Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]

dok se crobex na 1500 odbija od dugoročne linije trenda i kreće u oporavak,
dakle, na apsulotno najnižoj razini ovog bear marketa tvrditi kako će crobex pasti na 700,
u tom trenutku ovdje javno reći da će crobex sigurno pasti još najmanje 50% je bezobrazno drukanje



Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]

dok se crobex na 1500 odbija od dugoročne linije trenda i kreće u oporavak,
dakle, na apsulotno najnižoj razini ovog bear marketa tvrditi kako će crobex pasti na 700,
u tom trenutku ovdje javno reći da će crobex sigurno pasti još najmanje 50% je bezobrazno drukanje

[/quote]

kamo srece da je to samo drukanje… sve je to zakuvala bagra iz fondova… i pod njihovim utjecajem crobex je jedino u stanju pratit smjernice put dole… svijet rast +5% crobex +1%… svijet pada -4% crobex -5%… ogromna vecina ljudi je povukla novac, rijetki u plusu a jos manje ih se misli vratit… svjezih para jednostavno nema a i ono sta dode je pod diktatom drzave… a koliko su oni nesposobni brzo bi se i to rastopilo da gurnu u igru… ogromna steta je pocinjena i nazalost nikakve sanse za popravak tu skoro nema a sve u reziji nekolicine ljudi… i vidim da nitko nece za to odgovarat pred zakonom… bar ne dok kupuju drzavne obveznice
bojim se da je oni sdp-ac jurcic dobro reka das cili zse moc kupit za vricu kumpira


Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Zaboravili ste napomenuti kad je TNPL bila na 1000 da ste rekli da ide na 500 i da je došla na 500 vi bi rekli da ide na 200.
Toliko o vašem znanju TA kojeg uopće nemate pa mi nije jasno šta radite na ovoj temi jedino da je niste zmjanili za neku drugu pa nikako da to shvatite.
Vi ste jedan običan druker i neznalica koji eto nešto piskara a da ni njemu nije jasno šta je napisao.

Odakle vam pravo da sebe nazivate tehničarem.

Vlad je jedini tehničar koji ima znanje i čije postove vrijedi čitati a vi ostali nađite sebi neku temu pod ležerno, vjerujem da će te se tamo puno bolje snalaziti i manje blamirati.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Ja nisam tvrdio da su vaše tablice krive.Dapaće,sa padom tržišta ove stranice su postale najposječenije od svih.I ta katatastrofalna predviđanja su kod dioničara stvarali dodatni strah,a kao
posljedica straha slijedi bijeg i rasprodaja,pucanje margina i prisilne rasprodaje.Izlazak stranaca,
rasprodaja OIF radi isplata udjela .Sve se poklopilo.
Kjeliću ponovio sam više puta da si mi simpatičan jer si korektan igrač.Vi na TA ste trebali uvijek
iznalaziti način da kroz tehničku analizu nastojte zaustaviti pad i ne poticati rasprodaju.Ovdje vas se
često bezrazložno napada.Međutim,morate biti svjesni da vas većina malih dioničara nije poslušala i
nije prodala.
Jer to je jednostavno matematički nemoguće s obzirom na veličinu prometa koji je ostvaren od 15.o4. do danas.Mislim da to nije više od 1%.Problem je u tome što smo svi počeli kalkulirati da
kupimo što jeftinije.I tu je nastupila ogromna šteta za sve hrvatske dioničare,a naročito za one
koji i sada prodavaju.Otvara se strancima prostor da kupe jeftino ono što vrijedi daleko više.
Svjesno ili besvjesno,namjerno ili nenamjerno,plaćeno ili besplatno napravili ste ogromnu štetu na
hrvatskom tržištu kapitala jer ste uplašeno stado tjerali u stampedo.
I to je vaš grijeh.
Vjeko je zabranio Vladu da crta na ovim stranicama.Trebao je to napraviti i ranije jer bi šteta bila
daleko manja.


Zanimljivi su ti ameri. Kad ovi azijati i mi povodljivi europljani mislimo da su na koljenima oni udre u zeleno. E sad još da riješe pitanje bilouta preko vikenda, e onda smo na dobrome putu.
Evo i grafića na kojem je zanimljiv ADX koji je već tamo 30. 11. najavio promjenu trenda.
Tako ja to vidim. Ako netko misli drukčije , samo naprijed.

šteta da nema još ucrtan i volumen, jer i on puno govori…
Ovako mi se čini da je moguće da se formiralo dvostruko (za sada) dno: npr. bollinger i rsi to pokazuju kao mogućnost… (Apsolutno više prvo dno, zapravo je relativno niže dno po bollingeru, jer je više probilo u odnosu na krivulje /udaljenost od MA/…). Da ima ucrtan i volumen, moglo bi se reći puno više…
Eh sad, ne znam baš zašto smatraš da je baš ADX 30.11. najavio promjenu trendu? – Ona se mogla vidjeti i ranije, bez nekog problema, recimo već 24. 11. ili čak i ranije, jer je npr. krivulja trenda (ADX linija) već ranije počela izrazito slabiti….??

jos uvijek je aktualan rastuci klin na sp500….

kod nas u ponedjeljak mali odbijanac do 1650 i stagnacija jos koji dan na tom nivou – 50%
ili pad do 1520 pa odbijanac – 50%



Zanimljivi su ti ameri. Kad ovi azijati i mi povodljivi europljani mislimo da su na koljenima oni udre u zeleno. E sad još da riješe pitanje bilouta preko vikenda, e onda smo na dobrome putu.
Evo i grafića na kojem je zanimljiv ADX koji je već tamo 30. 11. najavio promjenu trenda.
Tako ja to vidim. Ako netko misli drukčije , samo naprijed.

šteta da nema još ucrtan i volumen, jer i on puno govori…
Ovako mi se čini da je moguće da se formiralo dvostruko (za sada) dno: npr. bollinger i rsi to pokazuju kao mogućnost… (Apsolutno više prvo dno, zapravo je relativno niže dno po bollingeru, jer je više probilo u odnosu na krivulje /udaljenost od MA/…). Da ima ucrtan i volumen, moglo bi se reći puno više…
Eh sad, ne znam baš zašto smatraš da je baš ADX 30.11. najavio promjenu trendu? – Ona se mogla vidjeti i ranije, bez nekog problema, recimo već 24. 11. ili čak i ranije, jer je npr. krivulja trenda (ADX linija) već ranije počela izrazito slabiti….??
[/quote]

Evo i volumena, kao i ovih dana, nešto je ispod prosjeka.
Što se tiče ADX-a….evo npr. link…..http://www.onlinetradingconcepts.com/TechnicalAnalysis/ADX2.html

oko 30.11. nagovješatj promjene trenda jer se spustio ispod linije 40

Pozdrav

Scio me nihil scire



Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Ja nisam tvrdio da su vaše tablice krive.Dapaće,sa padom tržišta ove stranice su postale najposječenije od svih.I ta katatastrofalna predviđanja su kod dioničara stvarali dodatni strah,a kao
posljedica straha slijedi bijeg i rasprodaja,pucanje margina i prisilne rasprodaje.Izlazak stranaca,
rasprodaja OIF radi isplata udjela .Sve se poklopilo.
Kjeliću ponovio sam više puta da si mi simpatičan jer si korektan igrač.Vi na TA ste trebali uvijek
iznalaziti način da kroz tehničku analizu nastojte zaustaviti pad i ne poticati rasprodaju.Ovdje vas se
često bezrazložno napada.Međutim,morate biti svjesni da vas većina malih dioničara nije poslušala i
nije prodala.
Jer to je jednostavno matematički nemoguće s obzirom na veličinu prometa koji je ostvaren od 15.o4. do danas.Mislim da to nije više od 1%.Problem je u tome što smo svi počeli kalkulirati da
kupimo što jeftinije.I tu je nastupila ogromna šteta za sve hrvatske dioničare,a naročito za one
koji i sada prodavaju.Otvara se strancima prostor da kupe jeftino ono što vrijedi daleko više.
Svjesno ili besvjesno,namjerno ili nenamjerno,plaćeno ili besplatno napravili ste ogromnu štetu na
hrvatskom tržištu kapitala jer ste uplašeno stado tjerali u stampedo.
I to je vaš grijeh.
Vjeko je zabranio Vladu da crta na ovim stranicama.Trebao je to napraviti i ranije jer bi šteta bila
daleko manja.

[/quote]

Dragi moj lopina. Što misliš, što je od većeg utjecaja:
a) crtkarije na ovom forumu, ili
b) slijedeća informacija

Bankamagazin 10.12.2008.

"Stvarna opasnost za Hrvatsku krije se u refinanciranju inozemnog duga, jer nas, ako u tome ne uspijemo, čeka sudbina Mađarske, Srbije, Latvije, Islanda i drugih", kazao je predstavljajući saborskim zastupnicima glavne odrednice proračuna ministar financija Ivan Šuker. Kao prioritet istaknuo je reprogram duga gospodarstva od 8,4 milijarde eura te deficita platne bilance od 4 milijarde eura u teškim uvjetima na svjetskom financijskom tržištu.

Već sam isticao kako su društvene i prirodne nepogode nadređene tehničkim. U ovom slučaju tehnika jednostavno mora prihvatiti date činjenice. A tih 12 mlrd ojra je oko trećina sveukupnog društvenog bruto proizvoda Hrvatske. A taj BDP je velikim dijelom kontroliran stranim vlasnicima koji doma imaju slične probleme. Za njih, vjerojatno s većim prioritetom. Pa ti i dalje mlati po tehničkoj analizi.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




Zanimljivi su ti ameri. Kad ovi azijati i mi povodljivi europljani mislimo da su na koljenima oni udre u zeleno. E sad još da riješe pitanje bilouta preko vikenda, e onda smo na dobrome putu.
Evo i grafića na kojem je zanimljiv ADX koji je već tamo 30. 11. najavio promjenu trenda.
Tako ja to vidim. Ako netko misli drukčije , samo naprijed.

šteta da nema još ucrtan i volumen, jer i on puno govori…
Ovako mi se čini da je moguće da se formiralo dvostruko (za sada) dno: npr. bollinger i rsi to pokazuju kao mogućnost… (Apsolutno više prvo dno, zapravo je relativno niže dno po bollingeru, jer je više probilo u odnosu na krivulje /udaljenost od MA/…). Da ima ucrtan i volumen, moglo bi se reći puno više…
Eh sad, ne znam baš zašto smatraš da je baš ADX 30.11. najavio promjenu trendu? – Ona se mogla vidjeti i ranije, bez nekog problema, recimo već 24. 11. ili čak i ranije, jer je npr. krivulja trenda (ADX linija) već ranije počela izrazito slabiti….??
[/quote]

Evo i volumena, kao i ovih dana, nešto je ispod prosjeka.
Što se tiče ADX-a….evo npr. link…..http://www.onlinetradingconcepts.com/TechnicalAnalysis/ADX2.html

oko 30.11. nagovješatj promjene trenda jer se spustio ispod linije 40

Pozdrav

[/quote]

onda ne gledamo istu sliku. Na ovoj tvojoj se već oko 30. 10. (!!) spustio ispod linije 40, a ne 30. 11. (studenoga) kako ti spominješ… ? Ja samo komentiram ono što vidim na tvojoj slici.
ali postoje i druge tehnike korištenja tih pokazatelja…
eh da, a što se tiče volumena (u kombinaciji s ostalim pokazateljima), čini mi se očito da još nisu dotakli dno…
pozdrav

Tako je. Dogodio se lapsus. Dakle ne 30.11. nego 30. 10.
Pozdrav

Scio me nihil scire

Čisto logički gledano slažem se s tobom da ameri nisu odradili definitivan pad jer će tek 1Q i 2Q, a vjerojatno i 3Q biti loši.
No uzmemo li u obzir činjenicu da nakon podatka o rekordnom porastu nezaposlenosti na mjesečnoj razini u zadnjih cca 20 godina, silnim aferama, rubu ponora autoindustrije, ameri bilježe pozitivne pomake svojih indeksa, s punim pravom mogu pretpostaviti da očekujem jednu lijepu blagdansku euforiju.

Scio me nihil scire



Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

[/quote]
Zaboravili ste napomenuti kad je TNPL bila na 1000 da ste rekli da ide na 500 i da je došla na 500 vi bi rekli da ide na 200.
Toliko o vašem znanju TA kojeg uopće nemate pa mi nije jasno šta radite na ovoj temi jedino da je niste zmjanili za neku drugu pa nikako da to shvatite.
Vi ste jedan običan druker i neznalica koji eto nešto piskara a da ni njemu nije jasno šta je napisao.

Odakle vam pravo da sebe nazivate tehničarem.

Vlad je jedini tehničar koji ima znanje i čije postove vrijedi čitati a vi ostali nađite sebi neku temu pod ležerno, vjerujem da će te se tamo puno bolje snalaziti i manje blamirati.

[/quote]

mozda bi trebali glasati da vidimo tko je , a tko nije "pravi" tehnicar!

New Report

Close