Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A kad kažu da su tehničari propustili 30% zarade, treba antiTehičare pitati koliko su u minusu zahvaljujući nabadanju zrna (usporedba koke).

Imam par frendova koji znaju dobro TA, i vjerujte mi da su u vrlom malom minusu, ili čak jedan je u plusu unatrag godinu dana.Neću reći da je nevjerovatno, nego više vjerojatno. Zahvaljući njima sam ušao u TA.

Bar analiza reverse, EWT.

Kako to da si onda prodao na 3200, a tada je išao odbijanac do 4200, pa ponovno ušao na 4200, a sve rasprodao na 2000.

@hanger
(copy)..sad sam malo bolje pogledao svoju sliku i tvoju,i na svojoj sam tek sad vidio da brojka stoji 4 stoji na fibu oko 630 što mi nije bila namjera tvrditi da će ići baš do te razine.Htio sam je staviti tu negdje i ostaviti prostora za još mogući pad 4.vala.Možda sam tako krivo pokazao da igram na pad do razine 630 šta mi nije bila namjera. Na tvoj slici 4 val ulazi u 1 za što mislim da nije baš pravilo po ewt (mada postoji iznimka).will see!neznam ima li smisla ispravljati,inače ne volim pristrane grafove mada nitko nije imun na to. pozdrav

Nisam se dugo javljao, al sada mogu reći sljedeće:

Tržište definitivno želi UP, a taj UP ipak nije Crobex na 2050 već više!
Mislim da se cementira linija potpore na 1700 i da ta linija neće probiti više nikada.
To je moje mišljenje i vjerujem da se sve ovo odigrava sa ciljem, da
psihologija masa bude spremna u povratku sa možda 2400 ili 2500 ne popustiti na 1700.
Eto to je moje viđenje, kako smo imali onda skok sa 4400 na 5400 pa povratak na 4600 ovdje je obratno!
Tržište je probilo 1. crtu otpora na 1750 jer je to ostvarilo izmicanjem desno, sljedeća granica Grobex na 2000, iza toga čisto do 2500. To je 1.izlaz!
Jer iza toga slijedi opet ispitivanje dna do 1700.

Targeti za 12.1.2009.

DLKV – 600 kn
ATPL – 1000 kn
HT – 240 kn
VIRO – 500 kn
LEDO – 6000 kn
DDJH – 80 kn




od kada si ti postao "tehničar"?! nakon onih silnih prepucavanja…..

Malo sam mu (a i drugima koji su htjeli slušati) pokazao što tehnika može. Ako se na temi pojavi još koji "fundamentalist" – i njega ćemo srediti.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

S&P

probijanje trokutaste formacije uz povećan promet!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

S&P

nakon dva pokušaja probijanja bear money flow kanala, povratak u dubinu kanala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@krpa
Znao sam da trebam pitati majstora [thumbsup] . Mislim da ne bi trebali ici ispod 1700 da se ostvari H&S, bilo bi dobro da ostanemo u kanalu. Dobro je to sto su ova zadnja dva dana slabi prometi.

PS. Sad sam vidio MMM-ov post, to i mene brine kod amera, mozda je to bear trap? Sutra ako ostanemo ispod tog otpora, nastavak pada.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


S&P

nakon dva pokušaja probijanja bear money flow kanala, povratak u dubinu kanala.


donju liniju si povukao kako tebi odgovara, slobodno ju možeš još malo spustiti nece smetati [thumbsup]

Ovdje upišite svoj komentar…



S&P

nakon dva pokušaja probijanja bear money flow kanala, povratak u dubinu kanala.


donju liniju si povukao kako tebi odgovara, slobodno ju možeš još malo spustiti nece smetati [thumbsup]
[/quote]

Ne, nisam povukao kako meni odgovara. Crte kanala su generirane od strane računala, i protežu se unazad više od godinu dana. Subjektivnost je isključena.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

MMM, otkud ti povecan promet, sada sam pogledao i djia i S&P, prvo nema jos probijanja te linije (osim na DJIA na log grafu za malo) i na mojem incredible chartsu nema povecanja volumena. Gledao jucer na CNBC-u, isto nisam vidio povecan volumen. I na DJIA i na S&P postoji mogucnost formiranja rastuceg klina koji bi S&P vodio na cca 960 a djia na 9450. Samo je na oba indeksa potrebno probiti liniju otpora (DJIA 9000 a S&P na 915-920) do cega vodi rastuci trokut.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close