Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


MOLIM ??
De procitaj sa razumijevanjem!! Napisao sam _ DA SAM USAO_ sto znaci da NISAM USAO u dionice!

Nisam ulazio vec mjesecima.
Vipy, opet si krivo razumio!


vipy, 09.12.2008. u 15:04
Kolega Mig, mozda znate , mozda ne kako mi malo nedostaje do nule, dakle da vratim sve izgubljeno u 2008.

a kak si onda ovo napravio ?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Molio bih nekoga tko ima tele-trader da stavi samo graf crobexa (po mogućnosti i današnji dan do sada) u japanskim svijećama, a može dodati eventualno i neki oscilator…
Hvala

pozdrav

ajde nest pametno izvadi iz ovog, molim te
[/quote]

zahvaljujem na grafovima. Bacio sam oko i na godmode – trader (Krpa kaže da nisu u fino točni, a ne stignem uspoređivati), i malo na bloomberg…
1) Ukratko, svijeća danas formira veliku sjenu (ali još nije gotovo trgovanje, pa je još prerano) što bi u ovoj konstelaciji vrlo lako trebalo značiti pad.
2) Oscilatori su još ok, ali pokazuju znakove zamora, s obzirom na bear-market, od njih se više ne može puno očekivati: tj. po njima je moguć pad.
3) oscilacije unutar bollingerovih krivulja također se približavaju sredini, što u trenutnom bear-marketu za mene znači barem OPREZ.




Molio bih nekoga tko ima tele-trader da stavi samo graf crobexa (po mogućnosti i današnji dan do sada) u japanskim svijećama, a može dodati eventualno i neki oscilator…
Hvala

pozdrav

ajde nest pametno izvadi iz ovog, molim te
[/quote]

zahvaljujem na grafovima. Bacio sam oko i na godmode – trader (Krpa kaže da nisu u fino točni, a ne stignem uspoređivati), i malo na bloomberg…
1) Ukratko, svijeća danas formira veliku sjenu (ali još nije gotovo trgovanje, pa je još prerano) što bi u ovoj konstelaciji vrlo lako trebalo značiti pad.
2) Oscilatori su još ok, ali pokazuju znakove zamora, s obzirom na bear-market, od njih se više ne može puno očekivati: tj. po njima je moguć pad.
3) oscilacije unutar bollingerovih krivulja također se približavaju sredini, što u trenutnom bear-marketu za mene znači barem OPREZ.

[/quote]

"sjena" – mislis da ce se formirati "dark cloud cover"?
tesko da ce danas biti minus….
ali sutra ce biti vrlo lako formirati "dark cloud cover" ako ostane ovako mali plus…

a znamo sto "dark cloud cover" znaci….

nisam mislio još uvijek na dark cloud cover nego sjena svijeće, dakle, dužina kraka iznad tijela… (stručno se naziva upravo shadow, ili sjena),a standardno odražava psihologiju ulagača na tržištu…

S druge strane neke likvidnije dionice tek su zapravo formirale konzervativni “buy” signal, a i plus na crobexu se opet povećava, pa je moguće da odradimo još barem 1 dan rasta…
Pozdrav i sretno!


nisam mislio još uvijek na dark cloud cover nego sjena svijeće, dakle, dužina kraka iznad tijela… (stručno se naziva upravo shadow, ili sjena),a standardno odražava psihologiju ulagača na tržištu…

S druge strane neke likvidnije dionice tek su zapravo formirale konzervativni "buy" signal, a i plus na crobexu se opet povećava, pa je moguće da odradimo još barem 1 dan rasta…
Pozdrav i sretno!

ma ja sam mislio da bi sutra moglo doci do "dark cloud covera"….
zbog malog rasta danas….
ako zavrsimo na plus 2%, sutra je dovoljno minus -1% za "dark cloud cover"….

ovaj shadow bi bio onda zelena svijeca, a sutrasnja crvena od -1% bi bio "dark cloud cover"…

evo sad indikatori:
npr. INA

RSI = 61,68, sell signal pocinje na na 70, a buy signal je na 30….mi smo na 61,68.
Williams %R= -9,7 – sell signal pocinje na -20, a buy signal je na -80….mi smo na -9,7.

ako slucajno dodje kod INE do formiranja "dark cloud covera", ruknuti ce dole ko krava…

hmmm kako to da nisi napisao kad je bila oko 1100 da pocinje buy signal?

Na 60- minutnom grafu se MACD prekrižio, u zadnjih tjedan dana od 2.12. je bio buy signal.
Slijedi nam po 60-minutnom grafu sell signal slijedećih par dana.

KNELE JA TI NE BOKSAM, JA TI LOMIM RUKE I NOGE, PA TI VIDI. ALI IMA JEDNA STVAR. BOJIM SE DA ĆE ME TVOJA MAMA "ŠPOTATI" AKO TI NEŠTO NAPRAVIM !!!


hmmm kako to da nisi napisao kad je bila oko 1100 da pocinje buy signal?

pa brat, bratu buy signal je bio 7 dana….
ronilo se debelo po heavy buyu…

ali zasto da pisem da treba kupovati , kad je ovo samo obicni, glupi odbijanac na kojem ce 90% ljudi popusiti lovu.

Tigricu

pa zašto onda sad pišeš da treba prodavati kad 90 ljudi nece znati uci nazad ha


Tigricu

pa zašto onda sad pišeš da treba prodavati kad 90 ljudi nece znati uci nazad ha

nisu niti trebali ulaziti.
neka se FMovi igraju sami sa sobom.
treba cekati potvrdu bull trenda.
to je fer.



kjelic, 09.12.2008. u 16:11
Kolega Mig, mozda znate , mozda ne kako mi malo nedostaje do nule, dakle da vratim sve izgubljeno u 2008.

a kak si onda ovo napravio ?
[/quote]
Jer ulazim par puta godisnje, a ne svaki mjesec ili tjedan. Pokusavam cekati pozicije da ne kupim danas, a sutra rasprodaja.
Kolega Vipy, imam kredit s kojim se ne zelim kockati! A sada u ovoj situaciji ne treba mi niti gubitak glavnice.


Na 60- minutnom grafu se MACD prekrižio, u zadnjih tjedan dana od 2.12. je bio buy signal.
Slijedi nam po 60-minutnom grafu sell signal slijedećih par dana.

Daj ne laprdaj. Ti samo znaš MACD gledati, kakav analitičar

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close