Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a) sumnjam u motive pisanja na TA
b) sumnjam u znanje TA

Uostalom, pojedinci su bas tako velicali TA i nepogresivost iste, stoga mi nemojte zamjeriti kaj sada sumnjam u to isto.

Da, stvarno mi neke stvari nisu jasne. Pogadja se samo kad se ide dole (onda TA predvidja smjer trzista [rolleyes], a kad se krene gore onda se ne moze znati u kojem smjeru ide trziste). Mislim stvarno…


@sakai

To sto ti pises je tipicno kod FA osoba(dali su u HR ili SWE).

1 Motiv TA je prema osobi.Za men TA je putokaz za trgovanje(koji se neke pute deli sa drugima)

2)Znanje TA ? Izvoli idi na croman.se i prevedi moje napisane analize koje su godinu dana unapred pokazale na pad svedskog OMX (dobili su cak i gde bi pad poceo) i kronoloski opisan razvitak OMX-indexa koji se pokazo tocan

3) naravno da nema 100% sigurnih TA analiza,ali dovoljno je 80-90%

4) gore i dole i kod indexa i dionica se moze naravno analizirati(problem je sto HR burza ima male volume i volatilnost)

Jedna stvar se vidi na poslovnom forumu:vjerovatno je 99% od osoba sto su ovde…amateri

Profesionalci ..trguju a ne cekaju "sigurni rast"…to cine nesigurni i amateri

10 min

SAM PROTIV SVIH

Čitam veliku nervozu na forumu.
Jasno je i zašto svi ste očekivali skok crobexa kad ste vidjeli šta se vani događa, eto čak i danas Evropski indexi u većem plusu od nas iako su juče rasli 10 PUTA više.
Ljudi ne pomažu kod nas ni TA ni FA ni praćenje vanjskih kretanja.
Na zse NEMA NOVCA
Evo da ne ponavljam sebe citirat ću dio kolege s drugog foruma:

ovisimo o velikim igračima na TK. Ajmo sad vidit koji su to:
– OIF: propali su ili u fazi propadanja, još im je malo ostalo, znači ništa od njih
– strani fondovi: već su 95% pobjegli iz naših dionica, a čim uzmognu otići će iz ovih preostalih 5%
– trezori firmi: kupuju male količine tako da ne utječu na cijenu, a imaju i limit dokle mogu kupovati
– OMF-ovi: jedina snaga koja može dići naše tržište kapitala. problem ovdje je:
– čekaju da OIF bankrotiraju i da od njih kupe dionice (to će biti na crobexu ispod 1500)
– dio keša zadnjih mjeseci nepatriotski su upucali u strane dionice i obveznice
– najveći dio keša čuvaju za kupnju drž. obveznica da spase državu od bankrota koji
joj prijeti zbog 6 milijardi dolara državnog duga koji uskoro dospjeva za vraćanje

znači, ovisimo o mirovincima koji imaju još nešto para, ali ih ne žele i ne smiju investirati zbog više razloga (vidi gore).

100% točna dijagnoza i tu jednostavno nikakva nervoza ni ljutnja ne pomaže.
Grafovi TA jesu zanimljivi i šareni ali na zse vrijede neke druge (netržišne) zakonitosti (zakon jačeg, monopol, nema nikakve kontrole, nema tržišne utakmice, vladaju usmeni dogovori koordinirane akcije i sl.) i nije dobro za živce upoređivati ju s normalnim burzama.

P.S. I trenutno rastemo 4 puta manje od Evrope, jel još netko vjeruje da ima velikih ulagača zainteresiranih za zse? Mi svi mali da se udružimo jedva bi odbijanac na EIG-u složili [lol] [lol]

Prechter je predvidio 100 godišnji bear market.

"One thing I’ve repeated consistently is that the great bear market will take the DJIA at least below 1,000 and likely to below 400. Precedents for this severe a decline are the English stock prices in 1720-1722 and American stock prices in 1929-1932."

Kako će to nama pomoći? Bojim se nikako

Hell is Empty and all the Devils are Here

Friške analize kažu da će Božić i Nova godina ipak proći u veselju. Prema zadnjim proračunima kraj 5. vala bi se mogao dogoditi najranije oko 4. prosinca. No, za očekivati je da će do tada biti određenih odbijanja gore-dolje, pa bi se dno trebalo dosegnuti nešto kasnije, ali najvjerojatnije prije 15. prosinca.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

znači 4.prosinca,u koliko sati molim lijepo?

@ budd

Mislis, bear market kakav se javlja jednom u 100 godina, pretpostavljam?

@ MMM
Mislim da ce to ipak prije biti kraj 3. nego 5-ice.


Friške analize kažu da će Božić i Nova godina ipak proći u veselju. Prema zadnjim proračunima kraj 5. vala bi se mogao dogoditi najranije oko 4. prosinca. No, za očekivati je da će do tada biti određenih odbijanja gore-dolje, pa bi se dno trebalo dosegnuti nešto kasnije, ali najvjerojatnije prije 15. prosinca.

samo cega je mene strah,da kada pocme oporavak kod amera mi ostanemo na dnu i čamimo čekajući bolja vremena

nisam baš expert u tehničkoj analizi, ali mislim da bi jako dobro bilo znati (ima li igdje kakav graf- column) gdje se vide odnosi trgovanja bid vs ask u posljednjih, recimo, 6 mjeseci…
ili stanje dok je crobi bio 3k, ali ne ovaj 3k, nego onaj prije 5k.

thx

guru za statistiku: duser…?

@markko

kraj 5. podvala od 3. vala.
Pretpostavljam da je @MMM na to mislio.

moj petina to se već događa, a mi nismo ni svjesni.
Mnogi čekaju valove i dna, a moguće da smo ih već dotaknuli, ali je problem što je Hrvatska u b….


Friške analize kažu da će Božić i Nova godina ipak proći u veselju. Prema zadnjim proračunima kraj 5. vala bi se mogao dogoditi najranije oko 4. prosinca. No, za očekivati je da će do tada biti određenih odbijanja gore-dolje, pa bi se dno trebalo dosegnuti nešto kasnije, ali najvjerojatnije prije 15. prosinca.

molio bih te graf .

txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close