Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moja teroija u svezi bolligera stoji.
Nismo u ovoj fazi dotakli donji bollinger.
To se treba odraditi. Target 1350.

Stvarno smo privilegirani u odnosu na ostale burze.Mi imamo stručnjake koji su skužili tržište.To nitko nema.Ponosim se što sam HRVAT.U svim knjigama piše da tehnička služi za orjentaciju,da ukaže na razne mogučnosti a cjenjeni kolega tvrdi da se nešto mora dogoditi.Eto nije samo svemir beskrajan…….
[/quote]

Kad god radim TA gledam i gornji bollinger, sad vidim gdje griješim [lol]
Nego još ne kužim zašto nismo jače potegli prema dolje danas, kojem fondu se srušio server?
Možda se na zse nešto zaštopalo pa nalozi nisu prolazili?
I šta sad, sutra će neki morati dvostruko više raditi, ccc [lol]
Sva sreća što nikom ionako neće biti sumljivo da na prometu od 6mil.kn padnemo 6%.
Mogli bi sutra recimo neke dionice provozati sa -50% na +50% što su sasvim "normalna i prirodna" kretanja na tržištu, što bi Kardum rekao važno je da ima likvidnosi. A tko koga j… nema veze [lol]
Bila mi super fora juče na dnevniku (nakon priloga o vladi kako neda smiješnu povišicu zaposlenima u javnom sektoru), tip pretstavnik neke banke kaže da je bankarska kriza u Hrvata prošla i da će svi poduzetnici dobiti kredite da lakše prebrode krizu, odmah iza ide prilog kako je zse još u banani. Poručuju li nam to nešto??? Šta kažu grafovi? Navlakuša na najvišem nivou ili najava nečeg pozitivnog?
Ja osobno sam prešao u ateiste, više ne vjerujem u rast na zse [lol] [lol]




Moja teroija u svezi bolligera stoji.
Nismo u ovoj fazi dotakli donji bollinger.
To se treba odraditi. Target 1350.

a je ti argument. pa crobex je sras’o s donjim bolingerom.

[/quote]

Da bi dotakli donji bollinger Crobex bi još morao pasti točno tako kao što je kolega HalKetchum rekao na 1350 bodova. Prilažem i sliku pa pogledajte sami.
[/quote]


@Inovator2

Ma lako je meni za kupce (postavio sam se i ja tamo malo iznad nule) ali šta je sa prodavateljima? Sad se odjednom prave fini pa im je jeftino za prodati [lol]
No ajd da se ne lažemo, uvjeren sam da je velika većina trgovine zadnjih mjesec dana između fondova dogovorno jedan dan ja tebi drugi ti meni pa koga usput navučemo super. Jer mnogo je nelogičnosti bilo zadnjih tjedana ali koga briga… [tongue]
Tko bi od malih uopće na ovim razinama prodavao, ni trejderi ne zarađuju kada se spoji ronjenje od nekoliko tjedana uzastopno, panika je umnogome odradila svoje još na puno višim razinama. Nekom trebaju hitno novci, neko spašava propali trejd, nekom je dosta svega ali sve je to premalo da se trguje zadnjih dana čak i na ovako malim prometima. I fondovi su svjesni da kad krenu ulaziti mnoge će dići i za preko 100% (juče ingr 40% cca -10% do +30% u sat i po). Menageri si ovih dana zarađuju za božičnicu iskijanje ništa više. Tko misli da se zse ponaša po tržišnim pravilima nek trejda ovih tjedana i obogatit će se [wink]




Moja teroija u svezi bolligera stoji.
Nismo u ovoj fazi dotakli donji bollinger.
To se treba odraditi. Target 1350.

a je ti argument. pa crobex je sras’o s donjim bolingerom.

[/quote]

Da bi dotakli donji bollinger Crobex bi još morao pasti točno tako kao što je kolega HalKetchum rekao na 1350 bodova. Prilažem i sliku pa pogledajte sami.
[/quote]

Malo bolje se vidi na Bloobergu na OHLC..

Pozdrav.



nestali tehnicari….svi targeti probijeni….. [lol] [lol] [lol] vlad kad ce atpl na 200?

isti si švarci.
samo što je on stalno pitao kad će tisk na 200.

više ne pita.
[/quote]

Bear market je gotov ili pri samom kraju, vjerujem da ti to jako dobro znaš. Žao mi je onih jadnika koje si izmanipulirao da prodaju ovih dana. Ali s druge strane mi je drago i hvala ti na pomoći, jer kupovati Tisak ispod 200 i Ledo ispod 3500 nisam očekivao ni u najmokrijim snovima. Fondova koji su sami sebe upropastili zbog neznanja i napucavanja šrotova u 2006 i 2007 i morali sad prodavati kvalitetne dionice po ovim cijenama mi nije žao.

Klonirajmo Vlada!!!

I'LL BE BACK


Moja teroija u svezi bolligera stoji.
Nismo u ovoj fazi dotakli donji bollinger.
To se treba odraditi. Target 1350.

sta ti tu vidiš?
ja u prijašnjim nizovima vidim 4,5 uzastopnih crvenih svijeca, ovdje se na dnu bolingera pojavile 2 zelene.
Komentar?



primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Pa ne daje MACD signale samo kad se presiječe, već se mora pratiti i divergencija… Za onoga tko jako dobro poznaje MACD, minus bi bio daleko manji nego kad bi čekao samo da se presijeku…
[/quote]
Kako ga bolje upoznati u ovom slučaju?


Pa ne daje MACD signale samo kad se presiječe, već se mora pratiti i divergencija… Za onoga tko jako dobro poznaje MACD, minus bi bio daleko manji nego kad bi čekao samo da se presijeku…

Kako ga bolje upoznati u ovom slučaju?
[/quote]

Pozoves ga na kavu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

bravo hanger,iako me malo glava pukla dok sam pokušavala uhvatiti nit.

@ jako dobar post kolega Hanger… jako dobar.

I'LL BE BACK

da se nadovežem na moje prethodno "izlaganje".Nemam ništa posebno protiv "vlada iz 1111 noći",ali dosad nisam vidjela ništa fascinantno kod njega kao i kod pomalo zaboravljenog cromena.Pucati targete bez vremenskog horizonta baš i nema puno smisla.Recimo da ja izbacim par targeta crobija u slučaju ovog/onog koji bi pruzročio daljnji pad ,npr.na 1500,1436 (vidi vraga ovaj sam slučajno pogodila),1300,1200,900.Misilim da bi pogodila barem 1 uz normalno toleranciju od par % (što se podrazumijeva,bože moj ljudi smo).Ali vjerojatno nebi pogodila u kojem vremenu bi ti targeti bili ostvareni. Nego mene zanima a vjerujem i većinu ovdje dali ćemo mi još pasti ili ćemo rasti ,a targeti su tu najmanje bitni.To znači nek nam netko reče može i vlad ako se osjeća kompetentan gdje idemo u narednih par dana.Gdje je velika korekcija,koju je on spominjao još prije mjesec dana,ili croman koji je decidirano tvrdio na nečiji upit da će prije velikog pada biti jedan veliki rast,normalno uz dobronamjeran savjet da budemo oprezni.

Nije mi baš jasno zašto ovdje bezvezna prepucavanja o TA od ljudi koji baš ne shvaćaju, ili ne žele shvatiti što je TA, čemu služi, što govori, koje su joj mogućnosti, a koje granice itd. …?
Pa dečki, uzmite za početak Murphyja ili neki sličan dobar uvod u TA, ili prekopajte malo po net-u, uhvatite poantu, ono najbitnije od TA, naučite osnove da možete o tomu raspravljati. Ne možete čak ni opovrgavati nešto, ako prije toga ne shvaćate što je to točno, čemu služi i ostalo… To je kao da ja kažem kako je kineski vrlo glup i primitivan jezik, a da u biti ne poznajem ni kinesku kulturu, niti sam jezik, osim 3-4 znaka što sam vidio u novinama…


da se nadovežem na moje prethodno "izlaganje".Nemam ništa posebno protiv "vlada iz 1111 noći",ali dosad nisam vidjela ništa fascinantno kod njega kao i kod pomalo zaboravljenog cromena.Pucati targete bez vremenskog horizonta baš i nema puno smisla.Recimo da ja izbacim par targeta crobija u slučaju ovog/onog koji bi pruzročio daljnji pad ,npr.na 1500,1436 (vidi vraga ovaj sam slučajno pogodila),1300,1200,900.Misilim da bi pogodila barem 1 uz normalno toleranciju od par % (što se podrazumijeva,bože moj ljudi smo).Ali vjerojatno nebi pogodila u kojem vremenu bi ti targeti bili ostvareni. Nego mene zanima a vjerujem i većinu ovdje dali ćemo mi još pasti ili ćemo rasti ,a targeti su tu najmanje bitni.To znači nek nam netko reče može i vlad ako se osjeća kompetentan gdje idemo u narednih par dana.Gdje je velika korekcija,koju je on spominjao još prije mjesec dana,ili croman koji je decidirano tvrdio na nečiji upit da će prije velikog pada biti jedan veliki rast,normalno uz dobronamjeran savjet da budemo oprezni.

zar doista želite znati kako će se stvari razvijati? Igrati dosadnu igru s predvidljivim rezultatima. Nije li ovako zanimljivije? 3-4 varijante, targeti, pa kupiš, pa fulaš, pa prodaš pa fulaš, pa si sretan kad malo skoči, pa kupiš, pa pogodiš, pa prodaš pa pogodiš, pa se croman vrati na forum, pa kupiš pa fulaš, pa pljujemo po vladu malo, pa croman ode s foruma, pa roha smanji pričuvu, pa gm dobije lovu, pa igh plati bandiću lovu ….

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close