Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



NYSE indexi imaju lijep H&S.
upravo smo na neklajnu, ako probije dolje target je jedno 2,5% crvenog za SP500, za ostale manje.
will see [yawn]

ovo je sve sa intradej grafa na Googlu, dakle nista od presudne vaznosti za buduce generacije
[tongue]
[/quote]

probilo glavu, H&S otpada [bye]
UP;UP [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@goran8

svaka cast na iskrenosti i postenju.
za burzu treba uvijek biti openminded i biti spreman usvojiti nova znanja i ponasati se po novim pravilima, bit spreman za brze zaokrete, bez emocija, bilo euforije, bilo straha.
biti spreman priznati samom sebi da si donio krive procjene, oni koji to uspiju, koji uspiju pobijediti samog sebe, takvi ce na kraju i zaraditi.

a sad je vrijeme za alkohol, ugodan vikend svima [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM




lopina @

do ponedjeljka ima jos tri dana a sta ce bit to cemo znati tek u ponedjeljak ujutro.
Budi siguran da o rastu ili padu ne odlucujemo mi !!!!!!!


Ajde bogati petina.Ja ne mogu prognozirati ni tri dana ,a neki drugi sebi dozvoljavaju da crtaju
i mjesecima unaprijed.Ja dovoljno pratim ZSE da osjećam tržište barem dva tri dana unaprijed.
Ovo što sam napisao sam i obrazložio,a ti ako se ne slažeš daj kontra argumente.
Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno
veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.
Kada sam kao dijete slušao priće o vješticama i vukodlacima nisam mogao tako lako zaspati.
Na isti način i naši investitori/koji većina nemaju pojma o dionicama/se ponašaju isto kao i ta
uplašena djeca.Ja sam se skriva ispod deke,a mi iz dionica nakon što su popili ove priče na TA.
Vlad i ekipa su znalaci samo je vrlo upitan njihov moralni kodeks.
[/quote]

Pojma nemam o tehničkoj analizi, do sada nisam nikad kupovao gledajući tehničke pokazatelje sedimenta tržišta. Ulazio sam i izlazio na feeling koji je u uskoj vezi sa strukturom dioničara i projekcijom budućih rezultata.
Po meni struktura vlasništva pojedine dionice je puno važnija u odnosu na Fundamentalnu analizu gledajući kratkoročno. To je kod nas u periodu od 1-2 godine. Poslije ove velike krize struktura vlasništva se potpuno promijenila i čelne pozicije u Top 10 zauzimaju mirovinski fondovi što je izvrsno i postat će bitno kad se situacija okrene.
Ali da ne duljim, poslije ove krize i kretanja tršišta pokazalo se bitno znanje tehničke analize i tehničara koji su skoro do detalja pogodili kretanje crobexa.
Naravno ako su pogadili padove sa 5200 na 1500 bodova i sada prognoziraju zadnji veliki pad da im ljudi vjeruju. To je logično. Sad da li će crobi pasti na 1000 bodova ili će ostati na 1600 više nije bitno jer oni koji su ih poslušali na 4500 ili 5000 danas imaju toliko novaca da mogu kupiti trostruku više dionica i mirno čekati raspelt događanja.
A sad nešto o meni, ja sam navikao kupovinom i držanjem dionica, međutim to pravilo u Bear marketu je definitivno pogrešno i pogubno.
Ostaje nam škola, jer ovakve situacije će se ponovno ponavljati za 2-3-7 godina i znat ćemo ragirati.
Pozdrav svima, posebno tehničarima čije postove rado čitam
[/quote]
Gorane,zaspreopastio bi se koliko je taj filing ,a koji se zasniva na iskustvu u koincidenciji sa TA.
I zato bi svaki ozbiljan investitor trebao proučavati i TA,da bi znao kako se ponaša većina.Jer zaradit
ćemo najčešće ako se ponašamo suprotno od većine.

..evo jedna sličica s&p500,čisto da vidimo jel se stvari odvijaju prema nekakvim pravilima.

Krpa, uljepšao si mi dan sa ovim vicem….

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

…da je bilo panike bilo je. Da je panika spustila crobi više nego što bi pao bez panike, i to je točno. No da li je on sada 1600 ili 2000 to i nije toliko presudno. Presudno je ono što će se odigravati u budućnosti. Što reče neko prije-nešto smo naučili za buduće godine, istina je. Naravno neko je platio više neko manje, ali ni tu nije sve izgubljeno osim vremena kojeg moramo čekati da svoj minus pretvorimo u plus. Onaj ko ima do/kupiti po ovim cijenama, sigurno će profitirati, da li čistom zaradom ili bržim povratkom iz minusa nije bitno, ali neće niko izgubiti. Naravno hoće oni koji su u minusu prodali i više ne žele imati veze sa burzom-što je po meni pogrešno, ali svako ima svoje stavove i pravo da čini što želi. Takvi će zaboraviti štetu ili će je nadoknaditi na nekom drugom polju. Dakle bitna je budućnost i naše ponašanje u budućnosti.
Grafovi su grafovi-nisu svemogući. Nekada pogode nekada fulaju. Svi mi pogriješimo pa zašto nebi i oni koji srtaju grafove. Nemoramo ih slušati ako im ne vjerujemo, a ako da onda radimo po njima… Dakle niko nas nemože natjerati da učinimo ovo ili ono UKOLIKO MI SAMI TO NE ŽELIMO.
Zato molim vas kolege, nemojmo se optuživati i sl…
MI SMO SAMO MALO PRAHA U MAŠINERIJI KOJA DRMA SVIJETOM !!! hVALA…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Zanimljivi su ti ameri. Kad ovi azijati i mi povodljivi europljani mislimo da su na koljenima oni udre u zeleno. E sad još da riješe pitanje bilouta preko vikenda, e onda smo na dobrome putu.
Evo i grafića na kojem je zanimljiv ADX koji je već tamo 30. 11. najavio promjenu trenda.
Tako ja to vidim. Ako netko misli drukčije , samo naprijed.

Scio me nihil scire

@krpa

sunce ti micikino ovaj ti je dobar……. [lol]

Scio me nihil scire

Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.

Moram priznati kako sam jako iznenadjen ovim postom od jednog uvazenog forumasa!

Kolega Lopina, kad je TNPL bila 4500 pricao sam o velikom padu. Na 3000kn pricao sam ljudima cak i na private da ne stavljaju naloge na 2800-2900 jer ide dolje. Na 1500kn sam pricao da slijedi potop (pala je na 1000kn).
NE PADA TRZISTE zato sto tehnicari crtaju grafove vec pada jer joj je sudbina da padne! A ako cemo pricati bez grafove , mislim kako postoji razlog zasto je TNPL dotakla 970kn. Koji je to razlog ne znam jer se time niti ne bavim niti me zanima, ali … ali znas sta zelim reci.
Pricati kako su tehnicari krivi za paniku je _krajnje_ nerazumijevanje materije, da ne kazem nesto gore od toga!

Ma sve stoji sto ti kazes, ali znas li sto je Goebbles rekao svojedobno? (saljem na PM)

Ako ne, poslat cu ti private. Uglavnom, stekao sam dojam da tehnika nikad nije u krivu. Eto, ide se dole, ali u trenutku su oscilatori najavili gore, a mozda i dole. A to sto su JAVNO istaknuti targeti na crobex 1000 (HT 130, blah blah) nikog ne brine i zabrinjava jer, eto imamo oscilatore…

pa ako to eto, lupi preko klina s velikim prometom,nes’ vjerovat opet sam bio u pravu. Ako hocete steci respekt, najavite rast…ili objasnite ljudima sto pisete, jer nazalost ovdje ima dosta naivaca koji zedno ocekuju prosvjeljenje…. NHF.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Tehničari su najavili ponovo rast prije većeg pada. No, smatram, naravno bez priloženog grafa, da je taj rast zanemariv, pa i ako Amerika bude rasla mi ćemo cupkati. I mislim da idemo dole, bez grafova. Razlog, više nacionalna situacija, nego globalna. Pozdrav.


grafova. Razlog, više nacionalna situacija, nego globalna. Pozdrav.

Stvarno ste naivni svi koji mislite da naša burza ima veze s nacionalnom situacijom. Bez zajebancije. Nekad je to loše, nekad je to dobro, al je tako. Ako mi neko "nacionalan" može objasnit ovaj pad danas primjerice. Da nije zbog Slovenaca što nam trpaju kajlu za EU? Ili je zbog tamo nekih V6 kanti preko bare? Koje je?

I'LL BE BACK

New Report

Close