Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Pustite čovjeka na miru,molim lijepo i on ima previše nedumica, mislim u svezi ove materije.Ali ako vas baš zanima jeli ovo dno pokušajte mali eksperiment,zatvorite oči, malo se opustite koliko je to moguće (što se više opustite odgovor će biti konkretniji) i zapitajte svoje više ja dali je ovo dno.Osluškujte i odgovor će te sigurno dobiti.Možda se neki neće složiti sa odgovorom,ali to je već problem ega koji se opire višem ja iliti sebstvu koje je sveznajuće.


…Pustite čovjeka na miru,molim lijepo i on ima previše nedumica, mislim u svezi ove materije.Ali ako vas baš zanima jeli ovo dno pokušajte mali eksperiment,zatvorite oči, malo se opustite koliko je to moguće (što se više opustite odgovor će biti konkretniji) i zapitajte svoje više ja dali je ovo dno.Osluškujte i odgovor će te sigurno dobiti.Možda se neki neće složiti sa odgovorom,ali to je već problem ega koji se opire višem ja iliti sebstvu koje je sveznajuće.

e kolega svaka čast … ovo je najbolje što sam danas pročitao. Zato odmah zatrvaram oči i krećem u preispitivanje svoje najdublje svijesti i svih svojih podstanara , nebili u tome velikom bezdanu dobio odgovore od svoga BISTVA.
[lol]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ima kolega prav idem i ja zaklopit oci na sat vremena u krevetu jer ovo je mucenje [thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

..bitno je ne zaklopit oci zauvijek, a sat-dva nije steta [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Jednostavno-
ukupna količina zbroja dionica na PRODAJI minus ukupna količina zbroja dionica na KUPNJI jednako je da nam je potrebno oko milijardu kuna da bi "podigli" CROBEX za 10-15 %.
Čisti zakon ponude i potražnje. Može li tko prikazati količine na prodaji/kupnji za cijeli ZSE?!
Možda kolega duser. Hvala!
Nažalost-ovo je istina- i ja bi volio da se vratimo na 5.000 bodova…

Mislim da griješiš, ukupni omjer kupnje-prodaje ne govori ništa ako nije u nekim granicama +/- 10, 20, 30 %, pa tako u nekom trenutku može biti na prodaji 50 000, a na kupnji 100 komada,, pa ako staviš na kupnju 100 000 kn po 1 kn, omjer će biti drastično promjenjen, a isto je i u obrnutom slučaju, možeš postojeće dionice staviti na prodaju po 100 000 kn/komad,, pa ako svemu nabrojimo još skrivene naloge, onda navoditi ukupnu kupnju-prodaju nema nikakvog smisla osim navlačenja cijene na gore ili dolje,, stvaranju panike ili euforije, ovisno šta ti u tom trenutku više odgovara,,

A kad jednog dana tržište bude zrelo za rast, bit će potrebno i manje za puno veći rast, iz jednostavnog razloga što će se ekipa povući sa prodaje,, kao što smo se sada svi povukli sa kupnje i čekamo,, nema žurbe

[/quote] Mislio sam na STVARNU prodaju/kupnju dionica. I ja bih kupio HT-R-A na 120, HRK a prodao bih HT-R-A na npr. po 500,HRK. No, pod ovim "stvarnu" mislim na onu realnu ponudu i potražnju dionica kojih danas netko misli da kupi ili proda. Komplicirano je to u smislu kada se gleda samo sa strane brojki.
Sve je jasno. Financijska je kriza i mi smo sudionici te velike krize. Gotovine ima dovoljno da se CROBEX ne podigne za 10% već za 150% bez problema. No, što dalje?!? Burza dionica je komplicirana i mehanizmi su kompleksni a na nama je da ga dohvatimo. Samo treba znati da li smo u padajućem ili rastućem trendu i to je to. Oporavak slijedi krajem 2009. i početkom 2010. (optimistični scenario)

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Mislim da je ovo dobar predznak,obično se V… povuče prije odbijanja.


čemu se uopće patiti na burzi kad itako imamo fore još oko godinu dana.
pročitajte – poučno je

http://www.metro-portal.hr/vijesti/iza-ogledala/3-svjetski-rat-pocinje-2010


odoh onda kupit X5 mjesto dangubit oko dionica

Kad je već rasprava o traženju dna, reći ću vam jedan prastari i najbolji savjet o vrhovima i dnima, i kako ih najlakše prepoznati:
Kad tržište više ne reagira na negativne vijesti, to je dno. (I obratno:Ako ne reagira na pozitivne, onda je na vrhu).
Što mislite kako bi sad tržište reagiralo da iziđe par loših vijesti npr. iz realnog sektora??
Odgovorite pošteno na ovo pitanje i bit će vam jasnije jesmo li na dnu.



primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Nikada se ne koristi samo jedan oscilator . U ovom slučaju je Slow Stochastic signalizirao promjenu .
[/quote]

tako je … ali i RSI , koji je, ako se ponmo patio, u unutar dva dana pokazao divergencu

Scio me nihil scire


Kad je već rasprava o traženju dna, reći ću vam jedan prastari i najbolji savjet o vrhovima i dnima, i kako ih najlakše prepoznati:
Kad tržište više ne reagira na negativne vijesti, to je dno. (I obratno:Ako ne reagira na pozitivne, onda je na vrhu).
Što mislite kako bi sad tržište reagiralo da iziđe par loših vijesti npr. iz realnog sektora??
Odgovorite pošteno na ovo pitanje i bit će vam jasnije jesmo li na dnu.

prije cca mjesec dana kad su stizala izvješća 3Q, neke firme su imale odlična izvješća npr. HT, ali niti jedna nije reagirala ni na pozitvno izvješće ali ni na negativno…je li sad to vrijeme ? [shocked]

ima još jedna stara dobra izreka: Sve što nas ne ubije ojačati će nas.

E sad, svi oni koji su preživjeli burzovne mijene do sada, izgleda da su ojačali. Jesu, jesu, ojačali su, nema šta. Tehnički naprimjer. Neke greške iz skorije prošlosti, recimo travnja ove godine, više se ne dešavaju.

Traže se novi izazovi!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

U travnju si kupio dionice i jako si ojačao

New Report

Close