Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kod IGH je upravo popustila brana kritične razine od 4500. Tehnički, više ne postoji značajnije brane prije 3000.

2700
[/quote]

pa i ne čudi me

sječam se nekad davno sam razmišljao kupiti igh ili adrs na 2200-2300

ne vidim zašto bi igh danas bio duplo skuplji od adrs
ni zbog dobiti, ni zbog dividende, ni zbog perspektive u budućnosti [sad]




Kod IGH je upravo popustila brana kritične razine od 4500. Tehnički, više ne postoji značajnije brane prije 3000.

2700
[/quote]

Točno, ali prije toga postoji brana na nešto iznad 3000. 2700 je prva iduća. I po hijerarhiji je 2700 podređena razini 30xx.
[/quote]
za 2700 odrađen prijelom.
poništava se ev. rastom iznad 7800.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

pa što ovo znači – da smo već odradili rast. onaj rast koji je u EU i USA bio 20% a u nas se jedva održala pozitvna 0 [angry] [tongue] [sad]



Investirajte mudro, u fundamentalno duboko podcijenjene dionice s jasno vidljivom dugoročnom perspektivom.

Ovo je NHF ‘kafanska mudrost’ . Pa i vrapci znaju da ne treba kupovati precjenjene dionice.
Ajmo konkretno: KOJA je dionica podcjenjena, KADA uci u nju i KAKO prepoznati da nece vise padati?
Npr. ja se ne slazem sa jednim forumasom koji kaze kako je svejedno uci u dionicu na 250kn ili 150kn. Ja bi radije usao na 150kn. A jos radije na 110 kn ako ce pasti . Pa bi cekao ‘fer’ vrijednost od 600kn. [wink]
[/quote]

Kolega vi ne razumijete što znaći riječ podcijenjeno.Ako je nešto podcijenjeno ,ne mora znaciti da neće dalje padati.




Kod IGH je upravo popustila brana kritične razine od 4500. Tehnički, više ne postoji značajnije brane prije 3000.

2700
[/quote]

pa i ne čudi me

sječam se nekad davno sam razmišljao kupiti igh ili adrs na 2200-2300

ne vidim zašto bi igh danas bio duplo skuplji od adrs
ni zbog dobiti, ni zbog dividende, ni zbog perspektive u budućnosti [sad]
[/quote]
IGH je građevinska pamet Hrvatske.Ima najveći porast dobiti i najveći rast prometa u inozemstvu.
Vjerovatno firma sa najpotentnijim rastom.Intelektualni kapital sigurno donosi najveću dobit.
ADRS je izvrsna firma,sa stabilnim prihodima,ali ulaganje u turizam nije baš visoko profitabilno,pa bi
ADRS u dužem vremenskom periodu mogao i dalje relativno gubiti na cijeni u odnosu na IGH.

Međutim ,ova informacija o zastoju isplate za Zagrepćanku je imala negativan utjecaj i cijena ne pada
radi tekničara nego radi te informacije.Loše vjesti imaju veliki negativan utjecaj na cijenu.
Da se razumijemo nisam veliki protivnik TA.Naravno,da je ne smatram važnom za naše banana
tržište.




nisam kupio ništa.
sutra- možda.

šarlo-akrobata pristup…

ako bude rasta, ulazim nakon probijanja gornje stranice silaznog klina + 5%.

target: ca 2850 ILI ca 3300

ovaj drugi target bi poništio donje targete grobija.
iskreno volio da se to desi: moglo bi se ubrati 50-ak%.
no, sumnjam…
[/quote]

target 3300….
[undecid]

no comment.
[/quote]
tigriću:

target vrijedi AKO se probije gornja stranica klina i odradi još 5% rasta nakon točke proboja.
čekati.
a može se i kockati na rast.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





Kod IGH je upravo popustila brana kritične razine od 4500. Tehnički, više ne postoji značajnije brane prije 3000.

2700
[/quote]

pa i ne čudi me

sječam se nekad davno sam razmišljao kupiti igh ili adrs na 2200-2300

ne vidim zašto bi igh danas bio duplo skuplji od adrs
ni zbog dobiti, ni zbog dividende, ni zbog perspektive u budućnosti [sad]
[/quote]
IGH je građevinska pamet Hrvatske.Ima najveći porast dobiti i najveći rast prometa u inozemstvu.
Vjerovatno firma sa najpotentnijim rastom.Intelektualni kapital sigurno donosi najveću dobit.
ADRS je izvrsna firma,sa stabilnim prihodima,ali ulaganje u turizam nije baš visoko profitabilno,pa bi
ADRS u dužem vremenskom periodu mogao i dalje relativno gubiti na cijeni u odnosu na IGH.

Međutim ,ova informacija o zastoju isplate za Zagrepćanku je imala negativan utjecaj i cijena ne pada
radi tekničara nego radi te informacije.Loše vjesti imaju veliki negativan utjecaj na cijenu.
Da se razumijemo nisam veliki protivnik TA.Naravno,da je ne smatram važnom za naše banana
tržište.
[/quote]

ma slažem se ja sa tvojim mišljenjem da je IGH građevinska pamet Hrvatske
i da je jako dobra tvrtka koja dobro radi i radit će još bolje

al nije duplo bolja od adrs
koji večinu dobiti ostvaruje visoko profitabilnim biznisom
a i turizam koji imaju ostvarivat će dobiti iznad prosjeka grane
pa sad još ribarstvo u top nivou
i oni imaju malo pameti (kao i igh) [rolleyes]


Kolega vi ne razumijete što znaći riječ podcijenjeno.Ako je nešto podcijenjeno ,ne mora znaciti da neće dalje padati.

Ne znam kome se obracas, ali nemoj meni jer ja o tome pricam duze vremena kolegama fundamentalistima. 🙂

Štovani kolege tehničari, što kažu vaše analize ako uopće ne dotaknemo gornju stranicu klina? Što se tada događa, pad na vladov next target?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Tehnicare zanima volumen i cijena i vrijeme. Tocka!
Vijesti su uracunate u cijene….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Tjah, evo me nazad, juce sam čak zaboravio pogledat burzu do 14h, ako ćete vjerovat.

Zasad su tehničari bili u pravu, nažalost, ali na nekom nivou neke dionice ipak moraju postati dovoljno jeftine da se nađe jači kupac. Neki decoupling bi se trebao dogoditi IMHO.

Ipak, vidim da tu dijele lekcije o seksu neki koji imaju problema s ulaskom, tamo je ipak druga filozofija [lol] [lol]


Tehnicare zanima volumen i cijena i vrijeme. Tocka!
Vijesti su uracunate u cijene….

tako puno istine u tako malo riječi …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close