Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema novih grafikova gdje se vidi današnji porast ??

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo kako to moje oko vidi, ulje na platnu je u privitku:

Ovo je javni druk na dolje [lol] [lol] [lol]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Mig, Vlad, kjelić, MMM, krpa, sakai i naručito poglavica Geronimo molio bih targete za dalje?
kuda ćemo?
imam dionice i keš, dali da kupujem ili prodajem?
Amerikanci su u lijepom zelenom.
može i na pm.

hvala
[pray] [pray] [pray]

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.

Ono gdje je TA ´fulala´ (odnosno gdje su mi ukazane ove pretpostavke) je po meni zorno prikazano na odnosu grafova VIX i S&P500.

Inače se ova dva grafa međusobno odnose kao zrcalna slika, tj. kada S&P500 pada VIX (indeks straha) raste i obratno.

Za početak analize ću uzeti prve točke koje su se formirale između 15. i 22.9.2008. kao težište i polazište, prije nego je došlo do pada s&P indeksa. Na ovim točkama se prebacilo dosta volumena (prometa).

Od 29.9.2008. kreće strelovit pad (pojačan volumen prometa) i praktički naznačuje jaki bear market.

10.10.2008. prvo jače dno i jači odbijanac.

24.10.-27.10. se ponovo dolazi do dna S&P s malim volumenima. Tržište na ovo reagira izrazitom panikom (VIX na maximumu).

Međutim, 20.11., kada dolazi do testiranja novog dna S&P, nižeg od prethodnog i ovog puta s velikim volumenima, tržište reagira relativno manjom panikom (VIX) u odnosu na prethodno dno!

Tada slijedi odbijanac i uspostavljaju se slijedeći odnosi koji su prikazani na grafikonu.

Razvidno je da medvjedi nisu imali više snage srušiti tržišta na novo dno, a što je indirektno prethodno ukazao i VIX indeks, koji inače ekspresnije reagira na promjene volatilnosti.

Nakon posljednjeg pokušaja 1.12., medvjedi gube snagu i (unatoč negativnim vijestima) dolazi do rasta indeksa i proboja cjenovnog kanala S&P ponovo velikim volumenom (danas).

Potvrdu daljnjeg značajnijeg rasta S&P bi potvrdio pad indeksa VIX (prijelom trokuta na dolje) ispod granice oko 53-55.

Vrlo jak idući otpor, koji bi značio i izlazak iz bear marketa, se prema početnim točkama formira tik iznad granice 1200 S&P indexa.

BTW, ovo nije procjena koja sa 100%-nom sigurnošču ocrtava buduća kretanja indeksa već analiza prethodnih događaja i događaja koji su proizašli iz istih. Moja subjektivna procjena budućih zbivanja se temelji i na nekim drugim stvarima koje se ne opisuju pomoću TA, pa ih ovdje neću ni iznositi.


Saki, ma ne da nije fer, nego nemaju blage veze, većina ovdje. Vidiš da ko obezglavljene kokoši lupetaju. Izuzev par izuzetaka koji su ukazivali da ta mogućnost postoji. Mig mi već par dana o tome govori, još od prve polovice prošlog tjedna. Čak je i napisao javno da postoji vrla mogućnost, neda mi se sad tražit. S druge strane ima par njih za koje vjerujem da su isto skužili, al čkome. Ovaj Tigrus nema blage veze. A onaj Baron i sve njegove podvarijante, ajme meni majko mila…

Upravo to… Ma Mig se popravio u zadnjih nekoliko mjeseci, jos cemo ga postaviti za patrijarha RPC
[wink]. A oni koji su skuzili, a ckome, to njima na dusu. Meni je samo zao naivaca koje oni farbaju tu mjesecima, no s druge strane, ajde budimo realni i priznajmo – sami su zasluzili….

Ali, nadam se da se gospoda ne ljute sto ukazujem na to… [smiley]

Gatara, ja nemam pojma o TA – nemoj me svrstavati u red znalaca (Geronimo).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

brodari u USA danas pop…ili.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



mislim da se prvo makroekonomija treba poslagati jer bez toga nema bull trenda…

veliš…prvo makorekonomski pokazatelji, pa onda burza?

Ma je je, tak je…

P.S. hihihihihi [lol] [lol]
[/quote]

ne oni pokazatelji koji ti mozes vidjeti na izvjestajima.
neki drugi pokazatelji….
kad se dogodi reci cu ti.
mislim da cu medu prvima to primjetiti.
ne pitaj kako….
ustvari , mogu reci, ja sam ti prvi u lancu pa cu vidjeti prvi.
to ti je to. stvarno je.


Još DJI : ako se zadrži iznad 8550 (jaki otpor), na dvodnevnom grafu se formiralo veliko okruglo dno, idući target je cca 9000, isto moguć već danas.

Moj post od petka navečer.
DJI upravo 9010,28



Još DJI : ako se zadrži iznad 8550 (jaki otpor), na dvodnevnom grafu se formiralo veliko okruglo dno, idući target je cca 9000, isto moguć već danas.

Moj post od petka navečer.
DJI upravo 9010,28
[/quote]

koliki mu je sljedeći target?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Svježi Crobex i razine za Sljedbenike.

@falco

Ako naraste iznad 9500, probio je rectangle (8000 -9500) i možemo očekivati minimalno oko 11000.
Ukoliko do probijanja 9500 dođe ovih dana, do targeta bi mogao doći i ove godine.



Još DJI : ako se zadrži iznad 8550 (jaki otpor), na dvodnevnom grafu se formiralo veliko okruglo dno, idući target je cca 9000, isto moguć već danas.

Moj post od petka navečer.
DJI upravo 9010,28
[/quote]

Ali ne zaboravimo da su danas napravljeni vrlo veliki gapovi na samom otvaranju, što je i vidljivo u prilogu. Gapovi se skoro u pravilu uvijek kasnije popunjuju. Zato oprezno.

New Report

Close