Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

Prechter je tehnicar a Buffet trgovac.

Buffet je isto izgubio dosta u svojim ulaganjima ali je "izdrziv" …to jest moze puno izgubiti i opet opstati.

Treba biti i dobar tehnicar(TA) i dobar trgovac.Onaj ko se nauci (postane) i jedno i drugo ima najbolje uvjete!

[/quote]

ne znam nikog kompetentnijeg da sudi o tome, od Vas, pa me zanima, ako znate?
koliko je meni poznato, pogodio je samo ’87?
jesam u pravu?
za ’87 ima puno teorija kako i zasto, najzastupljenija je ona o kompjutorima i stop-lossu.
no dobro..nevazno..

sto se tice Buffeta i Prechtera, mozemo ih nazvati bilo kojim imenima (iako sam u nomenklaturi blizi ovom sto je kolega Volksbank rekao), cilj je isti.kod obojice!
dosad je Buffet bolji…uspjesniji..

to su cinjenice!

bez obzira sto i ja osobno vise trgujem po "Prechteru", ako se to moze tako reci, nego po "Buffetu".
no dobro, sad je bear..
ali duboko respektiram obojicu.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

O prechteru se moze citati na

http://www.elliottwave.com/info/prechter_bio.aspx

Ali i Prechter je imao svojih krivih pogleda:

"He published the bearish "At the Crest of the Tidal Wave" in 1995,
just before the colossal late-90’s bull market.
He then published the uber-bearish "Conquer the Crash" in 2002,
just before the enormous rally til present."

Ja sam par godina bio clan na Precterovoj web-stranici i pratio njegovo pisanje i ideje.

Ali moj zakjucak je da se mora imati svoju strategiju .

I strategiju TA tehnike i strategiju Trgovanja ili dugorocnog investiranja.

Ima dosta parametara sto su vazni za imati dobru strategiju.Za se naucit , moze se citati/proucavati ali i dobiti prakticno iskustvo o samom predmetu(kao sto znamo ima dve vrste "universitetskog" ucenja)

Dobra strategija koja polazi od znanja (ne igra ulogu kako se stece to znanje) je vazna kod ulaganja u vrijednosnice.
trgovanje prije 20-30 godina nije bilo tesko…vecinom je bio rast…danasnje i buduce trgovanje/ulaganje ce biti mnogo teze.

A tu ce znanje TA biti vrlo vazno!


a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

O prechteru se moze citati na

http://www.elliottwave.com/info/prechter_bio.aspx

Ali i Prechter je imao svojih krivih pogleda:

He published the bearish ;At the Crest of the Tidal Wave; in 1995,
just before the colossal late-90’s bull market.
He then published the uber-bearish Conquer the Crash; in 2002,
just before the enormous rally til present."
[/quote]

tocno!
mislim da su ovo samo major faults.ono kad je "fulao ceo fudbal" i pozivao na rasprodaje.
a mislim da je toga bilo jos, ako se dobro sjecam,sa prijevremenim šortanjem!
[thumbsup]

covjek bi reako da je taj Prechter vrlo cesto bearish.. [yawn]


Ali moj zakjucak je da se mora imati svoju strategiju .

s ovim se ne mogu sloziti vise!
i ovdje ima puno ljudi koji traze analize, targete, grafove, a nemaju osnovnog znanja da ih rastumace na pravi nacin..
ono sto je bilo sell, sutra moze postati buy i obratno.
nema zvonca ni na trzisnom dnu, ni na vrhu koje javlja da je dosao kraj igre.
[thumbsup]

a takodjer ovo je odgovor i mnogim Prechterovcima, EWTistima i ostalim tehnicarima koji misle da su nepogresivi.oni ili neki njihov idol, npr. Prechter.
u ovom poslu nema nepogresivih!
fundamentalisti su se u to takodjer uvjerili.

treba se uzdati use i svoje kljuse!
i puno,puno ulagati u znanje..svakoga dana u svakom pogledu.
ulagati u znanje, ali i u operz!

meni osobno su puno pomogli Dixi i Croman, vjerojatno i ne znajuci, njihovi postovi su mi ukazali na neke fantastične stvari i hvala im za to!
zao mi je samo sto Dixi ne pise vise.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


..pitala za uru i dobila jedinčinu.
Ajde dobro,nego da vidimo hoće li se ovaj klin realizirati po klasičnoj ta hoće!

Pa to je već rečeno da se neće, jer je previše probijena donja linija klina i predugo je od tada prošlo, a i promet se previše smanjio.

ma svakako se slažem sa Cromanom, svatko ima svoju strategiji i niti jedna nije pogrešna ako donosi dobit.
Međutim uz TA i FA na RH tržištu svaki dobar investitor treba voditi računa o :
– politici i političkim kretanjima
– kretanjima kamatnih stopa
– utjecaju medija na raspoloženje ljudi

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

…je li moguće da je danas IGH bio glavni uzrok …neodrađenog odbijanca crobexa…?

POKRET OTPORA


…je li moguće da je danas IGH bio glavni uzrok …neodrađenog odbijanca crobexa…?

Nije jedini uzrok, uzrok je u susdržanosti kupnje institucionalnih investitora.
OIF-ovi nemaju sredstava i ostavljeni su na milost i nemilost tržištu.
Mirovinski fondovi neće da sudjeluju u spašavanju OIF-ova
Jedini kupci su špekulatniti i mali investitori koji treydaju na najlikvidnijim dionicama.
Prosinac je ključan mjesec, poslije njega sve će biti drugačije na našem tržištu kapitala.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

,

nadam se da su masline obrane (ili se možda samo pjeva ispod njih) pa će se uskoro vratiti [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Igrao se malo grafom SP&500. Ispada, da bi cijena oko 700$ bila dno, a nakon toga slijedio bi oporavak odnosno pravi odbijanac.

Što smo bliže dnu vlada veliko iščekivanje,napetost,neizvjesnost,nervoza,nitko ne želi bit zadnji ,dovoljan je jedan pucanj i svi če potrčat…pogledajte koliko ima gostiju na forumu i bit će jasnije da se radi o masi koju neki vrag ovdje interesira …a to znači i da se ima love ,ili žele još više.
Za novac ne postoje granice(zakon spojenih posuda) ,pa tako ni naša država nije izolirana od ostatka svijeta,kad su strani investitori uložili u naše dionice mi smo to saznali zadnji ,pa ne bi želio da nam se to i ovaj puta ponovi .
Nemojte se zavaravat da ljudi nemaju love …te da će podcijenjene dionice samo nas čekat,oprez je majka mudrosti ,ali izgleda da vrijedi samo za sirotinju…
[thumbsup]

POKRET OTPORA


Što smo bliže dnu vlada veliko iščekivanje,napetost,neizvjesnost,nervoza,nitko ne želi bit zadnji ,dovoljan je jedan pucanj i svi če potrčat…pogledajte koliko ima gostiju na forumu i bit će jasnije da se radi o masi koju neki vrag ovdje interesira …a to znači i da se ima love ,ili žele još više.
Za novac ne postoje granice(zakon spojenih posuda) ,pa tako ni naša država nije izolirana od ostatka svijeta,kad su strani investitori uložili u naše dionice mi smo to saznali zadnji ,pa ne bi želio da nam se to i ovaj puta ponovi .
Nemojte se zavaravat da ljudi nemaju love …te da će podcijenjene dionice samo nas čekat,oprez je majka mudrosti ,ali izgleda da vrijedi samo za sirotinju…
[thumbsup]

što je manja likvidnost na burzi,to je više love u stand by-u dakle…
praćka se napinje [thumbsup]

http://209.85.135.104/translate_c?hl=hr&sl=de&u=http://www.godmode-trader.ch/news/%3Fida%3D1042477%26idc%3D626%26count%3D3&prev=/search%3Fq%3Dgodmode%2Btrader%26hl%3Dhr%26sa%3DG&usg=ALkJrhiXeRNT6rD1ie6xJQdF5EnsnGjLKA

POKRET OTPORA

New Report

Close