Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..mogući razvoj situacije.Up target odredite sami negdje na fibosima.

je moj 677,07 ali samo 11kom a bumo vidli dali se isplatio dokup ,poklopilo, makar se predomišljal dal da stavim sve na malo vise ali veći nalog ali ja ih rasijeckal pa mi i evo sića komada



vodi li ovo nekud (800-900)?

Zar nije danas najniža cijena bila oko 677, to se ne vidi na grafu?
[/quote]

pepe7

Za artu-a, na log grafu jos nije probijena ta linija otpora, formiran je three doji obrazac. Evo sta kaze Nison:

Abu ali, 19.12.2008. u 20:47
Tri-star—three dojis that have the same formation as a morning or
evening star pattern. An extraordinarily rare pattern and a major
reversal signal.

Nisu mi specijalnost svijece, tu bi krpa bio bolji da potvrdi formaciju ali crobi ima dvije bearish formacije, jos uvijek ispod bitne linije otpora (i neuspjeh proboja na log grafu) i formiran three doji (ako su ovo stvarno pravi three doji). Zvuci kao plasenje, ali nemam neko specijalno misljenje jer nemam vremena za detaljne analize, trenutacno sam u kesu i cekam proboj gornje crvene linije otpora kao potvrdu bull rally-a.
Sto se tice inverted H&S, mislim da proboj jos nije potvrdjen u volumenu

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



vodi li ovo nekud (800-900)?

Zar nije danas najniža cijena bila oko 677, to se ne vidi na grafu?
[/quote]
Da bila je, ali to se ne vidi na 10-min grafu. Vidljivo je na 1-min grafu. Inače po Teletraderu po toj cijeni je na rasprodaji volumen bio samo 72 kom od 13433, ili 0,54%.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

@Abu ali

To nije three doji obrazac.
Današnja svijeća je vjerojatno Common doji, koji predstavlja pauzu u rastućem trendu.
Idemo prema 2009… [cool]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Za artu-a, na log grafu jos nije probijena ta linija otpora, formiran je three doji obrazac. Evo sta kaze Nison:
Anonimno, 20.12.2008. u 10:32
Tri-star—three dojis that have the same formation as a morning or
evening star pattern. An extraordinarily rare pattern and a major
reversal signal.

Nisu mi specijalnost svijece, tu bi krpa bio bolji da potvrdi formaciju ali crobi ima dvije bearish formacije, jos uvijek ispod bitne linije otpora (i neuspjeh proboja na log grafu) i formiran three doji (ako su ovo stvarno pravi three doji). Zvuci kao plasenje, ali nemam neko specijalno misljenje jer nemam vremena za detaljne analize, trenutacno sam u kesu i cekam proboj gornje crvene linije otpora kao potvrdu bull rally-a.
Sto se tice inverted H&S, mislim da proboj jos nije potvrdjen u volumenu
[/quote]

Jasno je ko dan da su svi Tehničari u cashu, jer indikatori govore tome u prilog.
Oni koji se ne drže za TA, jedino se mogu držati za FA, koja je besmislena u ovim vremenima, osim to ga antiTehničari mogu igrati na feeling, i često uprskati.
A kad kažu da su tehničari propustili 30% zarade, treba antiTehičare pitati koliko su u minusu zahvaljujući nabadanju zrna (usporedba koke).

Imam par frendova koji znaju dobro TA, i vjerujte mi da su u vrlom malom minusu, ili čak jedan je u plusu unatrag godinu dana.Neću reći da je nevjerovatno, nego više vjerojatno. Zahvaljući njima sam ušao u TA.

Bar analiza reverse, EWT.


vodi li ovo nekud (800-900)?

Dokumenti u privitku
1. atpl_19.12-10min.GIF (38,31 KB)

Malo sam se poslužio tvojim grafom kako bi lakše prikazao valove na ATPL s ključnim dodirnim točkama. Pozivam se i na Krikmana čije brojanje valova ATPL odgovara mojoj procjeni.

Kanal koji si prikazao vjerojatno dobro ocrtava target cijenu 5. vala, međutim najniža točka četvrtog korektivnog vala se ovdje jednostavno po meni ne uklapa.

Izglednije je da će ATPL već u ponedjeljak ipak testirati granicu 630-650 (što je gotovo razina negativne blokade), kako bi se u potpunosti dovršio 4.val.

U obzir dolazi i popunjavanje gapa na 580 ukoliko se 4. val vremenski produlji (trenutno iz ove perspektive manja vjerojatnost za ovaj događaj).

U svakom slučaju slijedi jači rebound u 5. valu na prethodno ciljane razine. IMHO. Iskusniji će potvrditi ili opovrgnuti.



vodi li ovo nekud (800-900)?

Dokumenti u privitku
1. atpl_19.12-10min.GIF (38,31 KB)

Malo sam se poslužio tvojim grafom kako bi lakše prikazao valove na ATPL s ključnim dodirnim točkama. Pozivam se i na Krikmana čije brojanje valova ATPL odgovara mojoj procjeni.

Kanal koji si prikazao vjerojatno dobro ocrtava target cijenu 5. vala, međutim najniža točka četvrtog korektivnog vala se ovdje jednostavno po meni ne uklapa.

Izglednije je da će ATPL već u ponedjeljak ipak testirati granicu 630-650 (što je gotovo razina negativne blokade), kako bi se u potpunosti dovršio 4.val.

U obzir dolazi i popunjavanje gapa na 580 ukoliko se 4. val vremenski produlji (trenutno iz ove perspektive manja vjerojatnost za ovaj događaj).

U svakom slučaju slijedi jači rebound u 5. valu na prethodno ciljane razine. IMHO. Iskusniji će potvrditi ili opovrgnuti.
[/quote]

od kada si ti postao "tehničar"?! nakon onih silnih prepucavanja…..

Stvarno hanger kada si iz zagriženog fundamentaliste postao vrli tehničar.
Inače dobra tehnička analiza ATPL.

od kada si ti postao "tehničar"?! nakon onih silnih prepucavanja…..

Rekao sam da se znam za vlastite potrebe služiti TA, ali da mi nije primarno sredstvo za ulaganje, već sredstvo za procjenu npr. restrukturiranja portfelja, dokupa i sl.

Ipak, ne služim se s TA na način da na 14xx bodova Crobexa paničarim po forumu kako još nije gotova korekcija i potičem na taj način ljude u daljnju rasprodaju. Jer i u većim korekcijama postoje određena dna nakon kojih slijedi određeni rast. A ako pomak od 14xx do 17xx (ili 18xx) nije rast onda ne znam što je. A ovu su pretpostavku (a sada i činjenicu) mnogi ignorirali.

Implicirao sam samo na ovo i samo radi ovog sam se ´prepucavao´. I mislim da je već dovoljno rečeno na ovu raspravu, pa ni ja ne bih više o tome. I zadnji put mi je bilo dovoljno mučno objasniti navedeno.

hanger – Jel još držiš one dionice ATPL, koje si kupio po cca 2700 kn?


hanger – Jel još držiš one dionice ATPL, koje si kupio po cca 2700 kn?

Značajno smanjen ulaz! [wink]

New Report

Close