Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.

Pozdrav i tebi, slažem se kao što se slaže većina, siguran sam, koji su godinama na TK.


[/i]




jos uvijek je aktualan rastuci klin na sp500….

kod nas u ponedjeljak mali odbijanac do 1650 i stagnacija jos koji dan na tom nivou – 50%
ili pad do 1520 pa odbijanac – 50%


Mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se prestaneš praviti tehničar kad se u to kužiš ko pile u sisu.
To što ti pišeš je Vlad davno napisao da nam slijedi odbijanac na gore pa onda još jače dole i svi koji prate ovu temu to znaju.
Mislim da je vrijeme prepisivanja prošlost.
[/quote]

cini se da i corava koka pogodi zrno:
[wink]

crobex – 1674,61
moja prognoza – oko 1650

beranda? [huh]
[/quote]
A što predstavlja ovih 50%?

Vjerojatnost mise.

Možda sam ja malo naivan, ali meni je ovaj Peter Schiff baš super [tongue]

Čini mi se, da je lik bio u pravu još 2002 ( http://www.europac.net/schiffvideo_wm_lg.asp ), kada je govorio da je američka ekonomija bazirana na spletu okolnosti, potrošnji i da će implodirat. Kad je 2007 govorio svima da prodaju sve dionice koje imaju, svi su mu se na CNBCu, CNNu, Bloombergu smijali, te su ga "ugledni" analitičari, tehničari i ostali ismijavali kao manijaka i debila koji priča gluposti.

Lik je lijepo rekao još tamo 2005, pa 2006, pa 2007 da će trziste nekretnina kolapsirati, povuć banke sa sobom, te da će se početi odmotavati ono što je zakuhano. Do sada je bio u pravu gotovo u svemu, a sada tvrdi da će amerika imati žestoku recesiju, koja će povuć i europske indekse za sobom.

[tongue]

S ovim što se zbiva, afera MADOFF od 50 milijardi dolara, GM peripetije itd, činjenica da se već špekulira da bilion dolara ulozen u bailout nije pomogao, da će trebat još, čini mi se realno da je lik u pravu, te da nam u 2009 predstoji još barem jedan val … moj optimizam se promjenio u pesimizam … [huh]

Šaljivi video zanimljiv za pogledati [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



Osnovno pravilo trgovanja na burzi je raditi suprotno od bankovskih i fondovskih strucnjaka, zato uvijek pazljivo slusati i kad oni iznose kakve fer vrijednosti za kupnju, znajte da je osnovni znacaj tog komentara prvenstveno interes onog za koga oni rade, pisu ili govore i zato uvijek pratiti sto kazu, a uglavnom raditi suprotno.

Ako se 80-90 posto analiticara slaze da ce trziste rasti u narednom periodu, znaci da je interes tih analiticara zatvaranje pozicija, da nije tako onda bi na burzi uvijek zaradjivalo 80-90 % sudionika, a gubilo bi 10-20%.


Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.

[/quote]

Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton
[/quote]

Znaci cisti BUY ko kuca!

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.




Osnovno pravilo trgovanja na burzi je raditi suprotno od bankovskih i fondovskih strucnjaka, zato uvijek pazljivo slusati i kad oni iznose kakve fer vrijednosti za kupnju, znajte da je osnovni znacaj tog komentara prvenstveno interes onog za koga oni rade, pisu ili govore i zato uvijek pratiti sto kazu, a uglavnom raditi suprotno.

Ako se 80-90 posto analiticara slaze da ce trziste rasti u narednom periodu, znaci da je interes tih analiticara zatvaranje pozicija, da nije tako onda bi na burzi uvijek zaradjivalo 80-90 % sudionika, a gubilo bi 10-20%.


Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.

[/quote]

Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton
[/quote]

Znaci cisti BUY ko kuca!
[/quote]

100% čisti BUY signal.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

[/quote]

Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton
[/quote]

he, upravo to je i mene pocelo zabrinjavat…

zadnja dva tjedna najednom svi postali optimisti s obrazlozenjem "vecina je uvijek u krivu, a vecina misli da idemo jos dolje"?!?
procitajte zadnjih par strana ovog ili drugih topica i prebrojte pesimiste i optimiste i shvatit cete da je ovih drugih u vecini, bas zbog toga jer sad svi najednom misle da je vecina pesimisticna, a nije…

Selim u ameriku...


kolapsirati

[lol]
al inače dobar post.


Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton
[/quote]

he, upravo to je i mene pocelo zabrinjavat…

zadnja dva tjedna najednom svi postali optimisti s obrazlozenjem "vecina je uvijek u krivu, a vecina misli da idemo jos dolje"?!?
procitajte zadnjih par strana ovog ili drugih topica i prebrojte pesimiste i optimiste i shvatit cete da je ovih drugih u vecini, bas zbog toga jer sad svi najednom misle da je vecina pesimisticna, a nije…

[/quote]

pa zar je bitno sto vecina misli?
bitno je jedino ne prerano uci i popusiti lovu….

corava koka kaze:
sutra stagnacija ili pocetak pada.
pada do 1525.
onda odbijanac.

ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]


ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]


ahahahah dobra,vidjela sam.


ameri nam se utapljaju

bush malo daje, pa onda razmišlja kako, pa …

… al zato za svoje godine ima dobre reflekse glavom [thumbsup]

Gdje se utapljaju, odlično izgleda nakon 15 dana rasta!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close