Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što smo bliže dnu

Ti to onako????

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....



Što smo bliže dnu

Ti to onako????
[/quote]

…kojeg vraga ti čitaš na ovim stranicama…shvatit ću ovo kao šalu,,pozdrav…
[thumbsup]

POKRET OTPORA




Što smo bliže dnu

Ti to onako????
[/quote]

…kojeg vraga ti čitaš na ovim stranicama…shvatit ću ovo kao šalu,,, evo ti stotka,,,pozdrav…
[thumbsup]
[/quote]

POKRET OTPORA


Što smo bliže dnu vlada veliko iščekivanje,napetost,neizvjesnost,nervoza,nitko ne želi bit zadnji ,dovoljan je jedan pucanj i svi če potrčat…pogledajte koliko ima gostiju na forumu i bit će jasnije da se radi o masi koju neki vrag ovdje interesira …a to znači i da se ima love ,ili žele još više.

alfon, sorry, al već nekoliko postova u zadnjih par stranica pokazuješ svoju naivu i neznanje… posebno mi je zapela za oko ona poruka za rast dolara… a ovo sada… hmmm…

oke, prvo činjenice: da, ima se love. da, bliži smo dnu, iz dana u dan.

a sad zablude: čeka se pucanj pa će svi potrčat? ma daj… nitko ne želi bit zadnji? džiiizs….
ovo mi zvuči kao jaaaako loša i amaterska reklama na televiziji… ko scenariji za "jel me neko tražio"…

čisto da razjasnimo, fondovi i velki igrači NIKAD nisu ti koji pokreću masu. "smart money" nije taj koji uleće na početku dana i kreira inerciju. profesionalci čekaju barem 15-30 minuta da vide kako će se formirati dan, često i do ručka, pa tek onda odluče što će… nema žurbe kad su velki novci u pitanju.

masu pokreću špekulanti, naravno. baj d vej, više od pola tih špekulanata se prodaje pod fundamentaliste, i to mi je najsmješnije… oni uleću na početku dana, oni ruše kad je amerika crvena i oni dižu kad su ameri zeleni… ali u zadnje vrijeme batina i mrkva ne djeluju… ovce su "predozirane"… više ne uleću bezglavo samo tako na šišanje… zadnjih 3-4 dana govori dovoljno za sebe… priča je puno kompliciranija od ovog, ali dovoljno sam rekao za sada…

ironično, sada ZAISTA ovisimo o tome da fondovi nešto naprave.

i da, dno i nije baš TOLKO blizu kolko se ti nadaš.

Pametan, ako to želiš.

…poučan tekst za one koji dijele jedinice pročitajte bar prve dvije rečenice,pa čete shvatit da se Ameri nalaze u SREDIŠTU duboke recesije…
…za kolege koje nisu imale priliku ići u školu objasnit ću slikovito,to ti je kao kad prelaziš suho rijehčno korito;-s obale se spuštaš u SREDINU (dno korita), a zatim uspinješ ka obali… [thumbsup]

http://www.poslovni.hr/101749.aspx

POKRET OTPORA

glede rasta dolara: potpuno normalna i očekivana stvar. tamo negdje od 30-ih godina, dolar nije vezan na zlato, nego njegovu vrijednost (p)održavaju državne garancije… jesi čuo za izraz "IOU"?

dakle, što ameri više "garantiraju" za budući razvoj situacije, to više raste vrijednost dolara. ista stvar se događala sa japanom od 90-ih na dalje…

isto tako, bilo bi JAKO lijepo kada bi ameri uspjeli u svojem planu "garantiranja", jer ako dolar počne padat, ako ljudi izgube vjeru, onda dolazimo do onog famoznog pojma deflacione depresije…

Pametan, ako to želiš.



…je li moguće da je danas IGH bio glavni uzrok …neodrađenog odbijanca crobexa…?

Nije jedini uzrok, uzrok je u susdržanosti kupnje institucionalnih investitora.
OIF-ovi nemaju sredstava i ostavljeni su na milost i nemilost tržištu.
Mirovinski fondovi neće da sudjeluju u spašavanju OIF-ova
Jedini kupci su špekulatniti i mali investitori koji treydaju na najlikvidnijim dionicama.
Prosinac je ključan mjesec, poslije njega sve će biti drugačije na našem tržištu kapitala.

[/quote]

Sve pet kolega Goran,
ali nikako neće biti prosinac ključan za daljnji razvoj..ključan je sljedeći listopad te kvartalna izvješća ta 3Q,te ako ona pokažu stabilizaciju i znakove oporavka,tek tada lagano pa sve brže gore,
potop,po meni,tek sljedi u travnju-pa stagnacija sve do ljeta i iščekivanja jeseni i kraja godine..
[thumbsup]


…poučan tekst za one koji dijele jedinice pročitajte bar prve dvije rečenice,pa čete shvatit da se Ameri nalaze u SREDIŠTU duboke recesije…
…za kolege koje nisu imale priliku ići u školu objasnit ću slikovito,to ti je kao kad prelaziš suho rijehčno korito;-s obale se spuštaš u SREDINU (dno korita), a zatim uspinješ ka obali… [thumbsup]

http://www.poslovni.hr/101749.aspx

ameri si prije cca 2 mjeseca tek shvatili da su u govnima… bila bi to vrlo mala riječica ako su je već napola pregazili…

također, sanader je tek nedavno počeo pričat o bananama, tak da mi ni za nas ne izgleda da odsada hrabro, čvrsto i samouvjereno stupamo samo prema gore…

najgora stvar koja se može napraviti kad nastupi kriza je negiranje. to čini krizu dubljom i intenzivnijom. čini da traje dulje. odgađa se suočavanje, a u međuvremenu se, naravno, tone.

Pametan, ako to želiš.

…kako su svjetske burze u zelenilu već par dana ,naši x tehničari kao da su nestali,ili im je ponestalo municije…,,,,a kad burza tone onda ih je kao gljiva poslije kiše …!? [thumbsup]

POKRET OTPORA

Popljuvaše ekipa Alfona jer se usudio napisati nekoliko optimističnih riječi, a nije napisao targete 10% posto niže nego prošli tjedan što je na ovim stranicama obavezno [lol]
Evo jedne činjenice u njegovu obranu (zaslužio je samim tim što se ne boji pisati drugačije).
Cijene dionica idu ispred zbivanja u realnom sektoru, a ne iza i neće čekati pozitivne q izvještaje za godinu dana (ako ih bude) nego će prije reagirati, pa to sam mislio da je i najnepismenijima već jasno [lol]
Tako da Alfon i nemora biti baš tako daleko od istine kao što neki "stručnjaci" misle.
Crobex je posebna priča o kojoj je u glavnom sve rečeno, na zse ne mislim trošiti riječi, nije vrijedno.


…kako su svjetske burze u zelenilu već par dana ,naši x tehničari kao da su nestali,ili im je ponestalo municije…,,,,a kad burza tone onda ih je kao gljiva poslije kiše …!? [thumbsup]

pa kolega šta radiš ti na ovoj temi kad si tako nezadovoljan radom naših tehničara ?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!




…je li moguće da je danas IGH bio glavni uzrok …neodrađenog odbijanca crobexa…?

Nije jedini uzrok, uzrok je u susdržanosti kupnje institucionalnih investitora.
OIF-ovi nemaju sredstava i ostavljeni su na milost i nemilost tržištu.
Mirovinski fondovi neće da sudjeluju u spašavanju OIF-ova
Jedini kupci su špekulatniti i mali investitori koji treydaju na najlikvidnijim dionicama.
Prosinac je ključan mjesec, poslije njega sve će biti drugačije na našem tržištu kapitala.

[/quote]

Sve pet kolega Goran,
ali nikako neće biti prosinac ključan za daljnji razvoj..ključan je sljedeći listopad te kvartalna izvješća ta 3Q,te ako ona pokažu stabilizaciju i znakove oporavka,tek tada lagano pa sve brže gore,
potop,po meni,tek sljedi u travnju-pa stagnacija sve do ljeta i iščekivanja jeseni i kraja godine..
[thumbsup]
[/quote]

samo se ti nadaj boljim rezultatima u 3Q.
mislim da ces biti osisan…
svi koji misle da slijdi oporavak i jure ne bi li kupili dioonice,
biti ce osisani u "kolektivnom frizeraju"

na sp500 slijedec dno je na oko 600
a crobex prema grafovima pokazuje 1100

New Report

Close