Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gdje nestadoše oni SVEZNADARI sa svojim grafovima dod su padale dionice. Sada kada malo rastu nema grafova na gore.Mislim da naša buza nema nikakve veze sa nikakvim analizama i grafovima,već kada Europa i SAD rastu -rastemo i mi i obratno .I tu je sva pamet.

evo sad indikatori:
npr. INA

RSI = 61,68, sell signal pocinje na na 70, a buy signal je na 30….mi smo na 61,68.
Williams %R= -9,7 – sell signal pocinje na -20, a buy signal je na -80….mi smo na -9,7.

Tigre, ravnaš li se samo po ovim indikatorima, onda si ti u debelom minusu, a možda propustiš i pokoji rast…

Dakle, ovako su se kretali buy signali o kojima ti pričaš:
RSI je kod INE pao ispod 30, još 6.studenog, a tada je Wiliams već desetak dana bio ispod -20.

Na tim i nižim razinama od 30 (RSI) i nižim razinama od -20 (Wiliams), držali su se do 5.prosinca.

6. studenog, kad su nastali buy signali, cijena INE je bila 2000 kn.

Ako si kupovao samo po tim kupovnim signalima, u debelom si minusu.
Spremaš li se sada prodavati samo zbog ovih prodajnih (RSI i Wiliams) signala, možda propustiš nešto. Vidjeti ćemo…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


mala analiza i par zaključaka…

….
odokativno, bez crtanja, bez fibe, i bez proračuna i bilo čega drugog: očekujem da ćemo malo pasti dolje, recimo na cca 1550, pa onda nastaviti rast, a mogući target rasta u sljedećem valu na gore je cca 1800.

zasada ću mišljenje o srednjeročnom i dugoročnom razvoju situacije zadržat za sebe.

mislim da su vrlo male šanse za cik-cak formaciju. Po svemu sudeći običan flat slijedi. Obratiti pažnju na Amere i Europu – oni jednostavno nemaju prostora za razviti bilo što drugo do flat formaciju, jer bi inače trebali srušiti neka temeljna pravila EWT-a.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


..ako iziđemo iz klina,ključna točka bi bila 1810.

Uh, koliko crta…

Zašto 1810, nisam razumio?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Molim moderatora izbrisati prethodni post od 1759,i staviti ovaj.
Ako iziđemo iz klina, ključna točka bi bila na 1810.

@krpa

zbog marze sigurnosti od 5 odsto

mogao bi vjeko odmodreriat kolegu Krikmana

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Stali na sred otpora danas.
Sutra ćemo vidjeti da li je to tvrd orah za probijanje.

KNELE JA TI NE BOKSAM, JA TI LOMIM RUKE I NOGE, PA TI VIDI. ALI IMA JEDNA STVAR. BOJIM SE DA ĆE ME TVOJA MAMA "ŠPOTATI" AKO TI NEŠTO NAPRAVIM !!!



@krpa

zbog marze sigurnosti od 5 odsto

mogao bi vjeko odmodreriat kolegu Krikmana

Glas za odmoderiranje.
Pitam, jer unutar klina bi se mogao razviti obrnuti H&S, pa mi tu onda 1810 ne mora značiti ništa.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Atlanska među prvima probila padajući klin i cijena ostala iznad klina. Plus vrlo izražena divergencija na MACD-u. Potencijalno dvostruko dno ukoliko prijeđemo 800. [thumbsup]


Gdje nestadoše oni SVEZNADARI sa svojim grafovima dod su padale dionice. Sada kada malo rastu nema grafova na gore.Mislim da naša buza nema nikakve veze sa nikakvim analizama i grafovima,već kada Europa i SAD rastu -rastemo i mi i obratno .I tu je sva pamet.

Suta ti budu na "raspolaganju" od ranog jutra. [sad]


Atlanska među prvima probila padajući klin i cijena ostala iznad klina. Plus vrlo izražena divergencija na MACD-u. Potencijalno dvostruko dno ukoliko prijeđemo 800. [thumbsup]

zanimljivo bi bilo vidjeti i promete (volumene trgovanja), pogotovo ako se traži dvostruko dno

p.s. Inače, i moj glas za odmoderiranja Krikmana. Ajde, Vjeko, čovjek piše odmjereno i konstruktivno.

bilo bi dobro kada bi neko mogao postati intraday crobexa zadnjih tjedan-dva… postoji mogućnost da smo ipak već odradili A-B-C, brojanje na OHLC stupcima nije pouzdano… neko sa teletraderom?

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close