Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ostajem kod tvrdnje da kraj godine neće biti loš….

Ma izgleda da neće biti nimalo loš.
Dapaće.
Ali slijedeče godine, oko prolječa, ajooooj

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Koliko ja znam tu su samo jedan ili 2 lika "drukali" da idemo dole, neznam jer iz toga da budu kontra ili su stvarno znali…
A u javnosti je to Kardum govorio cijelu 2007, Stojić, Galinec itd…

Molim vas zaključak…

daj molim te – Kardum i Stojić? ovo je presmješno da bi se uopće komentiralo

Stojić je prošle godine slao analize sve u 16 i svaka mu je procjena bila bar 20-30% iznad tadašnje market cijene. A Kardum je još u fazi da uči postotke i razlomke.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Koliko ja znam tu su samo jedan ili 2 lika "drukali" da idemo dole, neznam jer iz toga da budu kontra ili su stvarno znali…
A u javnosti je to Kardum govorio cijelu 2007, Stojić, Galinec itd…

Molim vas zaključak…

daj molim te – Kardum i Stojić? ovo je presmješno da bi se uopće komentiralo

Stojić je prošle godine slao analize sve u 16 i svaka mu je procjena bila bar 20-30% iznad tadašnje market cijene. A Kardum je još u fazi da uči postotke i razlomke.

[/quote]

Nevažna netrpeljivost prema nekim likovima s TK

Jesu li ili nisu rekli da je tržište precjenjeno + moj prijašnji post…

Molim zaključak

Jesu li to "ljudi koji znaju znanje"?

Nevažna netrpeljivost prema nekim likovima s TK

Jesu li ili nisu rekli da je tržište precjenjeno + moj prijašnji post…

Molim zaključak

Jesu li to "ljudi koji znaju znanje"?

Molim kratak odgovor. Koji je naziv ove teme?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Molim zaključak

Jesu li to "ljudi koji znaju znanje"?

Kratko i jasno: Ne.

Stojić zna napravit DCF ali ne vidi veliku sliku i očito ne razumije market. A Kardum je još miljama ispod Stojićevog nivoa.

Što se Galinca tiče – full respect, iako je malo prerano još krajem 2006. govorio da smo pri vrhu a dalo se još vrhnja pobrat.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.

Scio me nihil scire

Vidim danas neki natpisi u medijima da je dotaknuto dno i moram priznati da sam se dobro nasmijao. Gdje ste bili s tim pricama krajem 11mj kada je u SAD-u bilo barem kratkorocno dno. Ovo sto ja vidim je kratkorocni vrh na Crobexu a ne nikakvo dno. Medjutim ni prvi ni zadnji puta da mediji od mase rade idiote i govore im da je dno postignuto u trenutku vrhunca.

iskreno ko je kada kaj govorio

ja sam na kraju 2007 reko da izlazim i poceo sam jer sam se nadao padu i izborima kod amera, ali ovo da ce se dogoditi to nije znao nitko barem ne kod nas. Racunao sam da je moguci pad do nekih 3200, i to u slucaju smaka svijeta, pazi govorimo o vremenu kad je crobi bio 5300.
I vjeruj mi tesko da si imao bolju info

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



jos uvijek je aktualan rastuci klin na sp500….

kod nas u ponedjeljak mali odbijanac do 1650 i stagnacija jos koji dan na tom nivou – 50%
ili pad do 1520 pa odbijanac – 50%


Mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se prestaneš praviti tehničar kad se u to kužiš ko pile u sisu.
To što ti pišeš je Vlad davno napisao da nam slijedi odbijanac na gore pa onda još jače dole i svi koji prate ovu temu to znaju.
Mislim da je vrijeme prepisivanja prošlost.
[/quote]

cini se da i corava koka pogodi zrno:
[wink]

crobex – 1674,61
moja prognoza – oko 1650

beranda? [huh]

Osnovno pravilo trgovanja na burzi je raditi suprotno od bankovskih i fondovskih strucnjaka, zato uvijek pazljivo slusati i kad oni iznose kakve fer vrijednosti za kupnju, znajte da je osnovni znacaj tog komentara prvenstveno interes onog za koga oni rade, pisu ili govore i zato uvijek pratiti sto kazu, a uglavnom raditi suprotno.

Ako se 80-90 posto analiticara slaze da ce trziste rasti u narednom periodu, znaci da je interes tih analiticara zatvaranje pozicija, da nije tako onda bi na burzi uvijek zaradjivalo 80-90 % sudionika, a gubilo bi 10-20%.


Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.


Vidim danas neki natpisi u medijima da je dotaknuto dno i moram priznati da sam se dobro nasmijao. Gdje ste bili s tim pricama krajem 11mj kada je u SAD-u bilo barem kratkorocno dno. Ovo sto ja vidim je kratkorocni vrh na Crobexu a ne nikakvo dno. Medjutim ni prvi ni zadnji puta da mediji od mase rade idiote i govore im da je dno postignuto u trenutku vrhunca.

Vrhunac na CROBEXU 1650, a di je po tebi dno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Osnovno pravilo trgovanja na burzi je raditi suprotno od bankovskih i fondovskih strucnjaka, zato uvijek pazljivo slusati i kad oni iznose kakve fer vrijednosti za kupnju, znajte da je osnovni znacaj tog komentara prvenstveno interes onog za koga oni rade, pisu ili govore i zato uvijek pratiti sto kazu, a uglavnom raditi suprotno.

Ako se 80-90 posto analiticara slaze da ce trziste rasti u narednom periodu, znaci da je interes tih analiticara zatvaranje pozicija, da nije tako onda bi na burzi uvijek zaradjivalo 80-90 % sudionika, a gubilo bi 10-20%.


Sjetimo se samo procjena vrlih ekonomista koji su nam servirali fer vrijednosti dionica, krajem prošle i početkom ove godine sa jasnom namjerom…. sjetite se samo iskrcavanja hypa…..

Tako da ovu gore spomenutu gospodu ne smatram investitorima već muljatorima najvišega dometa što je samo preslika katarze morala našega društva.
To vam je isto drgaga gospodo, kao kad bih ja u svojoj liječničkoj praksi griješio iz dana u dan, dakle ubijao, usudim se to reći.I nikom ništa. Samo tu i tamo poneka "mrtva budala".
Svakom je jasno gdje bi završio.
Uostalom ,iako tek učim, moj kapacitet apsorpcije znanja ova dvojica "glodavaca"(Kardum i Stojić)mogu apsorbirati tek u idućem evolucijskome ciklusu.
E sad mi možete dijeliti kolčine.

Pozdrav svim tehničarima i netehničarima.

[/quote]

Think Differently

"If you want to have a better performance than the crowd,
you must do things differently from the crowd."

~John Templeton

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close