Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a sta kazete kada bi se ameri zazelenili [proud]

ameri trenutno u plusu [cool]

http://www.hollywood.com/

evo malo osvrta prema ovoj krizi bez FA-TA.

cijela ova kriza podsjeca me na jedan dobar scenarij koji je napravljen upravo prema Hollywood FA-TA.
Sve je pocelo od amera koji su osjetili jacanje eu, rusa ,kineza…..i dr.
Sjetimo se zadnjih par god. kada su rusi zajebavali cjelu eu oko isporuke plina ,cisto da pokazu kako su " oni" energetska sila (vojna ,odavno poznato)te da je eu,naprosto ovisna o njihovim energentima.
Ovo ljeto kad je nafta dosla do 147 $,govorili su kako to ide na 250 pa cak i vise,vratili veliki dio drzavnoga duga,financiski postali jaki,cak su postali toliko bahati te izvrsaili napad na jadnu gruziji cisto ta svjetu pokazu zube……..

nastavak u sljedecem broju [thumbsup]



a sta kazete kada bi se ameri zazelenili [proud]

ameri trenutno u plusu [cool]
[/quote]
Nakon neizglasavanja pomoći autoindustriji i očekivanja velikog pada Amerikanaca,a to su već
ranije odradili Japan,Hong Kong,djelomično i Evropa prije otvaranja Amerike ,oni zeleni.
Dali je ovo ipak znak bitne promjene trenda i da nakon stagnacije ulazimo u bikovsko tržište.
Nakon ove informacije trebao je biti stampedo i bijeg.
A i mi smo danas pali na jako malom prometu.
Čak smatram da su domaći tehničari krenuli sa jutarnjom prodajom očekujući veliki pad.Nakon dugo
vremena nisu mogli u značajno jeftiniju kupnju.Sa takvom strategijom jedva se mogla pokriti
provizija,jer su najlikvidnije dionice kao IGH,INGR,ATPL startale ujutro sa najmanjim cijenama.
Ujutro natašte je trebalo kupovati a ne prodavati.
S obzirom na dosadašnje iskustvo i na rušitelje tehničare izgleda da panike više nema.Samo atomski
rat bi mogao potaknuti na paničnu prodaju.Dionice su u čvrstim rukama.

S obzirom da bi ovi ludi Amerikanci čak mogli i završiti u plusu,a ako se pojave neke naznake da
će ipak automobilska industrija dobiti pomoć mogli bi eksplozivno rasti ili ih to čeka u ponedjeljak.

Dakle,u ponedjeljak nas čeka

RAST!!!!

Naravno ovo je kratkoročna prognoza.Čak smatram da će rast biti odma ujutro u predotvaranju.
Ali trebalo bi nadoknaditi ova dva loša dana. 5% bi bilo super.Da barem dotakne tih 5% u
toku dana pa da se i smiri na barem +3%.A za ovakav scenarij potrebno je da se okrene jadnih
četrdesetak milijuna jer je danas bio očajno mali promet.A to i nije veliki problem.Love ima
ali volje za kupnju i ne baš.

Nadam se da će netko od tehničara potvrditi i kroz tablice predhodni tekst ili demantirati ili napraviti
barem korekciju velićine rasta ili pada.

lopina @

do ponedjeljka ima jos tri dana a sta ce bit to cemo znati tek u ponedjeljak ujutro.
Budi siguran da o rastu ili padu ne odlucujemo mi !!!!!!!

NYSE indexi imaju lijep H&S.
upravo smo na neklajnu, ako probije dolje target je jedno 2,5% crvenog za SP500, za ostale manje.
will see [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@lopina

pogubio si se skroz..
a tehnicari su najavili rast na 1400, kao i pad prekjucer, sto znaci da su prodavali jucer i prekjucer.
a kako ce to tebi pomoci, ne znam [undecid]

..doduse, postoji mogucnost jednog finog rasta..i jos kojekakvih finota, koje ce mene i tebe uciniti bogatim[smiley]
dal se odigrava taj scenarij, nisam siguran, al’ se nadam [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


lopina @

do ponedjeljka ima jos tri dana a sta ce bit to cemo znati tek u ponedjeljak ujutro.
Budi siguran da o rastu ili padu ne odlucujemo mi !!!!!!!


Ajde bogati petina.Ja ne mogu prognozirati ni tri dana ,a neki drugi sebi dozvoljavaju da crtaju
i mjesecima unaprijed.Ja dovoljno pratim ZSE da osjećam tržište barem dva tri dana unaprijed.
Ovo što sam napisao sam i obrazložio,a ti ako se ne slažeš daj kontra argumente.
Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno
veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.
Kada sam kao dijete slušao priće o vješticama i vukodlacima nisam mogao tako lako zaspati.
Na isti način i naši investitori/koji većina nemaju pojma o dionicama/se ponašaju isto kao i ta
uplašena djeca.Ja sam se skriva ispod deke,a mi iz dionica nakon što su popili ove priče na TA.
Vlad i ekipa su znalaci samo je vrlo upitan njihov moralni kodeks.


NYSE indexi imaju lijep H&S.
upravo smo na neklajnu, ako probije dolje target je jedno 2,5% crvenog za SP500, za ostale manje.
will see [yawn]

ovo je sve sa intradej grafa na Googlu, dakle nista od presudne vaznosti za buduce generacije
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



lopina @

do ponedjeljka ima jos tri dana a sta ce bit to cemo znati tek u ponedjeljak ujutro.
Budi siguran da o rastu ili padu ne odlucujemo mi !!!!!!!


Ajde bogati petina.Ja ne mogu prognozirati ni tri dana ,a neki drugi sebi dozvoljavaju da crtaju
i mjesecima unaprijed.Ja dovoljno pratim ZSE da osjećam tržište barem dva tri dana unaprijed.
Ovo što sam napisao sam i obrazložio,a ti ako se ne slažeš daj kontra argumente.
Inaće smatram da je Vlad i ekipa sa svojim čak možda i korektnim tablicama donio izuzetno
veliku štetu iznoseći katastrofična predviđanja.Smatram da bez njihovih pisanija Crobex bio
preko 2.000.
Kada sam kao dijete slušao priće o vješticama i vukodlacima nisam mogao tako lako zaspati.
Na isti način i naši investitori/koji većina nemaju pojma o dionicama/se ponašaju isto kao i ta
uplašena djeca.Ja sam se skriva ispod deke,a mi iz dionica nakon što su popili ove priče na TA.
Vlad i ekipa su znalaci samo je vrlo upitan njihov moralni kodeks.
[/quote]

Pojma nemam o tehničkoj analizi, do sada nisam nikad kupovao gledajući tehničke pokazatelje sedimenta tržišta. Ulazio sam i izlazio na feeling koji je u uskoj vezi sa strukturom dioničara i projekcijom budućih rezultata.
Po meni struktura vlasništva pojedine dionice je puno važnija u odnosu na Fundamentalnu analizu gledajući kratkoročno. To je kod nas u periodu od 1-2 godine. Poslije ove velike krize struktura vlasništva se potpuno promijenila i čelne pozicije u Top 10 zauzimaju mirovinski fondovi što je izvrsno i postat će bitno kad se situacija okrene.
Ali da ne duljim, poslije ove krize i kretanja tršišta pokazalo se bitno znanje tehničke analize i tehničara koji su skoro do detalja pogodili kretanje crobexa.
Naravno ako su pogadili padove sa 5200 na 1500 bodova i sada prognoziraju zadnji veliki pad da im ljudi vjeruju. To je logično. Sad da li će crobi pasti na 1000 bodova ili će ostati na 1600 više nije bitno jer oni koji su ih poslušali na 4500 ili 5000 danas imaju toliko novaca da mogu kupiti trostruku više dionica i mirno čekati raspelt događanja.
A sad nešto o meni, ja sam navikao kupovinom i držanjem dionica, međutim to pravilo u Bear marketu je definitivno pogrešno i pogubno.
Ostaje nam škola, jer ovakve situacije će se ponovno ponavljati za 2-3-7 godina i znat ćemo ragirati.
Pozdrav svima, posebno tehničarima čije postove rado čitam

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Lopina pa jel’ ti to navlačiš?
Nikakvi eksperti TA, nikakvi trokutovi i šta ti ja znam, ne mogu sa garancijom predvidjet kretanja u ponedeljak…dobar primjer je izglasavanje da se ne pomogne auto industriji u amera a suprotno prognozama najanalitičara nije usljedio drastičan pad u amera ( što je i realno ako dođe do bankrota auto-idustrije sa milijunskim odpuštanjima i svim što donosi takav bankrot pa i utjecaja na financijsko stanje u državi)…a ovo šta sam napisao u predhodnoj rečenici ne stoji kao formula i nepredvidiva je u matematičkom izračunu kretanja TK jer je odluka nepoznata a moje skromno mišljenje govori kako sam već napisao i nepoznata reakcija na samom TK. Tako da se prognoze za kratkoročno ulaganje vrlo neizvjesne te se tu mogu napravit drastične grešeke i to sa velikim gubitcima u ovim neizvjesnim vrimenima ( to treba prepustit treyderima sa velikim iskustvom i sa spremnošću na gubitke) ali bi u jednom globalnom sagledavanju krize i na duži rok dalo se prognozirat kretanja na TK sa izvjesnom sigurnošću…

New Report

Close