Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






@mig

koliko indexnih bodova u korekcij prema dolje bi potvrdilo tvoja očekivanja?
na artu-ovom grafu je kakvih 100 bodova , jeli to dovoljno? [huh]

da..
a moze i manje, a moze i vise.
ali okvirno 100pts dolje, uz naznake da je to samo korekcija uzlaznog trenda bi mi bili dovoljni signali za ulazak.
vidjet cemo [yawn]
[/quote]

Kaj u cashu si pa bi malo druknuo za spuštanje da se ukrcaš….forume smiješni forume…
[/quote]

Zaboravio napisat da odma najaviš da se na 2000 iskrcavaš i to ćeš nam ponosno izvjestit
tu na forumu…..uostalom za sad samo jedanput dva put dnevno malo prelistam iz
zabave a s vremenom se nadam da ću malo prelistat svaki peti dan…
[/quote]

Fakat, mig drukerčino jedna.
Srami se
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

..hoće li se ameri konačno izboriti za h&s inv.?


Piše se stalno da idemo do 1850,pa onda na sigurnih 2000,pa onda ………….
I zašto se onda ne kupuje,kada je to sigurno?
Na burzi ništa nije sigurno,ali kada bi i došli do 2000,sigurno sljedi veći pad,a i sumnjam da će mo i doći do 2000,jer bude istresanja i prije i to velikoga.
I nama 2000 bude dosta dugo velika brana i da nju preskočimo,treba će nam jako dobre i pozitivne vijesti i kada bi to preskočili,onda počinje siguran rast,a do tada smo tu gdje jesmo.

S obzirom na veto Slovenaca danas je crobeks trebao puno pasti.I vjerovatno bi danas bili krenuli
prema 1.800 da nije bilo te vjesti.Međutim,bitno je da je došlo do promjene sentimenta,jer smo prema ovoj lošoj vjesti morali dobro pasti.Tehničare
koji su najavljivali kratkoročni rast treba pohvaliti jer u TA očito nije predviđen i ovakav stav Slovenije.Za mene osobno ovaj mali današnji pad je ugodno iznenađenje.Da se razumijemo ful
sam u dionicama osim malog dijela lombardnog kredita koji mi služi za trejdanje.

kod HT uočen mogući H&S,još nije presječena linija za potvrdu,promet koji nisam ucrtao odgovar za obrazac,kod S&p 500 trenutno se testira linija za H&S CC 890,ako se značajno probije ???

Evo prikaz Crobexa kroz cijelu ovu godinu i obrazloženje sa strane tehničke analize zašto se je baš u određenim točkama događao odbijanac, te predviđanje mogućnosti daljnjeg kretanja Crobexa. Na slici se jako lijepo vidi zašto se je baš 15.04.2008. i nedavno 02.12.2008. dogodila onako snažna podpora i srednjeročni odbijanac Crobexa. Također je vidljiva i srednjeročna točka odbijanca na dolje. Na kojoj će to točno biti vrijednosti Crobexa ovisi o vremenu dostizanja do te točke. No još imamo dosta vremena do tada. Naravno kretanje do te točke neće biti pravocrtno, kao što nije bilo niti u travnju ove godine.

Kratkoročno pa veći otpor bi mogli očekivati na cca.1950. Naravno da to isto ovisi o vremenu dostizanja do te točke. Tendencija srednjeročnog kretanje Crobexa i dalje vrijedi onako kao što je prikazano u prijašnjem postu.

Good job, Inovator2. Živi bili pa vidjeli, ali cijenim tvoj trud.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume



Piše se stalno da idemo do 1850,pa onda na sigurnih 2000,pa onda ………….
I zašto se onda ne kupuje,kada je to sigurno?
Na burzi ništa nije sigurno,ali kada bi i došli do 2000,sigurno sljedi veći pad,a i sumnjam da će mo i doći do 2000,jer bude istresanja i prije i to velikoga.
I nama 2000 bude dosta dugo velika brana i da nju preskočimo,treba će nam jako dobre i pozitivne vijesti i kada bi to preskočili,onda počinje siguran rast,a do tada smo tu gdje jesmo.

I što sad na kraju?? [shocked] [rolleyes] Mislim….što je sigurno a što nije sigurno…
[/quote]

Sigurno je da nitko ne zna budućnost. Prodaj kad ide gore, ne budi pohlepan, ne paničari kad pada, kupi kad svi prodaju i koristi sredstvo za sunčanje.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Evo još jednom srednjeročno kretanje Crobexa, ali s dopunjenim podacima i ispisanim vrijednostima. Ovakvom analizom moglo se je s nevjerovatno velikom točnošću pretpostaviti da će se Crobex odbiti na cca. 1430 bodova. Veliki igrači su to i koristili i zato su na tim vrijednostima Crobexa i postavili onako velike naloge na kupnji.

ima li netko VIX mozda?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ima li netko VIX mozda?

VIX je ispod vrijednosti 50, što je njegova normalna vrijednost:
Dnevno:
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EVIX&t=1d&l=on&z=m&q=l&c=
Dugoročno:
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^VIX&t=my&l=on&z=m&q=l&c=

hehe, hvala inovator, ovaj sam vec pregledao, trebalo mi je nesto zericu detaljnije [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close