Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da je ovo dobar predznak,obično se V… povuče prije odbijanja.

Za ovo sam juče dobio jedinicu,a izgleda da sam bio u pravu.

crobex dugoročna linija trenda i trend linija bear marketa

još jedan indikativ vezan za ovaj graf:

linija trenda bear marketa je i donja linija cjenovnog kanala koji smo prekjučer samo na kratko probili
isti dan smo se vratili nazad u kanal
o tome sam prekjučer pisao



arni, ako me sjećanje ne vara, ti si javno obećao da ako TISK dođe na 200, da ćeš kupit Murphyja i da ćeš postat mr olympia tehničke analize…

i? jesi čovjek od riječi ili samo običan glumac?

Naravno. Već učim. Naučio sam da je recimo po EWT-u dno Crobex-a na oko 1400 (kojeg smo dotaknuli) jer je to vrh prvog velikog vala koji je trajao do 1997. Onda je išao krah 1998 do 300 kao drugi veliki val val i onda veliki treći bull val koji je išao do 5400 i trajao 9 godina. Ovaj krah koji proživljavamo je 4. veliki val prema dole i prema EWT-u dno ovog vala ne bi trebao ići niže od vrha prvog vala (dakle 1400). Eto. Za početak. Dokle će ići peti rastući val bumo vidli, moram još učiti, ne mogu odmah sve znati.
[/quote]

problem s dotičnom interpretacijom je da ti globalna jedinica traje cca 5 godina, a trica 9 godina, gdje je samo zadnji dio trice napravio veliki rast, što je neprirodno… teško je tih 9 godina strpati u isti val…

alternativna interpretacija može biti da je npr od 1992 do 2007 trajao prvi val i da je onda došlo do kraja jedne ere (razdoblje tuđmanizma) nakon kojeg je usljedila duboka korekcija iliti val 2… ja nekako vjerujem da ovo razdoblje od 1992 do 2007 čini cjelinu, i da je ta cjelina završila… a struktura valova samo prati društvene promjene i promjene sentimenta…

ako se odbijemo od cca 1350, bit će da sam pogriješio i da si ti dobro izbrojao valove… [cool]

Pametan, ako to želiš.

@Zli,Governor
Evo vaše verzije grafički obrađene,interesantni ovi targeti.Ja se nebi štel miješati.

Sad sam olikaš [smiley] [thumbsup]

..na s&p500 izvjestan inv. h&s ali mu se suprostavlja mogući rising wedge..

neko je prije par dana postao link na neki poljski ili česki ili ini site, gdje imaju intraday grafove za dax, S&P i slične…

može repriza? nisam uspio pronaći link…

Pametan, ako to želiš.

@zli

http://stooq.com/q/a/?s=s%26p500&e



@Zli
,Governor
Evo vaše verzije grafički obrađene,interesantni ovi targeti.Ja se nebi štel miješati.

Zašto se nebi štel miješati

Ima simbolike;kako rastu moje ocjene rastu i dionice,idemo još malo.. [smiley] [smiley]

@anricom
..to je više kao ona olinjala fora, kužiš.Inače stavovi u svezi ta nisu im bitno različiti,dno im je tu negdje.evo konačno malo i optimizma u novinama.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e256e6ad-6ced-47ac-a9a6-7033462d7612

ima li tko sp500 intraday(10 min) zadnjih 20 dana s teletradera?

bez toga samo ovako…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close