Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ mig
bit ćemo pametniji za koji dan

ali, da recimo ti trebaš prodati nebili malo usporio pad da se što više istreseš .. pa zadnjih dana je kupnja potpuno nestala na svim se dionicama vidio i zadnji nalog a sada više ne ..

Mislim da je bilo očito da se htio zakočiti nagli pad, kako bi se mogli ti isti istresti i prodati, jer odjednom pojavili se veliki nalozi na prodaji, a mnogi i skriveni.



@ mig
bit ćemo pametniji za koji dan

ali, da recimo ti trebaš prodati nebili malo usporio pad da se što više istreseš .. pa zadnjih dana je kupnja potpuno nestala na svim se dionicama vidio i zadnji nalog a sada više ne ..

Mislim da je bilo očito da se htio zakočiti nagli pad, kako bi se mogli ti isti istresti i prodati, jer odjednom pojavili se veliki nalozi na prodaji, a mnogi i skriveni.

[/quote]
ne nego se tim nalozima htio zakociti nagli rast
[bye]




@ mig
bit ćemo pametniji za koji dan

ali, da recimo ti trebaš prodati nebili malo usporio pad da se što više istreseš .. pa zadnjih dana je kupnja potpuno nestala na svim se dionicama vidio i zadnji nalog a sada više ne ..

Mislim da je bilo očito da se htio zakočiti nagli pad, kako bi se mogli ti isti istresti i prodati, jer odjednom pojavili se veliki nalozi na prodaji, a mnogi i skriveni.

[/quote]
ne nego se tim nalozima htio zakociti nagli rast
[bye]
[/quote]

Možete Vi to zvati kako god hoćete. Ali, činjenica je da je ovo bio neuspio pokus. A kad neka proba ne uspije, vrlo je pametno vratiti se na polaznu poziciju, pa pokušati ponovo. Ovaj put razumnije. Sporije. Gradeći povjerenje ulagača.

S obzirom da sutra i prekosutra očekujem pad u Americi i Europi (dogotovljenje B vala), to bi moglo biti zgodno vrijeme za izgradnju bolje (od današnje) polazne pozicije. Ako se uspije izgraditi dobra polazna pozicija, a to znači da se vrati povjerenje preostalih investitora, onda bi se nešto dalo napraviti na oporavku. Neke od najlikvidnijih dionica moraju se približiti svojim targetima – inače ništa od povjerenja i značajnijeg oporavka.

Činjenica je da je primarni motiv zarada na burzi, ali to ne znači ponašati se društveno neodgovorno. Društveno odgvorno ponašanje podrazumijeva brižno građenje dobrih međusobnih odnosa!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




@ mig
bit ćemo pametniji za koji dan

ali, da recimo ti trebaš prodati nebili malo usporio pad da se što više istreseš .. pa zadnjih dana je kupnja potpuno nestala na svim se dionicama vidio i zadnji nalog a sada više ne ..

Mislim da je bilo očito da se htio zakočiti nagli pad, kako bi se mogli ti isti istresti i prodati, jer odjednom pojavili se veliki nalozi na prodaji, a mnogi i skriveni.

[/quote]
ne nego se tim nalozima htio zakociti nagli rast
[bye]
[/quote]

Pa ne bi se onda postavljali skriveni nalozi na prodaji, da je to bila namjera. Razmislite malo.

Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

A dok naš zli prorok ceka 5 val mogao bi (p)ostati vol [bye] [lol]



Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

Slijedi na Komandos u 21:00 na HTV!

Ne propustite!!

[/quote]

Nekako sam se i ja zbrkao u brojanju, više ne znam jel na redu broj ili slovo… [huh]

Trivia: John Matrix goes into battle with an Valmet M78 light machine gun, an Uzi submachine gun, a Remington Model 870 combat shotgun and a Desert Eagle automatic pistol. He also commandeers an M60E3 belt-fed machine gun and an M16A1 assault rifle.

Komando se ne razumije u TA, on koristi pravo oružje da ubije protivnika /u pojam/.

A Chuck Noriss nikad ne zarađuje pomoću TA, on i u vrištećem bear-marketu može nekome uvaliti 400 milijardi visoko rizičnih obveznica prije nego krene ručati.

Ali to su izuzeci na ovom svijetu, njih dvojica i još jedan čovjek u Japanu, koji ima 150 godina i naučio je uz to letjeti.

Danas u amera očekivani odbijanac. Svakom je jasno što znači činjenica da se kod nas jedva zatvori u plusu a europa praši zeleno. Pogled na zadnje transakcije na HT-u , dok je bilo očito kud će ameri, sve govori.

P.S.
Nitko ne koči rast namjerno.
Rast se koči prirodnom spoznajom da nam je tržište kapitala u rasulu pa OIF rasprodaju svoje portfelje. Od malih na burzi ostali su sitni špekulanti ( poput meme sama) koji ne žele da im ovi veliki uvaljuju dionice koje su sami napuhali.

Dok god Ivo prodaje skupe trezorske zapise mirovinskim fondovima i skuplja za isplatu duga umirovljenika i inih mu dugova nema šanse da u dogledno vrijeme kupim i jednu dionicu na ovome tržištu. Može, ali za cca 30% jeftinije. Sada tako stoje stvari. Možda se i predomislim , ali onda spuštam ljestvicu još 50% niže.

Pozdrav

Scio me nihil scire


Danas u amera očekivani odbijanac. Svakom je jasno što znači činjenica da se kod nas jedva zatvori u plusu a europa praši zeleno. Pogled na zadnje transakcije na HT-u , dok je bilo očito kud će ameri, sve govori.

P.S.
Nitko ne koči rast namjerno.
Rast se koči prirodnom spoznajom da nam je tržište kapitala u rasulu pa OIF rasprodaju svoje portfelje. Od malih na burzi ostali su sitni špekulanti ( poput meme sama) koji ne žele da im ovi veliki uvaljuju dionice koje su sami napuhali.

Dok god Ivo prodaje skupe trezorske zapise mirovinskim fondovima i skuplja za isplatu duga umirovljenika i inih mu dugova nema šanse da u dogledno vrijeme kupim i jednu dionicu na ovome tržištu. Može, ali za cca 30% jeftinije. Sada tako stoje stvari. Možda se i predomislim , ali onda spuštam ljestvicu još 50% niže.

Pozdrav

znaci da si danas mogao uzeti 20-30% na pojedinim dionicama [bye]


Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

A dok naš zli prorok ceka 5 val mogao bi (p)ostati vol [bye] [lol]

ACO mislim da smo ipak u valovima, jebiga samo samo svi svaki izgleda kao plimni!!!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

A dok naš zli prorok ceka 5 val mogao bi (p)ostati vol [bye] [lol]

ACO mislim da smo ipak u valovima, jebiga samo samo svi svaki izgleda kao plimni!!!
[/quote]

Siguran sam da smo odradili flat V …extended bi sada mogao probiti 1650 bez problema, jer je tu završavala flat četvorka
Moguće je da smo danas i dotaknuli dno, a ove cijene nikada više ne vidimo na ZSE. Tehnikalija u ovom slučaju ne pomaže, američani također krecu u flat running četvorke, danas plus, sutra isto.
A cijene će jednostavno tako naglo otići gore da 90% ljudi nema šanse da išta kupi prije 2k

Moja prva analiza. Pa bih molio komentare. Ili jedinice. [cool]

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.



Dobro momčine, u kojem smo valu?
u 3.velikom
u 5 velikom
jeli gotova korekcija
je li ovo tek veliko A
slijedi li nam veliko B ili bull market
slijedi li nam X

A dok naš zli prorok ceka 5 val mogao bi (p)ostati vol [bye] [lol]

ACO mislim da smo ipak u valovima, jebiga samo samo svi svaki izgleda kao plimni!!!
[/quote]

pa kak ti mozes olinjalom investitoru tak prisno reci ACO,pa nisi snjim krumpire vadio [huh]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close