Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lopina,

da vlad je kriv za propast banaka u americi, propast autoindustrije, rercesiju u europi i japanu, za hrvatski dug… stvarno si naivan! vlad je samo dobar čovjek i najveći stručnjak za TA, a vama koji ne možete podnijeti stvarnost i tuđe mišljenje ma kakvo bilo predlažem da osnujete temu CROBEX NESMIJE PASTI ili KAD SAM U PLUSU TO JE NORMALNO A KAD GUBIM KRIV JE VLAD!



Čisto logički gledano slažem se s tobom da ameri nisu odradili definitivan pad jer će tek 1Q i 2Q, a vjerojatno i 3Q biti loši.

OK, znači ti tvrdiš da 750 SP nije bilo dno za Amere? Jesi se spreman kladiti u to? Nudim se.

Ne mogu vjerovati da neki kolege koje sam smatrao iskusnima očekuju prvo oporavak makroekonomskih pokazatelja i kvartalnih rezultata kompanija, a tek potom burze. To što će 1Q i 2Q biti loši je samo potvrda da će rasti, a ne padati. Pa svi očekuju loše naredne kvartale, šta misliš da ste vas dvojca jedini? A ZSE će ionako pratiti zapad, bez obzira u kom smjeru išlo domaće gospoderstvo. Iznimka su jedino brodari. Oni piče po vozarinama (koje pak opet preslikavaju trend svjetskog gospodarstva)
[/quote] Odlucijo sam pocetkom iduce godine invesirat dio kesa preko bare.


[

Dragi moj lopina. Što misliš, što je od većeg utjecaja:
a) crtkarije na ovom forumu, ili
b) slijedeća informacija

Bankamagazin 10.12.2008.

"Stvarna opasnost za Hrvatsku krije se u refinanciranju inozemnog duga, jer nas, ako u tome ne uspijemo, čeka sudbina Mađarske, Srbije, Latvije, Islanda i drugih", kazao je predstavljajući saborskim zastupnicima glavne odrednice proračuna ministar financija Ivan Šuker. Kao prioritet istaknuo je reprogram duga gospodarstva od 8,4 milijarde eura te deficita platne bilance od 4 milijarde eura u teškim uvjetima na svjetskom financijskom tržištu.

Već sam isticao kako su društvene i prirodne nepogode nadređene tehničkim. U ovom slučaju tehnika jednostavno mora prihvatiti date činjenice. A tih 12 mlrd ojra je oko trećina sveukupnog društvenog bruto proizvoda Hrvatske. A taj BDP je velikim dijelom kontroliran stranim vlasnicima koji doma imaju slične probleme. Za njih, vjerojatno s većim prioritetom. Pa ti i dalje mlati po tehničkoj analizi.

[/quote]
Dragi moj MMM.

Analizom Duserovih tablica sam utvrdio za crobex.

Prosječni P/B o,90 M/medijan o,70 HT 1,32

Prosječni P/E 10,60 M/medijan 7,3 HT 7,2

Za američke indekse prosječan P/Bv 1,6 A P/e oko 13

U odnosu na njihove indekse podcijenjeni smo gotovo za duplo,a kako bi naša banana burza trebala
biti diskontirana za 30 % postoji potencijalni rast od 65 do 70 % da bi prema ovim temeljnim
pokazateljim bili toliko diskontirani.Ovako velika razlika nastala je uglavnom od 01.10.do danas.

I prema ovim izjavama Šukera Hrvatska i dalje očekuje rast BPD od 2,3% u 2.009.g.Kako se oporavak
svjetske ekonomije očekuje u drugoj polovini 2009 burze će reagirati ranije.Za 2010 Hrvatsku očekuje rast od 4,5%.Tako barem predviđa Svjetska banka.

Kada bi usporedili cijene naših dionica i promet koji ćine diskon je još i veći..Naime,naše firme
imaju daleko veći prostor za rast,jer se velike rezerve se nalaze u povećanju rentabilnosti.Tu nove
mlade ekonomije imaju veće šanse.Svako preuzimanje predstavlja visoku dobit za dioničare.Čak i
onih firmi koje nisu visoko rentabilne.

Sve to će donijeti veći rast nažeg tržišta/i BH i Srbije I Makedonije i Crne Gore/bez obzira na sadašnje probleme.I upavo bi dužnost tehničara trebala biti da informira o tim prednostima koje
mogu ostvariti vlasnici dionica po sadašnjim diskontiranim cijenama.
Na diskontirane dionice poticati na daljne diskonte nije etično.Najveći gubitnici su Hrvati ,a skorup
će uzeti stranci.Vi tehničari ste se u sadašnjoj situaciji ponašali kao izdajice.
Nadam se da ste to napravili nenamjerno,jer niste bili svjesni koliko panika može biti pogubna.



nkobe

Daj molim te nacrtaj nam gdje ce crob zavrsiti kada si toliko pametan, meni bas nista ovdje nije razumljivo NITI JASNO. Kad raste Vi govorite "pojedinci" (vidi postove ALEXANDRA), prodajte sve se ruši, kad pada crobex vi govorite kupuj, isto kao "BIZ". Npr. INGRA – 0 već danima bez obzira išle dionice gore ili dole. Jebeni i glupi prevaranti.
Posljednji pozdravi od umuirućeg Mrguda !! Ako prođe – prođe


pa covjece sta ti ocekujes…..da ti se kaze u koliko sati i minuta da kupis,pa kada tocno da prodas…..koliki ce crobex biti u utorak u 14:32….pa sta je tebi??!!…….ocekujes nemoguce
jel ti ovdje vlad u grubo opisao razvoj situacije….ali ne tebi to nije dovoljno….ti bi i da ti kaze kada da naloge stavis……..da uletis tocno na samome dnu i prodas na samome vrhu…..bolje cu to ovako opisati……ti bi da te se uzme za ruku i vodi prostranstvima burze i to da te vlad vodi [smiley]
misli malo svojom glavom…..ako postoji ta opcija [bye]
[/quote]

Pobro nije ti losa ta ideja u 14,32..to bi bilo jako zgodno, ne bih se onda uopće više morao sekirati. Što se tiče glave mislim ja mislim i te kako. Razmisljam kako bi me neki tupson mogao voditi kroz burzu da se što brze obogatim, ne mislim da bi to mogao biti Vlad kako ti velis, zašto to nebi mogao biti TI.
Pozdrav ostaloj ekipi i TEBI !!

I very much love INGRA !!

da da tehničari su se u sadašnjoj situaciji ponašali kao izdajice i to povezani sa vanjskim i unutarnjim neprijateljem, hahahaha 🙂




nkobe

Daj molim te nacrtaj nam gdje ce crob zavrsiti kada si toliko pametan, meni bas nista ovdje nije razumljivo NITI JASNO. Kad raste Vi govorite "pojedinci" (vidi postove ALEXANDRA), prodajte sve se ruši, kad pada crobex vi govorite kupuj, isto kao "BIZ". Npr. INGRA – 0 već danima bez obzira išle dionice gore ili dole. Jebeni i glupi prevaranti.
Posljednji pozdravi od umuirućeg Mrguda !! Ako prođe – prođe


pa covjece sta ti ocekujes…..da ti se kaze u koliko sati i minuta da kupis,pa kada tocno da prodas…..koliki ce crobex biti u utorak u 14:32….pa sta je tebi??!!…….ocekujes nemoguce
jel ti ovdje vlad u grubo opisao razvoj situacije….ali ne tebi to nije dovoljno….ti bi i da ti kaze kada da naloge stavis……..da uletis tocno na samome dnu i prodas na samome vrhu…..bolje cu to ovako opisati……ti bi da te se uzme za ruku i vodi prostranstvima burze i to da te vlad vodi [smiley]
misli malo svojom glavom…..ako postoji ta opcija [bye]
[/quote]

mrgud,
najbolje je nista ne raditi na ovoj burzi.
svakih mjesec dva – fondovi isceniraju "odbijanac" da eto ne ispadne da ovo govno samo pada.
cekaj rastuci trend i zezaj se po forumu.
to je vjerojatno najpametnije o ovo glupo vrijeme….

[thumbsup]
[/quote]

Svaka cast prijatelju to i radim, samo vidim da su neki na forumu KRATKIH živaca a takvima volim vaditi mast. Ubrzo će oni odustati i preseliti se u dječji forum i tamo im pričati priče o Ivici i Marici kako se spuštaju niz tobogan od grafova i klinoca…Ajd UŽIVAJ prijatelju !!

I very much love INGRA !!


Odlucijo sam pocetkom iduce godine invesirat dio kesa preko bare.

Da se razumijemo, Ameri (burza) sigurno neće linearno rasti niti se sumanuto oporavljati, ali mislim da nekih brutalnih provalija i dubljih "dna" više neće biti. Ovisi doduše koliko će Obama još leševa iz ormara izvaditi nakon ovih kretena. Samo dodatni novi momenti (loši) tipa ovaj sa autima mogu jače pogurnuti indexe prema dolje, a loši kvrtalni pokazatelji i loši makroekonomski pokazatelji su anticipirani.

I'LL BE BACK

Iako je ekipa na forumu trenutno posvećena vađenju tuđih izjava iz vlastitih arhiva i međusobnom pljucanju, ja ću kao pravi gušter u TA ipak pokušati staviti svoj prvi uradak. Da li ću i trgovati po njemu, ovisiti će o ocjenama TA gurua s ovog foruma.
Zato majstori bacite oko i dajte koji komentar, pa kakav bio da bio dobro će doći (kako se kaže – svaka noga u guzicu je korak naprijed).

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Još jednom ti kažem da si promašio temu kao i bezbroj puta do sada evo ja ću se potruditi da otvorim temu za osobe sa posebnim potrebama ako moderator dozvoli pa ćeš ti tamo naći svoje mjesto.
A što se tiče majke ti si već tvoju toliko izblamiro da joj vjerovatno žao dana kad te rodila.

Lazove, recu ti jednu stvar: NIKADA na ovom forumu nisam izbacio cifru od 500kn za TNPl!
Nikad!

Lazes samog sebe!

Analiza Dax

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!



Još jednom ti kažem da si promašio temu kao i bezbroj puta do sada evo ja ću se potruditi da otvorim temu za osobe sa posebnim potrebama ako moderator dozvoli pa ćeš ti tamo naći svoje mjesto.
A što se tiče majke ti si već tvoju toliko izblamiro da joj vjerovatno žao dana kad te rodila.

Lazove, recu ti jednu stvar: NIKADA na ovom forumu nisam izbacio cifru od 500kn za TNPl!
Nikad!

Lazes samog sebe!

[/quote]
ne zamaraj se, prije mjesec dana je tako i po vladu srao, a sad ga hvali.
dođe na topik jednom mjesečno frustracije ispucat, smao ga zanemari.



Čisto logički gledano slažem se s tobom da ameri nisu odradili definitivan pad jer će tek 1Q i 2Q, a vjerojatno i 3Q biti loši.

OK, znači ti tvrdiš da 750 SP nije bilo dno za Amere? Jesi se spreman kladiti u to? Nudim se.

Ne mogu vjerovati da neki kolege koje sam smatrao iskusnima očekuju prvo oporavak makroekonomskih pokazatelja i kvartalnih rezultata kompanija, a tek potom burze. To što će 1Q i 2Q biti loši je samo potvrda da će rasti, a ne padati. Pa svi očekuju loše naredne kvartale, šta misliš da ste vas dvojca jedini? A ZSE će ionako pratiti zapad, bez obzira u kom smjeru išlo domaće gospoderstvo. Iznimka su jedino brodari. Oni piče po vozarinama (koje pak opet preslikavaju trend svjetskog gospodarstva)
[/quote]

Jasno. Moguća je i tvoja opcija.
Moja opcija igra u slučaju produbljavanja krize.
Nitko ne garantira da neće biti lošije.
Zato treba biti pripremljen.

Pozdrav i naj se srdit. Plašiš me. Ja sam samo čovjek, nisam mašina.
Moj pogon je blues.

Scio me nihil scire

New Report

Close