Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Alexandar
:

pustimo sada te priče što je prije bilo dobro i po kojim cijenama , bila su to iracionalna vremena pa takve i cijene , pa takva i očekivanja investitora …

Ja sam se samo osvrnuo na tvoj post i nadam se da se slažeš s mojom opaskom.

zašto misliš da i danas nisu možda iracionalna vremena? I čudna očekivanja…?

Tigrus

kod nas je poslije rata bilo rasulo.

a svjetske krize…hmmm pogledaj stagflaciju 70-ih godina i hiperinflaciju, 7 svjetskih pošasti..neko ovu usporedjuje s 29—pa nemože nikako , 29 je 20 % amera ostalo bez posla

Vlad,
Molim te komentar za Crobex!




@Alexandar
:

pustimo sada te priče što je prije bilo dobro i po kojim cijenama , bila su to iracionalna vremena pa takve i cijene , pa takva i očekivanja investitora …

Ja sam se samo osvrnuo na tvoj post i nadam se da se slažeš s mojom opaskom.

Bravo, znao sam ces tako odgovoriti…ali kao što su tad bila iracionalna vremena i cijene i svi su mislili da ide to na 8000, isto tako su sad cijene iracionalne i svi iracionalno razmisljaju da ide to u mp3..bar je po meni tako
[/quote]

Slažem se da su sada vremena jednako iracionalna kao i tada , i slažem se da su cijene dobre, ali opet se vraćam na ono što si gore napisao i na ono što sam komentirao , a zbog toga se i sam još uvijek suzdržavam od ulaganja.

Negativne stvari u realnom sektoru nisu još uvijek dosegle svoj maksimum . Požar se po mome mišljenju rasplamsava ali ima još zelenih stabala koja će izgoriti…

Da budem još slikovitiji, ne smrdi mi dovoljno po paljevini u realnom sektoru da bi se usudio reći da počinje novi bull market , barem ne onaj pravi bull, kojeg svi silno želimo.

@ tony: da mislim da su i ovo iracionalna vremena , ali zbog ovoga što napisah iznad , očekujem još iracionalnije ponašanje… narano da sam možda potpuno u krivu , al tu smo da raspravljamo…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Tigrus

kod nas je poslije rata bilo rasulo.

a svjetske krize…hmmm pogledaj stagflaciju 70-ih godina i hiperinflaciju, 7 svjetskih pošasti..neko ovu usporedjuje s 29—pa nemože nikako , 29 je 20 % amera ostalo bez posla

ok,ajde recimo da su i prije bila losa vremena.

ali pogledaj danas TA i indexe
dax je rastao 7%, a heng seng 8,66%….
pa kaj je "normalno" za bull market da se raste dnevno 7% do 9%.
nije.
to je "normalno" za bear market.

oni koji kupuju riskiraju da ne budu uvuceni u zamku kad se trziste u "sat vremena"
pocne naglo urusavati.
a to smo svi vec par puta gledali.
kaj ne?

Tigrus

ajmo ovako…pogledaj kako su završavale krize a sp ili dow- jednostavno kad su krenuli u bull rast je bio explozivan, velik…jes da se onda ponovno skorigirao do odredjene mjere, ali izgledao je kao podivljali EKG

@ evogaopet,
slažem se s tvojim gornjim komentarom. Samo sam htio napomenuti da je vrlo teško ocijeniti naše vlastitio vrijeme, puno teže nego prošlo, i koliko je iracionalno…
Ni ja ne vjerujem da smo još dosegnuli dno, iako nikad ne možeš biti posve siguran.
Osim uobičajenih tehničkih metoda (praćenje volumena trgovanja i odnosa prema kretanjima cijena), ja se najviše pouzdajem u višestruko provjerenu psihološku stranu tog pothvata. Naime, kad razina pesimizma dosegne maksimum, kad ni pozitivne vijesti više ne izgledaju pozitivno, ali kad ni negativne vijesti više ne budu negativno utjecale na tržište (izazvale pad)… onda ću manje više biti siguran da je to to.
Burza prva reagira, tj. prva pada i prva se oporavlja. Pada, dok još sve (realni sektor) izgleda ok, i raste, dok još sve manje više izgleda loše…

Gdje ste sad vrli tehničari? Što je bilo, u padu prognozirate sve u 16, sada nitko ni riječi? Fali znanja ili što?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Gdje ste sad vrli tehničari? Što je bilo, u padu prognozirate sve u 16, sada nitko ni riječi? Fali znanja ili što?

fali prometa.

Promet je odličan



Gdje ste sad vrli tehničari? Što je bilo, u padu prognozirate sve u 16, sada nitko ni riječi? Fali znanja ili što?

fali prometa.
[/quote]

Eh, ti sad o prometu… takav je promet bio i kad smo padali vrlo često

Hell is Empty and all the Devils are Here

ako fali prometa znači da tehničari još ne kupuju

New Report

Close