Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ekspandirana LD cik-caka -val A
potom slijedi 5-3-5- val B cik-caka.
završno ide C cik-caka prema dole (impuls, ED ekspandirajući ili konvergirajući).

Kad bi se na ovo nabacio neki ritam, skoro pa bi mogao biti rep… [lol]
Ivo karlović style… [lol]

p.s. zar nije jednostavnije čekati neku poznatu reversal formaciju, nego brojat val po val po podvalić po minival?

[/quote]
ma ja ovo samo prikazujem bogatu paletu ewt mogućnosti.
ne trgujem prema ewt-u: koristim moje formacije + indikatore.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


mea culpa..
ED ili LD, nisam obratio paznju..

ako sam dobro shvatio graf, on pocinje od tocke di je zavrsio A,
dakle dio koji je meni nejasan je val B.

ali odakle LD u B?

odakle uopce 5 valova u B?

jos me samo muci ono expanded, ali dobro..

nisamo pogledao makro sliku, pricam samo u vezi tvog grafa.

ako nesto nisam shvatio dobro, ispricavam se i molim objasnjenje [smiley]


oznake A i B na grafu nisu oznake valova.
ok, primjerenije bi bilo da sam napisao npr. T1 i T2.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Dakle, gdje ide tada DJI?


up up!

Valentine, piše na slici, iako sam u brzini falio brojku. Ako je ono dobar klin, i odradi kako bi trebao, morao bi barem do 10500…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



mea culpa..
ED ili LD, nisam obratio paznju..

ako sam dobro shvatio graf, on pocinje od tocke di je zavrsio A,
dakle dio koji je meni nejasan je val B.

ali odakle LD u B?

odakle uopce 5 valova u B?

jos me samo muci ono expanded, ali dobro..

nisamo pogledao makro sliku, pricam samo u vezi tvog grafa.

ako nesto nisam shvatio dobro, ispricavam se i molim objasnjenje [smiley]


oznake A i B na grafu nisu oznake valova.
ok, primjerenije bi bilo da sam napisao npr. T1 i T2.

[/quote]

ok, to je izvor dijela nesporazuma.
ako moze sljedeci put stavi Teove
[thumbsup]

o expandaciji drugi put [tongue]

sva sreca da je tigrus odmah znao sta i kako [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ako traje četvorka…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ČISTI SPX.X 20 dana intra 15 min i SPX dnevni csv

per aspera ad asparagus





@Alexandar
:

pustimo sada te priče što je prije bilo dobro i po kojim cijenama , bila su to iracionalna vremena pa takve i cijene , pa takva i očekivanja investitora …

Ja sam se samo osvrnuo na tvoj post i nadam se da se slažeš s mojom opaskom.

Bravo, znao sam ces tako odgovoriti…ali kao što su tad bila iracionalna vremena i cijene i svi su mislili da ide to na 8000, isto tako su sad cijene iracionalne i svi iracionalno razmisljaju da ide to u mp3..bar je po meni tako
[/quote]

Slažem se da su sada vremena jednako iracionalna kao i tada , i slažem se da su cijene dobre, ali opet se vraćam na ono što si gore napisao i na ono što sam komentirao , a zbog toga se i sam još uvijek suzdržavam od ulaganja.

Negativne stvari u realnom sektoru nisu još uvijek dosegle svoj maksimum . Požar se po mome mišljenju rasplamsava ali ima još zelenih stabala koja će izgoriti…

Da budem još slikovitiji, ne smrdi mi dovoljno po paljevini u realnom sektoru da bi se usudio reći da počinje novi bull market , barem ne onaj pravi bull, kojeg svi silno želimo.

@ tony: da mislim da su i ovo iracionalna vremena , ali zbog ovoga što napisah iznad , očekujem još iracionalnije ponašanje… narano da sam možda potpuno u krivu , al tu smo da raspravljamo…
[/quote]

Dečki, zaboravljate da su ova vremena posebna u odnosu na sva dosadašnja.

Danas tehnologija čini čuda i dovoljno je da netko utjecajan pusti neku informaciju (vijest koja ne mora biti niti točna nego potpuno dogovorena za puštanje u javnost) te da počne se realizirati zamišljeni scenarij koji je unaprijed smišljen. Istina da u takvom scenariju se dogode i takove faze koje nisu bile predviđene početnim dogovorima….

Eto toliko o tome. Znači sve je moguće jer mašta sve dopušta. I zato treba dozvoliti sve mogućnosti koje nekome padnu na pamet.


pa dobro hoče li neko zdravo seljački reči koji bi bio target rasta crobexa.
pozdrav

Naravno da neće jer pojma nemaju. Oni ti samo broje valiće i podvaliće. Nisi valjda mislio da se brojanjem valića i podvalća može predviđati rast/pad burzi? Dečki su fulali "ceo fudbal" (osim mig-a), i sad nemaju što za reći, pa koriste zamršenu terminologiju za objašnjavanje grafova…

Nažalost, mnogi su ih i poslušali, te prodali sve na 1450 te sad škrguću zubima od muke…

Ali što ćeš, tako ti je to kad se uzdaš u teoriju prazne slame

Hell is Empty and all the Devils are Here




mea culpa..
ED ili LD, nisam obratio paznju..
ako sam dobro shvatio graf, on pocinje od tocke di je zavrsio A,
dakle dio koji je meni nejasan je val B.

ali odakle LD u B?

odakle uopce 5 valova u B?

jos me samo muci ono expanded, ali dobro..

nisamo pogledao makro sliku, pricam samo u vezi tvog grafa.

ako nesto nisam shvatio dobro, ispricavam se i molim objasnjenje [smiley]


oznake A i B na grafu nisu oznake valova.
ok, primjerenije bi bilo da sam napisao npr. T1 i T2.

[/quote]

ok, to je izvor dijela nesporazuma.ako moze sljedeci put stavi Teove
[thumbsup]

o expandaciji drugi put [tongue]

sva sreca da je tigrus odmah znao sta i kako [lol] [lol] [lol]
[/quote]

bolje se ti nauci brojati valove i citati grafove.
kao sad je bio neki "nesporazum" a bilo je jasno da ne znas procitati s grafa…
[lol]


i to je ok MMM, samo zasto taj graf naknadno? Ma nije moguce da TA to nije predvidjela?

Niti oscilatori, niti "kuharica"?

Kad sam dolje priloženi graf stavio (a bilo je to prije 12 dana) onda nitko nije postavljao takva pitanja. Što je najgore, nitko od buntovnika nije niti primjetio postavljeni graf, sa čak srednjoročnom perspektivom. Imam dojam da je jako malo ljudi ozbiljno shvatilo taj graf.

Sad kad lagano pomičem horizont promatranja za daljnjih 15-ak dana, sad je to problem.

Mislim da je to dvolično.

Ma zapravo, sad me već nešto počinje živcirati. neki su se postavili kao gosti u birtiji, udobno se smjestili, pa neke druge postavili u ulogu konobara.

Za uspjeh bilo čega, pa i ove teme, potrebno je da se nitko ne osjeće podređenim, iskorištenim, s neuzvraćenom pažnjom,….

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Mislim da sam negdje vidio 1. 1750,a zatim ako prođe 1835



i to je ok MMM, samo zasto taj graf naknadno? Ma nije moguce da TA to nije predvidjela?

Niti oscilatori, niti "kuharica"?

Kad sam dolje priloženi graf stavio (a bilo je to prije 12 dana) onda nitko nije postavljao takva pitanja. Što je najgore, nitko od buntovnika nije niti primjetio postavljeni graf, sa čak srednjoročnom perspektivom. Imam dojam da je jako malo ljudi ozbiljno shvatilo taj graf.

Sad kad lagano pomičem horizont promatranja za daljnjih 15-ak dana, sad je to problem.

Mislim da je to dvolično.

Ma zapravo, sad me već nešto počinje živcirati. neki su se postavili kao gosti u birtiji, udobno se smjestili, pa neke druge postavili u ulogu konobara.

Za uspjeh bilo čega, pa i ove teme, potrebno je da se nitko ne osjeće podređenim, iskorištenim, s neuzvraćenom pažnjom,….
[/quote]

pa kako mozes reci neuzvracena paznja…
ja mislim da smo dosta diskutirali preko pma…

a opcenito mislim da su ulagaci malo razocarani izvedbom crobexa pa nemaju volje za neke posebne diskusije…
to bi mogao biti odgovor zasto nema nekih pretjeranih diskusija o grafovima…

New Report

Close