Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sorry ekipa, neće ići… ipak smo odradili a-b-c, dakle idemo dolje… bilo je lijepo dok je trajalo, ali to je to…

na prvoj slici se vidi da je žuta 4 napravila fini cik-cak i da je po obliku ista kao i žuta 2, samo malo kraća vremenski…

iako na OHLC barovima izgleda kao 12345, kada se pogleda intraday graf na slici 2 vidi se da to ne može proći… osim što bi 4 ušla u 1, 3 je najkraća, a što naravno nikako ne smije…

Pametan, ako to želiš.

Može li netko razvući ova dva fibonaccia na dlkv?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



mala analiza i par zaključaka…

….
odokativno, bez crtanja, bez fibe, i bez proračuna i bilo čega drugog: očekujem da ćemo malo pasti dolje, recimo na cca 1550, pa onda nastaviti rast, a mogući target rasta u sljedećem valu na gore je cca 1800.

zasada ću mišljenje o srednjeročnom i dugoročnom razvoju situacije zadržat za sebe.

mislim da su vrlo male šanse za cik-cak formaciju. Po svemu sudeći običan flat slijedi. Obratiti pažnju na Amere i Europu – oni jednostavno nemaju prostora za razviti bilo što drugo do flat formaciju, jer bi inače trebali srušiti neka temeljna pravila EWT-a.
[/quote]
Mislim da bi moguc bio i trokut IMHO

PS. Mislio sam na nas

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

postoji logička mogućnost da je na cca 1430 bilo dno, i da smo započeli veliku 4, veliki B ili veliki bull… da bi ta mogućnost preživjela, danas ne bi smjeli puno pasti i morali bi ili danas ili sutra ili prekosutra pošteno prijeći jučerašnji vrh na cca 1695.

ako se to ne dogodi, otpada mogućnost da je korekcija/bear gotov i da je na 1430 bilo dno.

Pametan, ako to želiš.

@ krpa


sorry ekipa, neće ići… ipak smo odradili a-b-c, dakle idemo dolje… bilo je lijepo dok je trajalo, ali to je to…

na prvoj slici se vidi da je žuta 4 napravila fini cik-cak i da je po obliku ista kao i žuta 2, samo malo kraća vremenski…

iako na OHLC barovima izgleda kao 12345, kada se pogleda intraday graf na slici 2 vidi se da to ne može proći… osim što bi 4 ušla u 1, 3 je najkraća, a što naravno nikako ne smije…

Kako to da ti se 2 ista grafa razlikuju? Na prvom grafu 4 ulazi u 1, a na drugom ne?


postoji logička mogućnost da je na cca 1430 bilo dno, i da smo započeli veliku 4, veliki B ili veliki bull… da bi ta mogućnost preživjela, danas ne bi smjeli puno pasti i morali bi ili danas ili sutra ili prekosutra pošteno prijeći jučerašnji vrh na cca 1695.

ako se to ne dogodi, otpada mogućnost da je korekcija/bear gotov i da je na 1430 bilo dno.

Pa ako danas popratimo Aziju, Evropske indexe, energente, USA futurese (svi debelo u zelenom), veliki pozitivan skok svjetskog brodarskog sektora… Znači samo ako crobex ne bude jedina svjetska crna ovca vrlo je moguć tvoj optimistički dio scenarija.


postoji logička mogućnost da je na cca 1430 bilo dno, i da smo započeli veliku 4, veliki B ili veliki bull… da bi ta mogućnost preživjela, danas ne bi smjeli puno pasti i morali bi ili danas ili sutra ili prekosutra pošteno prijeći jučerašnji vrh na cca 1695.

ako se to ne dogodi, otpada mogućnost da je korekcija/bear gotov i da je na 1430 bilo dno.

Jučer smo rasli na tri puta večem prometu nego kada smo padali dva tri dana ranije.Tada je promet
iznosio jadnih 15 mil kn.
Daytraderi su jučer izašli.
Izašli su i neki tehničari koji očekuju pad.
Fondovi su jučer relativno lako mogli doći do keša,pa oni ne bi trebali prodavati.

Dakle,danas bi tržište trebali rušiti oni koji su jučer prodavali s namjerom da kupe jeftinije.

Izgledalo je to kao dobar posao jer su Amerikanci dobro pali radi neizvjesnosti oko pomoći auto
industriji.Međutim,to očito nije utjecalo na svjetske trendove.Sva američka s..nja su uračunata u
pad svjetskih indeksa,ali bi efekt mogao biti pozitivan ako i to rješe.

Što možemo očekivati danas:
Na otvaranju crvenilo na mostischu i crobex oko nule.
Prema kraju dana bi mogli prema pozitivi i nadoknaditi onih 2% koje smo jučer izgubili u finišu.
Naročito bi mogli potegnuti ako Ameri otvore sa značajnijim rastom.

Evropa sve zelenija.
Američki futuresi isto.
Dakle,danas će biti

RAST!

Naravno da sve ovo pada u vodu ako se pojavi prodavač koje treba 5 MIL EUR/ne daj bože/ili
kupac.To bi bilo dovoljno za podići ili srušiti tržište 3 do 4%.I zato TA na ZSE nema nikakvu težinu.
Barem mislim na kratkoročne trendove.

@lopina
Evropa sve zelenija.
Američki futuresi isto.
Dakle,danas će biti RAST

FTSE 100 4,387.36 +6.10 +0.14%

DAX 4,816.64 +37.53 +0.79%

CAC 40 3,283.08 -14.72 -0.45%

di ti vidis zelenilo?
CAC je minus a ftse je skoro pa 0….


Izgledalo je to kao dobar posao jer su Amerikanci dobro pali radi neizvjesnosti oko pomoći auto
industriji.Međutim,to očito nije utjecalo na svjetske trendove.Sva američka s..nja su uračunata u
pad svjetskih indeksa,ali bi efekt mogao biti pozitivan ako i to rješe.

Što možemo očekivati danas:
Na otvaranju crvenilo na mostischu i crobex oko nule.
Prema kraju dana bi mogli prema pozitivi i nadoknaditi onih 2% koje smo jučer izgubili u finišu.
Naročito bi mogli potegnuti ako Ameri otvore sa značajnijim rastom.

RAST!


Sjećaš li se bailouta bankama i indeksa u danima nakon toga?
Sjećaš li se izbora u Americi i indeksa u danima nakon toga?
Buy on gossip (rumours) sell on news…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Sjećaš li se bailouta bankama i indeksa u danima nakon toga?
Sjećaš li se izbora u Americi i indeksa u danima nakon toga?

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


sorry ekipa, neće ići… ipak smo odradili a-b-c, dakle idemo dolje… bilo je lijepo dok je trajalo, ali to je to…

ispravi me ako grijesim, ali upravo ovo sto navodis kao argument da je ABC (slicnost 2 i 4) bi trebao biti kontraargument zbog pravila alternacije.
ili sam ja nesto krivo?

nadalje, mislim da nije krucijalno da se bas danas ili sutra probije 1695.
postoji vise opcija da se to ne odradi odmah.npr. da je a u stvari 1, b-2, a c extendirana 3ojka, a sad smo u 4.

nista decidirano ne tvrdim, samo treba ostaviti mogucnosti, tj. meni se cini da ima prostora za to, mozda grijesim.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close