Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@hanger
, lopina, sailor i ostali

Volim pročitati vaše postove (ako nisu predugi, a obično su takvi), ali ne na ovoj temi.
Ne znam s kojim razlogom ste se preselili ovdje i zatrpavate postovima koji nemaju veze s TA.

Moderatori, ili premjestite postove kojima ovdje nije mjesto, ili promijenite ime teme…


Kolega krpa, pa to mi skuzili da su ovdje najuceniji pa i mi dosli:) a moj post ima dodira s tehnickom i ostalim analizama ali onako uopceno da i ostali razumiju a ne samo da se isticemo naucenim pojmovima i teoretiziramo o onome sto u stavrnosti razumije samo nekolicina. Dakle, cisti altruizam. A to sto malo zaglibimo u sirinu to je problem kompleksnosti teme:))))

VIVA LA REVOLUCION !!!


Samo da dopunim da ne ostane nerazjasnjeno. Prodah sve DDJH a bogme ih se skupilo (kupi-prodaj) i kupih INGRU, jaka firma vele opet pajde, Đuro mi susjed, nekada se toliko lupalo a sada se necuju, vjerovatno vise i ne rade a uprava im ista, lopov do lopova. Htio kupiti IGH, ali Radic mi se ne svidja isti kao ovi u Đuri. Prodah jucer i sve HT-ove. Sada u cistoj ali maloj lovi ….kupiti sto kada, kako. U ponedjeljak ulazim s jos brdo love ali ŠTO..kupiti. Eto to je za SAVJET.
Cromane oprosti zaboravih te u proslom postu !!
Pozdrav svima koliko vas ima !!

adpl :-))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



Samo da dopunim da ne ostane nerazjasnjeno. Prodah sve DDJH a bogme ih se skupilo (kupi-prodaj) i kupih INGRU, jaka firma vele opet pajde, Đuro mi susjed, nekada se toliko lupalo a sada se necuju, vjerovatno vise i ne rade a uprava im ista, lopov do lopova. Htio kupiti IGH, ali Radic mi se ne svidja isti kao ovi u Đuri. Prodah jucer i sve HT-ove. Sada u cistoj ali maloj lovi ….kupiti sto kada, kako. U ponedjeljak ulazim s jos brdo love ali ŠTO..kupiti. Eto to je za SAVJET.
Cromane oprosti zaboravih te u proslom postu !!
Pozdrav svima koliko vas ima !!

adpl :-))
[/quote]

Izmedju DDJH i INGRE ali nisam mislio nasiroko..da i bogme dobro mi dosla adpl jerbo sam na đuki p…., pa oporavak kakav takav u jednom danu kupio atpl i prodao, pa …. onda INgra.. A sada sve Van, vjerovatno do ponedjeljka, utorka, ili,,,,vidjet cemo.

I very much love INGRA !!

Geronimo, vidio sam da si ti govorio o klinu na Daxu i da nemaš još 5 točaka.
Pogledaj na lofaritamskoj skali, linijski graf.
Čisti klin.
Pitanje je samo hoće li to i Crobex povući.
[IMG]http://i35.tinypic.com/2n8c7iv.jpg[/IMG]

Nisam opasan.

raw data: 20 dana po minutu sp 500, txt file
Napomena: nije graf i nema analize, služi za ubaciti u TA programe

per aspera ad asparagus

Ja uopće ne osporavam TA, jer to je vrlo dobro oruđe za dobivanje određenih zaključaka u kojem se trenutno segmentu kreće tržište, a prvenstveno se odnosi za potrebe trejdanja i ulaganja na vrlo kratke staze. Neću ovdje ni govoriti o riziku kratkoročnog ulaganja.

TA mi još ima nekog smisla na američkoj ili drugoj likvidnoj burzi, gdje vladaju zakoni različitih masa, ali nije pogodna za dugotrajnu uporabu, pogotovo ne na našoj burzi.

TA meni osobno služi samo kao pomoćno oruđe kod npr. dokupa ili preslagivanja portfelja, ali nikako ne kao oruđe na temelju kojeg ću donositi ostale svoje investicijske odluke.

Zbog toga sam napisao da ljudi poštuju TA, ali ne ulažu na njezinim temeljima jer će se odvesti u slijepu ulicu.

Klasična TA je i smišljena za kratkoročno trejdanje ali nije primjenjiva za dugoročno jer jednostavno ne uvažava neke bitne promjene varijabli na tržištu, kao što je planiranje preuzimanja nekih firmi, širenje investicija, dugoročni boom pojedinog sektora ili dijela sektora i sl.

TA je nešto poput načitanog intelektualca, koji ne zna u skladu sa svojom inteligencijom gdje i na koji način primjeniti svoje znanje.

Ništa ja ne napadam tehničare koji se trude pogoditi trend, svatko ima pravo na svoj stil i izbor, ali vidim da ima hrpa ´sljedbenika´ koji planiraju na takvim trendovima ulagati (kao da se već stvara kult zazivača Crobexa na 1000 i S&Pa na 400), a postoji velik rizik da se u praćenju takvih smjernicama loše provedu, dugoročno gledajući…


Mi ćemo padati jer su Ameri i Europa pali do razine 2003. a mi smo pali do razine sij. 2005., dakle, logički, prestat ćemo s padom kad padnemo na nivo njihovog pada. I još nešto, svijet drugi tjedan pada jer su ovaj previše rasli, a loše vijesti dolaze!

Rasli ili padali, u ovom momentu toliko ni nije bitno, jer trajniji oporavak teško da možemo vidjeti u ovom momentu. Crobex, kao i ostali indexi u svijetu počet će se trajnije oporavljati onog trenutka, kada će za to postojati opipljivi dokazi, a to znači smanjenje nezaposlenosti, povećanje gospodarskog rasta, povećana kupnja kuća, povećanje potrošnje itd. itd da ne nabrajam više. Za sada još ama baš ništa od navedenog ne ide u prilog rasta dionica. Ako se je u svijetu prošloga tjedna i dogodio neki rast, to je bilo sve špekulativnog karakterea povezanog s izborom Obame za predsjednika, a to je jako jako daleko od stvarnog i održivog rasta, jer su pred nama razdoblja jako slabih vijesti, a svi znamo što će se tada događati.


Crobex, kao i ostali indexi u svijetu počet će se trajnije oporavljati onog trenutka, kada će za to postojati opipljivi dokazi, a to znači smanjenje nezaposlenosti, povećanje gospodarskog rasta, povećana kupnja kuća, povećanje potrošnje itd.

barem dva, tri kvartala prije tog trenutka će burze počet rast.
slažem se s frickom.



Mi ćemo padati jer su Ameri i Europa pali do razine 2003. a mi smo pali do razine sij. 2005., dakle, logički, prestat ćemo s padom kad padnemo na nivo njihovog pada. I još nešto, svijet drugi tjedan pada jer su ovaj previše rasli, a loše vijesti dolaze!

Rasli ili padali, u ovom momentu toliko ni nije bitno, jer trajniji oporavak teško da možemo vidjeti u ovom momentu. Crobex, kao i ostali indexi u svijetu počet će se trajnije oporavljati onog trenutka, kada će za to postojati opipljivi dokazi, a to znači smanjenje nezaposlenosti, povećanje gospodarskog rasta, povećana kupnja kuća, povećanje potrošnje itd. itd da ne nabrajam više. Za sada još ama baš ništa od navedenog ne ide u prilog rasta dionica. Ako se je u svijetu prošloga tjedna i dogodio neki rast, to je bilo sve špekulativnog karakterea povezanog s izborom Obame za predsjednika, a to je jako jako daleko od stvarnog i održivog rasta, jer su pred nama razdoblja jako slabih vijesti, a svi znamo što će se tada događati.
[/quote]

Ha ha ha. Kad će ti dokazi dolaziti burze će već biti barem 50% od dna. Isuse što sve neću pročitati.

Glavni preokret se već dogodio neki dan kada je US bond pao ispod 3 % i najavio promjenu trenda. Sada se lova u US vadi iz obveznica i počinje kupovina jeftnijh dionica. Naravno to će ići polako ali je bitno da se sentiment promjenio i da tržište kreće polako up. Sve loše vijesti koje će se dogoditi su već uračunate u cijene dionica i sada ih većina gleda kao jako povoljne prilike.
kada će to doči do ganglija naših lumena u OMF i OIF velikih banaka, samo nebo zna.



Mi ćemo padati jer su Ameri i Europa pali do razine 2003. a mi smo pali do razine sij. 2005., dakle, logički, prestat ćemo s padom kad padnemo na nivo njihovog pada. I još nešto, svijet drugi tjedan pada jer su ovaj previše rasli, a loše vijesti dolaze!

Rasli ili padali, u ovom momentu toliko ni nije bitno, jer trajniji oporavak teško da možemo vidjeti u ovom momentu. Crobex, kao i ostali indexi u svijetu počet će se trajnije oporavljati onog trenutka, kada će za to postojati opipljivi dokazi, a to znači smanjenje nezaposlenosti, povećanje gospodarskog rasta, povećana kupnja kuća, povećanje potrošnje itd. itd da ne nabrajam više. Za sada još ama baš ništa od navedenog ne ide u prilog rasta dionica. Ako se je u svijetu prošloga tjedna i dogodio neki rast, to je bilo sve špekulativnog karakterea povezanog s izborom Obame za predsjednika, a to je jako jako daleko od stvarnog i održivog rasta, jer su pred nama razdoblja jako slabih vijesti, a svi znamo što će se tada događati.
[/quote]

Za sve ono što si nabrojao mora početi s ovim :
Unicredit najavljuje financijske poticaje i manje kamate u Zabi
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=fe279357-e2f4-45a0-8cc6-bf924034095a&ref=lastadd

Također kada se svo ovo dogodi o čemu pišeš, to će već biti potvrda višemjesečnog rasta koji će mnogi nazivati špekulativni rast. Osnovne značajke burze su njen anticipativni karakter tj bitnije je ono što će se dogoditi a ne ono što se već dogodilo.

I prijatelju kada svi sve znamo onda je to odavno ukalkulirano u cijenu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




Mi ćemo padati jer su Ameri i Europa pali do razine 2003. a mi smo pali do razine sij. 2005., dakle, logički, prestat ćemo s padom kad padnemo na nivo njihovog pada. I još nešto, svijet drugi tjedan pada jer su ovaj previše rasli, a loše vijesti dolaze!

Rasli ili padali, u ovom momentu toliko ni nije bitno, jer trajniji oporavak teško da možemo vidjeti u ovom momentu. Crobex, kao i ostali indexi u svijetu počet će se trajnije oporavljati onog trenutka, kada će za to postojati opipljivi dokazi, a to znači smanjenje nezaposlenosti, povećanje gospodarskog rasta, povećana kupnja kuća, povećanje potrošnje itd. itd da ne nabrajam više. Za sada još ama baš ništa od navedenog ne ide u prilog rasta dionica. Ako se je u svijetu prošloga tjedna i dogodio neki rast, to je bilo sve špekulativnog karakterea povezanog s izborom Obame za predsjednika, a to je jako jako daleko od stvarnog i održivog rasta, jer su pred nama razdoblja jako slabih vijesti, a svi znamo što će se tada događati.
[/quote]

Ha ha ha. Kad će ti dokazi dolaziti burze će već biti barem 50% od dna. Isuse što sve neću pročitati.
[/quote]

Pa ti onda kupuj sada. Svatko je kovač svoje sreće na svoj način. Ja jesam u dionicama i sada, ali samo cca 30% i to u onim najpodcijenjenijima za koje mi nije bitno koliko će još pasti.

New Report

Close