Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš me zanima što će se desiti kad jednog dana Vlad kaže; "Kupujte ovo je dno" [lol]
– tad će se vidjeti snaga foruma na ZSE


Jednostavno-
ukupna količina zbroja dionica na PRODAJI minus ukupna količina zbroja dionica na KUPNJI jednako je da nam je potrebno oko milijardu kuna da bi "podigli" CROBEX za 10-15 %.
Čisti zakon ponude i potražnje. Može li tko prikazati količine na prodaji/kupnji za cijeli ZSE?!
Možda kolega duser. Hvala!
Nažalost-ovo je istina- i ja bi volio da se vratimo na 5.000 bodova…

Nažalost ili na sreću pričaš gluposti, bez zamjerke 🙂


primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Nikada se ne koristi samo jedan oscilator . U ovom slučaju je Slow Stochastic signalizirao promjenu .



mene iznenađuju pojedini forumaši koji se zavode sa jednim danom rasta .
naravno, ako se tako nastavi kroz par dana ,( za što nema osnove , jedino umjetnog pumpanja cijena ) to već ima određeni karakter i može se o tome govoriti.
ali, treba biti realan , jako je puno loših vijesti, na prste jedne ruke se može izbrojati nešto dobro. a što je sa lošim vijestima , sa njima smo izbombardirani.
pa je li se čitaju vijesti ?
ovaj jučerašnji rast gledam kao jednu malu šansu da se može iskrcati na većim cijenama i potom se opet ide dolje. ( na radost svih kupaca )
svaka čast svim optimistima , ali bez euforije , u tome treba biti umjeren .

Ma hajde, koliko je loših vijesti uključeno u cijene na crobex 1500, kakve gluposti.

[/quote]

ako ti to tako shvaćaš , super !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Pa ne daje MACD signale samo kad se presiječe, već se mora pratiti i divergencija… Za onoga tko jako dobro poznaje MACD, minus bi bio daleko manji nego kad bi čekao samo da se presijeku…

Prvo, čini mi se da danas EU i SAD ulaze u peti podval trećeg silaznog vala.

Drugo, molim razmišljanje iskusnijih kolega kako će se sutra odraziti smanjenje kamatnih stopa (EU i GB) i podatak o BDP eurozone?

gdje ste svi [yawn]

dva sata bez komentara

ima li ga na ovaj mizeran promet u odnosu na zadnja dva dana [smiley]

Kolega Vlad, cash je spreman, samo se vaš signal čeka..


Jednostavno-
ukupna količina zbroja dionica na PRODAJI minus ukupna količina zbroja dionica na KUPNJI jednako je da nam je potrebno oko milijardu kuna da bi "podigli" CROBEX za 10-15 %.
Čisti zakon ponude i potražnje. Može li tko prikazati količine na prodaji/kupnji za cijeli ZSE?!
Možda kolega duser. Hvala!
Nažalost-ovo je istina- i ja bi volio da se vratimo na 5.000 bodova…

Mislim da griješiš, ukupni omjer kupnje-prodaje ne govori ništa ako nije u nekim granicama +/- 10, 20, 30 %, pa tako u nekom trenutku može biti na prodaji 50 000, a na kupnji 100 komada,, pa ako staviš na kupnju 100 000 kn po 1 kn, omjer će biti drastično promjenjen, a isto je i u obrnutom slučaju, možeš postojeće dionice staviti na prodaju po 100 000 kn/komad,, pa ako svemu nabrojimo još skrivene naloge, onda navoditi ukupnu kupnju-prodaju nema nikakvog smisla osim navlačenja cijene na gore ili dolje,, stvaranju panike ili euforije, ovisno šta ti u tom trenutku više odgovara,,

A kad jednog dana tržište bude zrelo za rast, bit će potrebno i manje za puno veći rast, iz jednostavnog razloga što će se ekipa povući sa prodaje,, kao što smo se sada svi povukli sa kupnje i čekamo,, nema žurbe


Kolega Vlad, cash je spreman, samo se vaš signal čeka..

‘ajd Vlad i ja ću… [shocked]

Hajde Vlad reci ljudima da je ovo dno pa neka lova pršti,da vidimo kako će Crobex letjeti,biti će kao za doček Nove godine. [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

nestali tehnicari….svi targeti probijeni….. [lol] [lol] [lol] vlad kad ce atpl na 200?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close