Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Zaboravili ste napomenuti kad je TNPL bila na 1000 da ste rekli da ide na 500 i da je došla na 500 vi bi rekli da ide na 200.
Toliko o vašem znanju TA kojeg uopće nemate pa mi nije jasno šta radite na ovoj temi jedino da je niste zmjanili za neku drugu pa nikako da to shvatite.
Vi ste jedan običan druker i neznalica koji eto nešto piskara a da ni njemu nije jasno šta je napisao.

Odakle vam pravo da sebe nazivate tehničarem.

Vlad je jedini tehničar koji ima znanje i čije postove vrijedi čitati a vi ostali nađite sebi neku temu pod ležerno, vjerujem da će te se tamo puno bolje snalaziti i manje blamirati.

[/quote]

mozda bi trebali glasati da vidimo tko je , a tko nije pravi tehnicar!

[/quote]

a slušaj, to bi nam valjda žene trebale glasovati [lol] [lol]

Amerikanci na negativne vijesti ne reagiraju panicnom prodajom vise, mi na svaku losu vijest jos uvijek tonemo(istina manje nego prije).
Meni to govori da kod njih dolazi do obrata trenda kroz tjedan-dva, a mi cemo sacekati jos neko vrijeme dok se ne pocnemo ponasati na negativne vijesti kao i oni, mjesec dana recimo.
My opinion…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ja ću, evo, glasati za sebe da nisam pravi tehničar (nego umjetni).
U prilog dajem dva dječija grafa (doduše nisu skroz friški), a koji idu na mlin gornjoj tezi.

Moj prijedlog je da se tema nazove Analiza tehničke analize.

P.S.
…i kao uvijek, možete se popišati na ovo.
(MIG29 ovo s pišanjem na grafove smo već apsolvirali pa se smatraj izuzetim iz ponude..NHF).


jos uvijek je aktualan rastuci klin na sp500….

kod nas u ponedjeljak mali odbijanac do 1650 i stagnacija jos koji dan na tom nivou – 50%
ili pad do 1520 pa odbijanac – 50%


Mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se prestaneš praviti tehničar kad se u to kužiš ko pile u sisu.
To što ti pišeš je Vlad davno napisao da nam slijedi odbijanac na gore pa onda još jače dole i svi koji prate ovu temu to znaju.
Mislim da je vrijeme prepisivanja prošlost.

za proboj medijana (srednja žuta linija)odozgo bila su potrebna 3 napada. da li će prema gore ići lakše ?

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


nkobe

Daj molim te nacrtaj nam gdje ce crob zavrsiti kada si toliko pametan, meni bas nista ovdje nije razumljivo NITI JASNO. Kad raste Vi govorite "pojedinci" (vidi postove ALEXANDRA), prodajte sve se ruši, kad pada crobex vi govorite kupuj, isto kao "BIZ". Npr. INGRA – 0 već danima bez obzira išle dionice gore ili dole. Jebeni i glupi prevaranti.
Posljednji pozdravi od umuirućeg Mrguda !! Ako prođe – prođe


pa covjece sta ti ocekujes…..da ti se kaze u koliko sati i minuta da kupis,pa kada tocno da prodas…..koliki ce crobex biti u utorak u 14:32….pa sta je tebi??!!…….ocekujes nemoguce
jel ti ovdje vlad u grubo opisao razvoj situacije….ali ne tebi to nije dovoljno….ti bi i da ti kaze kada da naloge stavis……..da uletis tocno na samome dnu i prodas na samome vrhu…..bolje cu to ovako opisati……ti bi da te se uzme za ruku i vodi prostranstvima burze i to da te vlad vodi [smiley]
misli malo svojom glavom…..ako postoji ta opcija [bye]





Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Zaboravili ste napomenuti kad je TNPL bila na 1000 da ste rekli da ide na 500 i da je došla na 500 vi bi rekli da ide na 200.
Toliko o vašem znanju TA kojeg uopće nemate pa mi nije jasno šta radite na ovoj temi jedino da je niste zmjanili za neku drugu pa nikako da to shvatite.
Vi ste jedan običan druker i neznalica koji eto nešto piskara a da ni njemu nije jasno šta je napisao.

Odakle vam pravo da sebe nazivate tehničarem.

Vlad je jedini tehničar koji ima znanje i čije postove vrijedi čitati a vi ostali nađite sebi neku temu pod ležerno, vjerujem da će te se tamo puno bolje snalaziti i manje blamirati.

[/quote]

mozda bi trebali glasati da vidimo tko je , a tko nije pravi tehnicar!

[/quote]

a slušaj, to bi nam valjda žene trebale glasovati [lol] [lol]
[/quote]

ja nisam ozenjen….
sta cu ja?
[undecid]

nada se ipak ukazala:
nije sve propalo, imam ja Berandu – ona glasa za mene….
ali kaze da nisam dobar tehnicar…
[cry] [cry]



nkobe

Daj molim te nacrtaj nam gdje ce crob zavrsiti kada si toliko pametan, meni bas nista ovdje nije razumljivo NITI JASNO. Kad raste Vi govorite "pojedinci" (vidi postove ALEXANDRA), prodajte sve se ruši, kad pada crobex vi govorite kupuj, isto kao "BIZ". Npr. INGRA – 0 već danima bez obzira išle dionice gore ili dole. Jebeni i glupi prevaranti.
Posljednji pozdravi od umuirućeg Mrguda !! Ako prođe – prođe


pa covjece sta ti ocekujes…..da ti se kaze u koliko sati i minuta da kupis,pa kada tocno da prodas…..koliki ce crobex biti u utorak u 14:32….pa sta je tebi??!!…….ocekujes nemoguce
jel ti ovdje vlad u grubo opisao razvoj situacije….ali ne tebi to nije dovoljno….ti bi i da ti kaze kada da naloge stavis……..da uletis tocno na samome dnu i prodas na samome vrhu…..bolje cu to ovako opisati……ti bi da te se uzme za ruku i vodi prostranstvima burze i to da te vlad vodi [smiley]
misli malo svojom glavom…..ako postoji ta opcija [bye]
[/quote]

mrgud,
najbolje je nista ne raditi na ovoj burzi.
svakih mjesec dva – fondovi isceniraju "odbijanac" da eto ne ispadne da ovo govno samo pada.
cekaj rastuci trend i zezaj se po forumu.
to je vjerojatno najpametnije o ovo glupo vrijeme….

[thumbsup]


Čisto logički gledano slažem se s tobom da ameri nisu odradili definitivan pad jer će tek 1Q i 2Q, a vjerojatno i 3Q biti loši.

OK, znači ti tvrdiš da 750 SP nije bilo dno za Amere? Jesi se spreman kladiti u to? Nudim se.

Ne mogu vjerovati da neki kolege koje sam smatrao iskusnima očekuju prvo oporavak makroekonomskih pokazatelja i kvartalnih rezultata kompanija, a tek potom burze. To što će 1Q i 2Q biti loši je samo potvrda da će rasti, a ne padati. Pa svi očekuju loše naredne kvartale, šta misliš da ste vas dvojca jedini? A ZSE će ionako pratiti zapad, bez obzira u kom smjeru išlo domaće gospoderstvo. Iznimka su jedino brodari. Oni piče po vozarinama (koje pak opet preslikavaju trend svjetskog gospodarstva)

I'LL BE BACK




Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]

Svjesno ili besvjesno,namjerno ili nenamjerno,plaćeno ili besplatno napravili ste ogromnu štetu na
hrvatskom tržištu kapitala jer ste uplašeno stado tjerali u stampedo.
I to je vaš grijeh.
Vjeko je zabranio Vladu da crta na ovim stranicama.Trebao je to napraviti i ranije jer bi šteta bila
daleko manja.

[/quote]

Dragi moj lopina. Što misliš, što je od većeg utjecaja:
a) crtkarije na ovom forumu, ili
b) slijedeća informacija

Bankamagazin 10.12.2008.

"Stvarna opasnost za Hrvatsku krije se u refinanciranju inozemnog duga, jer nas, ako u tome ne uspijemo, čeka sudbina Mađarske, Srbije, Latvije, Islanda i drugih", kazao je predstavljajući saborskim zastupnicima glavne odrednice proračuna ministar financija Ivan Šuker. Kao prioritet istaknuo je reprogram duga gospodarstva od 8,4 milijarde eura te deficita platne bilance od 4 milijarde eura u teškim uvjetima na svjetskom financijskom tržištu.

Već sam isticao kako su društvene i prirodne nepogode nadređene tehničkim. U ovom slučaju tehnika jednostavno mora prihvatiti date činjenice. A tih 12 mlrd ojra je oko trećina sveukupnog društvenog bruto proizvoda Hrvatske. A taj BDP je velikim dijelom kontroliran stranim vlasnicima koji doma imaju slične probleme. Za njih, vjerojatno s većim prioritetom. Pa ti i dalje mlati po tehničkoj analizi.

[/quote]

šta su ovdje jabuke, a šta kruške?

Lopina govori o događajima u zadnnjih nekoliko mjeseci,
a ti o informaciji od prije dva dana
kako je ovaj info mogao utjecati na kretanja na burzi?
u budućnosti možda, ali retroaktivno ne ide baš

ovo što si naveo će možda tek u budućnosti utjecati ili ne na burzovne tokove

Friško …formirao se novi klin, novi indikator, ali po svemu sudeći idemo nakon ovog indikatora prema 1400 bodova.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!


Ja ću, evo, glasati za sebe da nisam pravi tehničar (nego umjetni).
U prilog dajem dva dječija grafa (doduše nisu skroz friški), a koji idu na mlin gornjoj tezi.

Moj prijedlog je da se tema nazove Analiza tehničke analize.

P.S.
…i kao uvijek, možete se popišati na ovo.
(MIG29 ovo s pišanjem na grafove smo već apsolvirali pa se smatraj izuzetim iz ponude..NHF).

za pišanje nisam zainteresiran, tako da nema hard filingsa, za raspravu sam otvoren uvijek.
a ovo "tehnicko objasnjenje" fundamenata mi ima isto toliko smisla kao kad Lopina, ili netko treci pokusava fundamentima objasniti kako TA nema smisla [bye]

ukratko, crobex na 1400pts 2008. nema veze s fundamentima (iako je mozda 2004. imao), ma koliko se tvoja crtkarija cinila logicnom i zanimljivom.NHF.
ali evo 100tka za umjetnicki dojam! [thumbsup]

evo jedan mali primjer, a ima ih jos puno:
danas JDPL ima 170kn keša/share, duga 140kn/share, a book/share je oko 800kn ako se ne varam.
2004 je bio firma na rubu opstanka, sa Peter Dahleom za vratom i gomilom dugova.

naravno, to ne znaci da ne moze cijena jos dolje.

a sad idem do toaleta
[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close