvi su to targeti, vremenski ograničeni. Jeste greška ali tehnička. [lol]



Čitam danas u novinama, kako Dragičević iznenađeno kaže da "Amerikakci manipuliraju svjetskom cijenom nafte".

….
….

kad sam čuo da je nafta 34$ ostao sam šokiran , ženi govorim da je jedan MMM na forumu to prognozirao prije 2 mjeseca, ona ne vjeruje! TA je definitivno zakon i samo nastavite pisati !

Što mislite, zasluži li on da mu napravimo jednu finu kratkoročnu, srednjeročnu i dugoročnu analizu budućih kretanja cijene nafte? Pa da nas ne sramoti s ovakvim izjavama. A moglo bi biti bolje i za dionicu INE!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Malo sam mu (a i drugima koji su htjeli slušati) pokazao što tehnika može. Ako se na temi pojavi još koji "fundamentalist" – i njega ćemo srediti.

[huh]
Nemoj si laskat.


S&P

probijanje trokutaste formacije uz povećan promet!

Dokumenti u privitku
1. S&P500(2).png (23,9 KB)

Jesi ti siguran da je istina ovo što crtaš ili što ti kompjuter crta? Pogledaj slijedeće grafove pa procijeni još jedanput koliko ti je točna analiza.

1981-1982. i 2001. godine se mogao naći sličan scenarij kao današnji, a znamo da su se u to vrijeme odvijale također značajnije korekcije indeksa S&P500, kao i u današnje vrijeme.

Međutim, iako su se proboji iz rastuće trokutaste formacije prema dolje mogli smatrati definitivnim bearish znakom (pad indeksa), tržište je u ova tri navedena slučaja drugačije odreagiralo, završnim bull-runom, tražeći kompletiranje 5-og vala.

Iz grafova se vidi da je u 1982.g. TA u dva navrata dala krive signale za ispadanje iz trokutaste formacije. Ili su se jednostavno trokutaste formacije krivo interpretirale (nisu se pravilno brojali valovi).

Tko je 100% siguran da je na današnjem S&P nakon proboja formacije prema dolje siguran i definitivan pad? Ja prvi nisam. Testirat će se ponovo granica 920. A Crobex još nema petog vala da hebe rak raka.

New Report

Close