Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton

mrgud, 15.12.2008. u 21:58

he, upravo to je i mene pocelo zabrinjavat…

zadnja dva tjedna najednom svi postali optimisti s obrazlozenjem "vecina je uvijek u krivu, a vecina misli da idemo jos dolje"?!?
procitajte zadnjih par strana ovog ili drugih topica i prebrojte pesimiste i optimiste i shvatit cete da je ovih drugih u vecini, bas zbog toga jer sad svi najednom misle da je vecina pesimisticna, a nije…

A možda je baš to pozitivan signal da je došlo do promjene sentimenta, a ako misliš da ih je većina bila optimistična na crobexu 1400 onda provjeri komentare u tim trenutcima i najave propasti države i poniranja crobexa ispod 1000. Ako je većina i do sada bila optimistična onda mi nije jasno tko je spustio crobex na ove razine, tko je povukao silne milijarde iz fondova.
Teško je sasvim pogoditi sentiment, ali s obzirom na ove promete, na činjenicu da je većina velikih igrača izišla i da je zaista potrebno malo novca da bi se crobex branio od onih koji još uvijek žele izići, mislim da smo barem privremeno dosegli dno.
Ukoliko uskoro budemo išli niže to će biti samo iz špekulativnih razloga, šortanja u očekivanju niže kupnje, a ne zbog povećanja panike.


ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]

Izgleda odradili ameri kratkoročni 5. val.



ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]

Izgleda odradili ameri kratkoročni 5. val.
[/quote]

bome se taj dečko trudi brojat

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/15-dec-elliott-wave-update

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Molim zaključak

Jesu li to "ljudi koji znaju znanje"?

Kratko i jasno: Ne.

Stojić zna napravit DCF ali ne vidi veliku sliku i očito ne razumije market. A Kardum je još miljama ispod Stojićevog nivoa.

Što se Galinca tiče – full respect, iako je malo prerano još krajem 2006. govorio da smo pri vrhu a dalo se još vrhnja pobrat.

[/quote]

da, Galinec od 2006 i 3200pts Crobexa drobi o precjenjenosti.
Crobex je 2007 bio 5400.

ajmo reci da je bio u pravu i da je tesko pogodit vrh.

ali je isto tako 2008. na Crobex 3200 mislio da je dno i da nece vise dolje.
vidimo kako je pogodio..

naravno, dozvoljavam da je to drvio jer je bio sa rukama u pekmezu do laktova sa INDG, ali dobro..

Peter Schiff drobi od 2002. i SP500 cca 800pts o imploziji ekonomije.
sad smo tu di jesmo, ali u 5 godina je index narastao 100%.

o Prechterovima analizama smo vec dosta pricali.on najavljuje krah jos iz 90ih.
od razina di je on predvidjao propast indexi su narasli 300-400%.

itd..itd..ima jos analiticara raznih profila koji su drukali i za gore i za dolje, pa su fulali za kilometar.
sjetimo se nafte ovo ljeto i poplave raznih predviđavača u rasponu od 200 do 100doloresa za barel do kraja godine!od nasih Ententinisa i Brauna do eminentnog Goldmana i ekipe.

naravno, kad se desi sranje onda iskopaju nekog mitomana i kazu, evo on je sve predvidio.
a predvidio je moj qu’ac! [thumbsup]

meni je najbolji analiticar Kostolany i njegove rijeci:
-sve je moguce da se desi na burzi, pa i ono sto je logicno!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pozdrav

Pratim forum vec duze vrijeme i pokusavam shvatit TA.

Moji pokusaji MACD i Bollingera u privitku. Grafikoni za zadnja 3 mjeseca.

Molim komentare i analizu.

Nije bolest sve što boli


da, Galinec od 2006 i 3200pts Crobexa drobi o precjenjenosti.
Crobex je 2007 bio 5400.

ajmo reci da je bio u pravu i da je tesko pogodit vrh.

ali je isto tako 2008. na Crobex 3200 mislio da je dno i da nece vise dolje.
vidimo kako je pogodio..

naravno, dozvoljavam da je to drvio jer je bio sa rukama u pekmezu do laktova sa INDG, ali dobro..

Peter Schiff drobi od 2002. i SP500 cca 800pts o imploziji ekonomije.
sad smo tu di jesmo, ali u 5 godina je index narastao 100%.

o Prechterovima analizama smo vec dosta pricali.on najavljuje krah jos iz 90ih.
od razina di je on predvidjao propast indexi su narasli 300-400%.

itd..itd..ima jos analiticara raznih profila koji su drukali i za gore i za dolje, pa su fulali za kilometar.
sjetimo se nafte ovo ljeto i poplave raznih predviđavača u rasponu od 200 do 100doloresa za barel do kraja godine!od nasih Ententinisa i Brauna do eminentnog Goldmana i ekipe.

naravno, kad se desi sranje onda iskopaju nekog mitomana i kazu, evo on je sve predvidio.
a predvidio je moj qu’ac! [thumbsup]

meni je najbolji analiticar Kostolany i njegove rijeci:
-sve je moguce da se desi na burzi, pa i ono sto je logicno!

Ma mogu svi lagat sami sebe, mogu lagat i ekipi oko sebe, neki mogu lagat i javnosti, PR radi čuda… ali ne možeš prevarit stanje na brokerskom računu. A to je cijela poanta.

Tko zna trejda tko ne zna podučava druge trejdat.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


evo malo oscilatora za crobex tjedni i dnevni ,upravo ono što je vlad govorio o pregrijanosti nekih oscilatora

Ovo je jedna od veći nebuloza koje sam pročitao ovih dana. Ako su na Crobexu pregrijani oscilatori što je onda bilo zadnjih 6 mjeseci. Smrzavanje na nula Kelvina? Ili što je bilo prošle godine? Nuklearna reakcija?

Ajde pustite vi fiziku, držite se Mate i Tike i brojanja do 5. 12345ABC… [lol]

Meni se super poklapju TA i FA i ne kuzim vise nista?!
… ali izgleda da ce svakom individalno da bude tocno kako je zamislio



ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]

Izgleda odradili ameri kratkoročni 5. val.
[/quote]

Danas će oni izgleda ponovno padati:

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures


Pozdrav

Pratim forum vec duze vrijeme i pokusavam shvatit TA.

Moji pokusaji MACD i Bollingera u privitku. Grafikoni za zadnja 3 mjeseca.

Molim komentare i analizu.

sto da komentiramo?
sto predvidas?

Gdje je kolega stanislav koji je jučer tvrdio da market definitivno ide dolje? Kolega tigrus takodjer?
Možete molim Vas prokomentirati ovaj danasnji rast.

Hvala

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.

Šta kaže vlad jer danas vrijeme za kupnju, jučer je rekao da ne treba kupovati pa je sve danas dosta skuplje.

New Report

Close