Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I ja, na kraju krajeva vidim da je jos uvijek down trend.

Samo to hocu reci i nista vise. Bez druka na gore/dole! Ako se tu slazemo, a sad znas da ne ulazem na dnevnoj osnovi, gdje se mimoilazimo? [smiley]
Evo i moje prognoze: ici cemo malo gore, pa onda jos dole, koliko jos ne znam…. a oporavak bi trebao biti spor i dugo trajati…..

Hehe! Onda imamo istu prognozu, s time kako ocekujem ( sto ne mora biti tocno) kako ce ova druga faza – dolje- ici nize od ovih razina.
A sada cu i reci sta ocekujem : 1050-1280 bodova. Gdje tocno, bumo vidjeli.

Ako Crobi nikad ne dotakne ovu razinu, onda cu ulaziti na visim razinama kad se tjedni grafikoni preokrenu bez obzira sto ce cijene biti puno vece – uostalom onda znamo dno i uslijediti ce rast, zar ne? [smiley]

Hehe! Onda imamo istu prognozu, s time kako ocekujem ( sto ne mora biti tocno) kako ce ova druga faza – dolje- ici nize od ovih razina.
A sada cu i reci sta ocekujem : 1050-1280 bodova. Gdje tocno, bumo vidjeli.

Ako Crobi nikad ne dotakne ovu razinu, onda cu ulaziti na visim razinama kad se tjedni grafikoni preokrenu bez obzira sto ce cijene biti puno vece – uostalom onda znamo dno i uslijediti ce rast, zar ne? [smiley]


E vidiš to je jako zajebano, kad ces ti odluciti da idemo gore i da se više ne cemo vracati na razine 1400..kad se tjedni graf pokaze pozitivnim, crobex je ziher 2700-2800


Hehe! Onda imamo istu prognozu, s time kako ocekujem ( sto ne mora biti tocno) kako ce ova druga faza – dolje- ici nize od ovih razina.
A sada cu i reci sta ocekujem : 1050-1280 bodova. Gdje tocno, bumo vidjeli.

Ako Crobi nikad ne dotakne ovu razinu, onda cu ulaziti na visim razinama kad se tjedni grafikoni preokrenu bez obzira sto ce cijene biti puno vece – uostalom onda znamo dno i uslijediti ce rast, zar ne? [smiley]


E vidiš to je jako zajebano, kad ces ti odluciti da idemo gore i da se više ne cemo vracati na razine 1400..kad se tjedni graf pokaze pozitivnim, crobex je ziher 2700-2800
[/quote]

knele, pa ne moze se na silu natjerati da se oporavak dogodi….
mislim da se prvo makroekonomija treba poslagati jer bez toga nema bull trenda…
a cisto sumljam (ne – sumnjam) da ce pravi oporavak biti strelovit jer visoka volatilnost (u ovom slucaju – snazan rast) je karakteristika bear marketa, a ne bull marketa.

a tak i tak je nekako "fer" vrijednost dionice = dividenda x 10.
to bi trebao biti orijentir.
a i to je nategnuto i jedva prolazno…kad je orocena kamata oko 5%-6%.

Tigrus

E vidiš zajebo si se kod jedne stvari..ja nisam ewt-ista,ali znamneke stvari ,pa iz toga tvrdim da su makroekonomski pokazatelji najgori u vrijeme prvog rastuceg vala, bar tako piše u Prechteru,tako da bull market pocinje kada makroekonomija izgleda najgore..a koliko vidim svi ewt-isti se kunu u prechtera


Tigrus

E vidiš zajebo si se kod jedne stvari..ja nisam ewt-ista,ali znamneke stvari ,pa iz toga tvrdim da su makroekonomski pokazatelji najgori u vrijeme prvog rastuceg vala, bar tako piše u Prechteru,tako da bull market pocinje kada makroekonomija izgleda najgore..a koliko vidim svi ewt-isti se kunu u prechtera

To sve kolega stoji i ta tvrdnja je validna , samo što ne možeš znati jesu li sada makroekonomski pokazatelji najgori . Možemo jedino reći da su loši. A ne možemo samo pretpostaviti kakvi će biti nadalje.

Većina svetskih stručnjaka , npr. MMF – ovi kažu da će se stanje pogoršati, dakle shodno tome je očekivati da ovo još uvijek nisu najgori pokazatelji koje ćemo vidjeti, pa tako onda po ovome što si napisao nebi trebao biti još ni početak bull marketa…

PS. nedavno je netko napisao kako je većina ovjde isključiva u ocjenjivanju , daje se ili 1 ili 100… pa evo i ja ću početi od sada koristiti cijeli raspon … tebi dajem 70 jer ti post ne stoji u potpunosti a objašnjenje je ovaj moj post . [rolleyes]

PSS. A što ima ovdje nervoznih ljudi , ne može se čovjek argumentirano uključit uraspravu a da pritom nedobije crvendaća … kladim se da moj ocjenjivač nije ni pročitao što sam napisao…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

E vidiš to je jako zajebano, kad ces ti odluciti da idemo gore i da se više ne cemo vracati na razine 1400..kad se tjedni graf pokaze pozitivnim, crobex je ziher 2700-2800

Onda je zajebano za mene, ne i tebe koji si usao na 1400 bodova.
A misliti kako ce Crobi sa 1600 na 2600 pravocrtno rasti je u rangu SF prica. [smiley]

p.s. da se udaljimo malo od teme (moderator ce me prebaciti, pa mu se odmah ispricavam! 🙂 .
Danas sam bio sa drustvom na kavi i naisao je jedan stariji gospodin koji se bavi gradnjom , ali i investiranjem u praonice automobila. Uglavnom zalio se kako mu je Hypo banka odobrila kredit u iznosu od 250.000 eura jos prosli mjesec, a danas je saznao kako ce pare dobiti za : 4 mjeseca! Covjek puko’ ko kokica – isao kod direktora i saznao da banka nema para! Navodno ta banka mora dignuti nekakav veliki kredit da odrzi likvidnost.
Prijatelju, ti sa svojim milionima bi vjerojatno bolje prosao u banci sa extra kamatom od npr. 10posto ili vise u dogovoru sa bankarima nego u burzi iducu godinu. [smiley]
Kad kazem ‘bolje bi prosao’ mislim na miran san i sacuvane zivce.
Iako je ovo samo prica, misljenja sam kako je para sve manje i da NIJE vrijeme za ulaganje u dionice.



Tigrus

E vidiš zajebo si se kod jedne stvari..ja nisam ewt-ista,ali znamneke stvari ,pa iz toga tvrdim da su makroekonomski pokazatelji najgori u vrijeme prvog rastuceg vala, bar tako piše u Prechteru,tako da bull market pocinje kada makroekonomija izgleda najgore..a koliko vidim svi ewt-isti se kunu u prechtera

To sve kolega stoji i ta tvrdnja je validna , samo što ne možeš znati jesu li sada makroekonomski pokazatelji najgori . Možemo jedino reći da su loši. A ne možemo samo pretpostaviti kakvi će biti nadalje.

Većina svetskih stručnjaka , npr. MMF – ovi kažu da će se stanje pogoršati, dakle shodno tome je očekivati da ovo još uvijek nisu najgori pokazatelji koje ćemo vidjeti, pa tako onda po ovome što si napisao nebi trebao biti još ni početak bull marketa…
[/quote]
kolega,nhf, ali ako vam je ledo bio dobar po 18, zvzd po 18, bar bi vama sada trebalo izgledati kao da je upravo počeo,pardon završio smak svijeta [cool]

@Kela

Moguce, al ja isto tako poznajem jednog okorjelog investitora, koji je ulagao u goroj ekonomskoj situaciji nego je sada, preživio je pad s 1300 na 400…trenutno je u 5 ili 6 firmi u top 10


Tigrus

E vidiš zajebo si se kod jedne stvari..ja nisam ewt-ista,ali znamneke stvari ,pa iz toga tvrdim da su makroekonomski pokazatelji najgori u vrijeme prvog rastuceg vala, bar tako piše u Prechteru,tako da bull market pocinje kada makroekonomija izgleda najgore..a koliko vidim svi ewt-isti se kunu u prechtera

ja bi volio da si u pravu i da je ovo pocetak bull marketa.
jer bi to bilo rjesenje mnogih problema, ali nekeko mi se cini da ovo usporavanje nije jos gotovo i da cemo mi jos dosta vremena slusati o recesiji….
mislim da je kljucno pratiti realni sektor i kako kriza utjece na njega…

a koliko ja vidim – realni sektor se tek priprema krizu.

ps. neki dan ti je izasao clanak o tome da je mercedesu i bmw pala prodaja za 20tak % u studenom.
kakvi ce rezultati biti u prosincu?
a tek u sijecnju 2009?

@Alexandar:

pustimo sada te priče što je prije bilo dobro i po kojim cijenama , bila su to iracionalna vremena pa takve i cijene , pa takva i očekivanja investitora …

Ja sam se samo osvrnuo na tvoj post i nadam se da se slažeš s mojom opaskom.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



@Alexandar
:

pustimo sada te priče što je prije bilo dobro i po kojim cijenama , bila su to iracionalna vremena pa takve i cijene , pa takva i očekivanja investitora …

Ja sam se samo osvrnuo na tvoj post i nadam se da se slažeš s mojom opaskom.

Bravo, znao sam ces tako odgovoriti…ali kao što su tad bila iracionalna vremena i cijene i svi su mislili da ide to na 8000, isto tako su sad cijene iracionalne i svi iracionalno razmisljaju da ide to u mp3..bar je po meni tako


@Kela

Moguce, al ja isto tako poznajem jednog okorjelog investitora, koji je ulagao u goroj ekonomskoj situaciji nego je sada, preživio je pad s 1300 na 400…trenutno je u 5 ili 6 firmi u top 10

vec dugo nije bila ekonomska situacija gora od ove.
ne znam za krizu 1982 kad su se drzave borile recesijom protiv skupe nafte (op. jedino Jugoslavija nije, nego je imala rast od 7%-8%, pa napravila onaj veliki ino dug. [lol] )
ali mislim da ta kriza nije bila veca od ove.
ostale krize nisu niti bile prave "krize".

tesko da su ovo danas, najgori ekonomski pokazatelji u skorijoj buducnosti.

New Report

Close