Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..pitala za uru i dobila jedinčinu.
Ajde dobro,nego da vidimo hoće li se ovaj klin realizirati po klasičnoj ta hoće!

Naj bolje da se burza zatvori u cetvrtak jer nasi neznaju bili isli gore ili dole .
p.s. u cetvrtak ameri ne rade.



@markko

kraj 5. podvala od 3. vala.
Pretpostavljam da je @MMM na to mislio.

Ne pratite. MMM je već objašnjavao da on misli da se odrađuje 5. veliki val, a ne 5. podval 3. velikog. Tko je u pravu… vrime će pokazat.




@markko

kraj 5. podvala od 3. vala.
Pretpostavljam da je @MMM na to mislio.

Ne pratite. MMM je već objašnjavao da on misli da se odrađuje 5. veliki val, a ne 5. podval 3. velikog. Tko je u pravu… vrime će pokazat.
[/quote]

Kamo li sreće da je tako jer onda bi nas uskoro mogao čekati početak BULL marketa, ali mislim da je realnije očekivati dno tek negdje u drugoj polovici 2009. god.

bilo kakav brzi rast je nemoguc jer slijede losija izvjesca u 2009 nego sto su bila u 2008 i sigurno ce biti kocnica…


Krpa, nemoj se ljutiti, pa bjesomucno dijeliti udarce lijevo i desno. Jos jucer ste svi vi tehnicari bacali crobex na 900, upozoravali na gefufne cinculatore i kvadrante, a sada, nakon sto su Ameri pobjesnili okrecete trend prema gore.

A to da cemo padati, to vam i ja mogu reci, bez trokuta. No nitko sretniji od mene ako se varam u procjeni.
NHF

Da, bilo je za pretpostaviti da će se javiti oni koje nisam niti prozvao. Pitanje nije bio upućeno vama dvojici, nego kvazifundamentalistima, onima koji idu od teme do teme, traže nekakve krivce i sl. bez argumenata, bez znanja FA i TA.

Da će crobex još roniti, napisao sam dan ranije, ali i da je izgledan kratkoroćni mali rast (jučer).
I dalje sam istog mišljenja….

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


..pitala za uru i dobila jedinčinu.
Ajde dobro,nego da vidimo hoće li se ovaj klin realizirati po klasičnoj ta hoće!

Naravno da hoce. Kod nas sve ide "malo" sporije, manje je casha koji gleda na zse. Jedino nas moze zaustaviti da toliko usporimo pa da nas uhvati novi val USA&EU panike … sto ne bi bilo prvi put

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

..i šta sad imamo kao nekakav Bearish Falling Three Methods formaciju?!a crobexu grobexu jedan!

netko je spomenuo Prechetra i uber-non plus ultra-mega babarogu..

ne treba se bojati!
osnovno pravilo za zaradu na dionicama je da ih se ne bojis. [thumbsup]

isto kako se u stoljetnim bull-marketima dalo gadno izgubiti (1907,1932,1973, 1987,1998,2000, etc.)
tako se i u bear marketima da jako lijepo (ai i brze) zaraditi.to ne mora biti kratkorocni odbijanac, kao nas na 3200 (kako se tu lijepa lova dala uzeti..mmm, ili sad, 2100-2800..mmmm,njamnjam [tongue])
uostalom cijeli Crobexov balon-bull (cca1000pts-5400pts) je nastao kao dio tog stoljetnog beara, jer ako su proracuni tocni, ta babaroga je pocela 1999-2000. [yawn]
i u tih 100god pada mozemo imati npr.10 godina cistog i neometanog rasta i euforije!

..inace target od 400pts na DJIA je dobiven (pretpostavljam) istom metodom kojom bi mogli reci da je cca 1700 dno Crobexa.
EWTovci ce znati o cemu pricam.

a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


netko je spomenuo Prechetra i uber-non plus ultra-mega babarogu..

ne treba se bojati!
osnovno pravilo za zaradu na dionicama je da ih se ne bojis. [thumbsup]

isto kako se u stoljetnim bull-marketima dalo gadno izgubiti (1907,1932,1973, 1987,1998,2000, etc.)
tako se i u bear marketima da jako lijepo (ai i brze) zaraditi.to ne mora biti kratkorocni odbijanac, kao nas na 3200 (kako se tu lijepa lova dala uzeti..mmm, ili sad, 2100-2800..mmmm,njamnjam [tongue])
uostalom cijeli Crobexov balon-bull (cca1000pts-5400pts) je nastao kao dio tog stoljetnog beara, jer ako su proracuni tocni, ta babaroga je pocela 1999-2000. [yawn]
i u tih 100god pada mozemo imati npr.10 godina cistog i neometanog rasta i euforije!

..inace target od 400pts na DJIA je dobiven (pretpostavljam) istom metodom kojom bi mogli reci da je cca 1700 dno Crobexa.
EWTovci ce znati o cemu pricam.

a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

lako je ne bojati se dionica ako ne radis sa svojom lovom nego za placu i bonus.
ajd trguj sa svojim dionicama u ovo vrijeme i budi neustrasiv.

ja inace nisam strasljiv i sklon sam riziku, ali nadati se oporavku u ovim vremenima je bezumno.
u realnom sektoru strikaju otkaze, smanjenje bonusa, smanjenje radnih sati…etc..

plus toga, trgovati u bear marketu je isto tezi shit, posebno na nasoj burzi jer kupiti 10% skuplje moze samo naivcina.
mi smo mala burza sa malim brojem igraca.

svi naucili sustinu.
a to je – NE KUPUJ SA ASKA!

mada danas i kupnja na bidu moze donijeti gubitak… [embarass]

a moze li mi tko reci sto je dosad taj Prechter pogodio?
..i zasto nije bogat kao Buffet?
mislim da imaju slican broj godina. [smiley]

Prechter je tehnicar a Buffet trgovac.

Buffet je isto izgubio dosta u svojim ulaganjima ali je "izdrziv" …to jest moze puno izgubiti i opet opstati.

Treba biti i dobar tehnicar(TA) i dobar trgovac.Onaj ko se nauci (postane) i jedno i drugo ima najbolje uvjete!

Prechter je tehnicar a Buffet trgovac.

Pechter je tehničar i trgovac a Buffett je Investitor.


Prechter je tehnicar a Buffet trgovac.

Pechter je tehničar i trgovac a Buffett je Investitor.

[/quote]

Tocno je kako ti pises(moj hrvatski nije najbolji)

Zelio sam kazati da je najbolje kombinacija i jednog i drugog.

New Report

Close