Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ direktor1
Jesi ti čuo kad da je netko za takvo što uhićen. Ja nisam. Sve što pišeš u postunosti potpisujem. Sve je ovo režirano, a mediji su samo instrument koji u RH je sve, samo ne neovisan. Ako pratimo malo unatrag vidljivo je da reagiraju kolektivno. Evo samo jedan primjer: neki dan piše Azijske dionice skliznule 0,4% (kakva propast). A pozitivna događanja opisuju se umanjenicama. Jedan tekst pod naslovom "Od danas Amerika službeno u recesiji" piše o analizi podataka unutar zadnjih godinu dana i utvrđivanju stanja da li zadovoljava sve kriterije da bi razdoblje bilo označeno kao recesija. A po naslovu se može posumnjati na nešto sasvim drugo (baš su to sada otkrili). Takvih i sličnih primjera imaš koliko želiš. Sve jasno.



danas su definitivno pale u vodu naivne priče kako nema keša

hrpa keša sjedi sa strane i danas se lijepo vidjelo da je puno tog keša jako nervozno da slučajno ne propuste dno

Teško da bi sada moglo biti dno, jer kod ovako velikih padova (Crobex pao 70%), burza se mora prvo stabilizirati i tek tada se lagano može gore. Nešto slično kao što je to bilo kod Dow Jonesa za vrijeme velike depresije:
http://social.stocktock.com/profiles/blogs/1929-to-1933
I kod Amera je današnji rast samo korekcija prema gore jučerašnjeg ekstremnog pada. No ne zaboravimo da i po TA Ameri su na putanji prema donjoj granici cjenovnog kanala, pošto su se jučer odbili od gornje.
[/quote]

Ovo drukanje je već postalo smiješno, a zanimljivo je primjetiti da se intenzitet postova od dotičnog povećava ukoliko se pojavi mogućnost da bi se tržište moglo okrenuti. Pa o kakvoj stabilizaciji pričaš, upravo suprotno, ukoliko se dogodi ovako intenzivan pad, kao što je to bilo na crobexu, prije eventualne stabilizacije u 99% slučajeva dolazi do naglog rasta. Nadalje spominješ neke skrivene naloge na prodaji, ne znam koje si ti tržište gledao, ali ja sam danas mnogo više skrivenih naloga vidio na kupnji. A zanimljivo je bilo i na kraju kada je, unatoč u tim trenucima padu svjetskih burzi, kupnja uspjevala odolijevati, odnosno izgleda da je većina paničara predala svoje dionice u malo čvršće ruke, barem zasada.


zadnji EWT count…

Zlico, kolika bi, prema ovoj tvojoj analizi, trebala biti veličina 4. žutog vala u odnosu na ove koji mu prethode (znam da ne bi smio upasti u 1., ali mislim da postoje i varijante i kad se to događa pa sad…)? I da li bi se narančasta petica trebala također zadržat unutar plavog kanala?



Danas u amera očekivani odbijanac. Svakom je jasno što znači činjenica da se kod nas jedva zatvori u plusu a europa praši zeleno. Pogled na zadnje transakcije na HT-u , dok je bilo očito kud će ameri, sve govori.

P.S.
Nitko ne koči rast namjerno.
Rast se koči prirodnom spoznajom da nam je tržište kapitala u rasulu pa OIF rasprodaju svoje portfelje. Od malih na burzi ostali su sitni špekulanti ( poput meme sama) koji ne žele da im ovi veliki uvaljuju dionice koje su sami napuhali.

Dok god Ivo prodaje skupe trezorske zapise mirovinskim fondovima i skuplja za isplatu duga umirovljenika i inih mu dugova nema šanse da u dogledno vrijeme kupim i jednu dionicu na ovome tržištu. Može, ali za cca 30% jeftinije. Sada tako stoje stvari. Možda se i predomislim , ali onda spuštam ljestvicu još 50% niže.

Pozdrav

znaci da si danas mogao uzeti 20-30% na pojedinim dionicama [bye]
[/quote]

Okolnosti su bile takve da nisam mogao.
Biti će još prilike, ne brini.
Ne treba nikud srljati.

Scio me nihil scire

Folks, ne ide to tako. Postoje prirodne zakonitosti koje determiniraju naše ponašanje. Volja i želja nekolicine nije dovoljna za suprotstavljanje ipak malo jačim silama. Na bazi tih zakonitosti moguće je konstruirati određene krivulje i definirati određene točke, na kojima može doći do prijeloma trenda. To sam i učinio prošli vikend i stavio na forum.

Ako pogledamo današnji pokušaj "protuprirodnog bluda" onda ćemo vidjeti da nas je ta ista priroda vratila na ishodišno mjesto – zelenu crtu. Fascinantno, zar ne?

Uostalom, na što bi ovaj svijet ličio. Bili nam ruke bile do koljena, latice na suncokretu nebi postojale ili bi bile tri put veće …

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Moja prva analiza. Pa bih molio komentare. Ili jedinice. [cool]

Od mene stotka.
Primjer za udžbenike.
Samo sam malo naglasio volumene, dužinu trokuta i mjesto presjecanja, pa možda čak i vrijeme cilja…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Ukrao sam jedan graf naturalnetu. Nadam se da se ne ljuti.
Crobex od petka + pitchfork. Uz ovu sliku će vam mnoge stvari biti jasnije.

Naturalnet, molim te, noviji graf i tvoje predviđanje daljnjeg smijera…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb




Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

A dok naš zli prorok ceka 5 val mogao bi (p)ostati vol [bye] [lol]

ACO mislim da smo ipak u valovima, jebiga samo samo svi svaki izgleda kao plimni!!!
[/quote]

Siguran sam da smo odradili flat V …extended bi sada mogao probiti 1650 bez problema, jer je tu završavala flat četvorka
Moguće je da smo danas i dotaknuli dno, a ove cijene nikada više ne vidimo na ZSE. Tehnikalija u ovom slučaju ne pomaže, američani također krecu u flat running četvorke, danas plus, sutra isto.
A cijene će jednostavno tako naglo otići gore da 90% ljudi nema šanse da išta kupi prije 2k
[/quote]

U tržištu kapitala se ne može biti ama baš u ništa biti sigurno. Već prvom riječju kako si započeo post, neuvjerljiv si upravo zbog riječi "Siguran". Proanaliziraj prošle krize koje su se događale u svijetu, koliko se palo, koliko dugo se padalo i koliko su krize dugo trajale, biti će ti odmah sve jasno.
Što se pa Amera tiče, naravno nisam siguran, jer kao što sam rekao u ništa se ne može biti sigurno, ali velika vjerovatnost je da će oni sutra padati, jer se spuštaju prema donjoj granici cjenovnog kanala. Već ujutro bi futuresi znali zacrveniti, a samo zamisli kako na to crvenilo reagiraju naši investitori.

Ujedno i odgovor kolegi mrgudu:
Veliki odbijanci odnosno velika volatilnost događa se upravo u ovakvim trenucima kao danas, ali to su samo tehnički odbijanci uz vrlo malu vjerovatnost održivosti cijene (idealno za trejdere), ali u slučaju da se kriza produbi i da traje, što je velika vjerovatnost i da ne daj bože Crobex padne na -90% (trenutno smo na -70%) veća je vjerovatnost stabilizacije nego li naglog i trajnog odbijanca i u tom slučaju imamo zaobljeno dno kao što je to bilo i kod Dow Jonesa u velikoj depresiji (pogledaj gornji link). To se dogodi kada kriza duže traje, a dionice više nemaju kamo padati jer ni nema pravih kupaca. Da li će se to dogoditi, nitko ne može znati, ali kao takvu mogućnost ne možemo anulirati, čak što više puno više ide u prilog takvom raspletu, nego da bi ovo danas moglo biti dno.

Vratili smo se u kanal

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


I ja imam jedno pitanje vezano na GodmodeTrader – neznam otkud im podaci za 24.11.2008 – svijeća na 1813 i podaci sa Bloomberga..
Slike u prilogu.

Mislim da je na godmodeu rijec o certifikatima na CROBEX. Postoji cijela hrpa long i short certifikata (svih tipova) na index, na HR dionice su uglavnom long.

Postoje dvije mogucnosti:

1. krivulja je kreirana posljepodnevnim trgovanjem na certifikate na index i dionice sto mi je gotovo nevjerojatno jer ima previse trgovanja koje bi moralo rezultirati vecim prometom na otvaranju burze.

2. koristi se neka medjuovisnost sa drugim indexima, na nama nepoznat nacin kako bi se osigurala fer cijena za one koji zele (i mogu) trgovati

U svakom slucaju vrlo je visoka vjerojatnost da je krivulja stvarna i da ljudi imaju mogucnost trgovati na obe strane dok mi gledamo u nadi cekajuci rast kao jedinu mogucnost.

Probat cu skupiti podatke i usporediti ih pa cemo onda vidjeti.


Moja prva analiza. Pa bih molio komentare. Ili jedinice. [cool]

100 za točan izračun – jedan školski primjer.. Kod targeta je dobro biti oprezan kod postavljanja naloga, jer su moguća i odstupanja. (Na slici trokuti i traslacije za targete)

Pozdrav.

@Pilar

Najvjerovatnije je to to.. GodModeTrader prati certifikate vezane na Crobex – to bi pojasnilo i razlike u OHLC podacima za recimo 24.11.2008

Hvala i pozdrav.

New Report

Close