Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moja teroija u svezi bolligera stoji.
Nismo u ovoj fazi dotakli donji bollinger.
To se treba odraditi. Target 1350.

Stvarno smo privilegirani u odnosu na ostale burze.Mi imamo stručnjake koji su skužili tržište.To nitko nema.Ponosim se što sam HRVAT.U svim knjigama piše da tehnička služi za orjentaciju,da ukaže na razne mogučnosti a cjenjeni kolega tvrdi da se nešto mora dogoditi.Eto nije samo svemir beskrajan…….
[/quote]

[lol] [lol] [lol] [lol] Ma svaka čast njima,trude se… ali ljudi moji pričate o tim grafovima kao da su zakonom određeni, ono kad dođe do 1500 onda odbijanac do 1600, pa ako ovo ili ono onda probija 1400,… pa … kao da je kemijska formula, ako se H i 2O spoje onda će biti… Ma dajte ljudi, cijenim vaš trud ali slaba korist u svakodnevnom praćenju vas. Nego da li je neko do sada čuo tko je među forumašima onaj brokerčić koji se igrao Boga???

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Lulu1,
nevjerojatno, ako vlad tvrdi da je target crobexa 1100 ili dalje 900, to valjda znači da idemo "gore"? a sasvim sam zadovoljan sa prognozom da ako crobex dogura prije ovih targeta do 3050 da ti targeti ne važe. vlad je samo pomogao nesebično mnogima i za mene je legenda a za zlobne ljude koji vide da zna puno i sa nevjerojatnom preciznošću predviđa događaje na burzi naravno nema pojma, ne mogu vjerovati!!!! 1111




primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Pa ne daje MACD signale samo kad se presiječe, već se mora pratiti i divergencija… Za onoga tko jako dobro poznaje MACD, minus bi bio daleko manji nego kad bi čekao samo da se presijeku…
[/quote]
Kako ga bolje upoznati u ovom slučaju?
[/quote]

Najprije, nijedan se oscilator ne uzima posve sam. Treba pratiti i potvrđuju li drugi oscilatori neki signal, ili se on pojavio samo na jednom (naravno, ovisi o tomu kako se točno obračunava neki oscilator, odnosno grupa oscilatora, tj. što se točno uzima u obzir/izračun).
Osim toga, na macd-u je bitna divergencija, historiogram, nagibi… a ne samo je li prekrižio liniju ili ne…

dvije su opcije aktualne na SP500
1. velika 4(55%)-plavo iscrtkano
2. ED3 (45%)-crveni kanal , crvena zona
da se potvrdi izglednija opcija vrijednost SP još nije probila liniju ED3(oko880)-vidi sliku.dnevni max 873.x
prosto seljački -padnu u danu 9% pa onda niti za 3 dana ne nadoknade. toliko o snazi oporavka
pogotovo vrijedi za nas. crobeks padom ispod 1503 pao kat niže i nema snage da se popne više od 1.x%

@hanger
budi malo koncizniji, ne bi škodilo.

sukus tvog posta: vidi se da nisi pročitao ama baš ništa o TA i tehnikama trejdanja.
naglašavam i jedno i drugo.
jer su to različite, iako povezane stvari.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

u zadnjih osam dana Ameri su 7 dana rasli
to se nije dogodilo već jako dugo
više amerićkih tehničara čak razmatra jesmo li još uvijek u bear marketu
ali svi se slažu da ovaj retracement nije beznačajan

definitvno je da se bear market ispuhao
hoće li biti još bottominga?
moguće – ali se ne očekuje nešto značajnije

a što se nas tiče?
mi čekamo da Ameri odluče, to znamo
situacija je idealna za lovce u mutnom (čitaj: za "Pinokija i društvo")

ipak – već dva dana smo zastali na razini koja je sjecište 2 dugoročne linije otpora

u zadnjoj

ipak – već dva dana smo zastali na razini koja je sjecište 2 dugoročne linije otpora

podrške, a ne otpora
jasno već is konteksta


u zadnjih osam dana Ameri su 7 dana rasli
to se nije dogodilo već jako dugo
više amerićkih tehničara čak razmatra jesmo li još uvijek u bear marketu
ali svi se slažu da ovaj retracement nije beznačajan

definitvno je da se bear market ispuhao
hoće li biti još bottominga?
moguće – ali se ne očekuje nešto značajnije

a što se nas tiče?
mi čekamo da Ameri odluče, to znamo
situacija je idealna za lovce u mutnom (čitaj: za "Pinokija i društvo")

ipak – već dva dana smo zastali na razini koja je sjecište 2 dugoročne linije otpora


@artu

za potkrepu tvojih riječi prilažem graf GM-a. POZOR: Na grafu je prikazan život GM-a kroz 10 zadnjih godina. Bear, mora da je "pri kraju".

BTW: Eto što Ameri imaju namjeru spašavati, i kolikog vijeka će biti to spašavanje.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

za one koji nisu razumijeli moj prethodni post
može i ovako:

vrlo oprezno s kupovinom
ali puno opreznije s prodajom

svaki slijedeći dan će dati jasniju situaciju


arni, ako me sjećanje ne vara, ti si javno obećao da ako TISK dođe na 200, da ćeš kupit Murphyja i da ćeš postat mr olympia tehničke analize…

i? jesi čovjek od riječi ili samo običan glumac?

Naravno. Već učim. Naučio sam da je recimo po EWT-u dno Crobex-a na oko 1400 (kojeg smo dotaknuli) jer je to vrh prvog velikog vala koji je trajao do 1997. Onda je išao krah 1998 do 300 kao drugi veliki val val i onda veliki treći bull val koji je išao do 5400 i trajao 9 godina. Ovaj krah koji proživljavamo je 4. veliki val prema dole i prema EWT-u dno ovog vala ne bi trebao ići niže od vrha prvog vala (dakle 1400). Eto. Za početak. Dokle će ići peti rastući val bumo vidli, moram još učiti, ne mogu odmah sve znati.

I'LL BE BACK

Uh, sad ni ewt ne treba…[shocked]

Vlad, kao što sam kažeš TA ukazuje na dva slijedeća događaja:

Događaj A): pad indeksa na recimo 1100 (koje bi ajmo reći u ovom primjeru slovilo kao jedno relativno dno na koje ukazuje target),

a s druge strane i mogući,

Događaj B): da se isti navedeni target poništava (tj neće se uopće dogoditi) u slučaju rasta indeksa iznad 3050.

Vremenski period ostvarivanja događaja je ovdje posve nebitan (neuključen).

Moje pitanje (retoričko) glasi: Nije li ovo zapravo pokazatelj koliko je TA slabo specifična metoda u pogađanju (ili predviđanju ako netko baš voli) točnog događaja?

Razlika između događaja A) i događaja B) je za jednog ulagača razlika kao između neba i zemlje.

U ovakvim slučajevima ja predlažem da se za lakše snalaženje u ostvarivanju određenih targeta pomoću TA, ipak uvede vrijednosni sustav, ako nikako drugačije, onda u obliku koeficijenta ili vjerojatnosti nekog događaja.

Jer TA se bazira upravo na određenim vjerojatnostima, a ne događaju koji se mora dogoditi.

Znači, prema tome, za olakšanje ulagačima, možemo izračunati ili procijeniti vjerojatnost da li će Crobex prije doći na 1100 ili na 3050.

Idemo reći da je npr. vjerojatnost za događaj A) 45%, a za događaj B) 55%.
Odnosno po koeficijentu, to bi značilo za događaj A) 2.20, a za događaj B) 1.80.
(Kao u tenisu ili bejzbolu – nema neriješeno, a nešto se mora dogoditi tj. netko mora pobijediti.)

Prateći pokazatelje TA, kada se ovako ulagaču postave stvari onda mu postaje jasno da se upravo nalazi u kladionici. Ako misli ulagati novce onda mora odigrati na jednu od ovih vjerojatnosti. Ako ne odigra (uloži) odmah, ima veće šanse da ne izgubi novce. Ali i manje šanse da lijepo zaradi. Ako odigra (uloži) kasnije (dok se približi ciljana razina tj. poveća vjerojatnost ostvarivanja targeta), velika je vjerojatnost da će koeficijent značajno pasti da bi ulagaču donio kvalitetan povrat uloga.

Ulaganje na osnovi TA je prema tome ništa drugo nego klađenje, i nebrojeno puta to i tehničari indirektno potvrđuju ovim svojim ´ako ipak probije gornji navedeni target´.
[undecid]

Pa predlažem tehničarima kada govore o TA neka bolje stave i koeficijente uz svoje grafove. Čak i ako je zicer, kao što tvrde. A ja sam prije znao na kladionici i na zicerima gubit lijepe novce…

Bit će tako puno razumljivija situacija onom tko se želi okušati u ovoj igri pogađanja vjerojatnosti.

Samo da nadopunim…
Čitajući nešto kao školu TA na kraju svake cjeline je pisalo da dobivene rezultate treba staviti u kontekst trenutnih događaja, u firmi, državi ili svijetu.
Moje mišljenje da TA sama za sebe izvađena iz konteksta zbivanja u "stvarnom" svijetu ne pomaže puno i može zavarati ili što je češće kasniti jer jedna vijest može sve okrenuti što će se na TA neda predvidjeti.
TA je samo jedan od alata, možda i najboji ali nikako ne treba ignorirati sve ostalo. [thumbsup]

crobex dugoročna linija trenda i trend linija bear marketa

New Report

Close