Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne mogu virovat da je jedan jdpl na 130kn,

Jel to ona dionica koja je prije koju godinu bila 20kn ? [wink]

[/quote]

Je li to ona dionica koja sada ima 180 kuna casha po dionici u bilanci i najmanji dug vs.kapital na burzi, za razliku od 2003 kad je bila 20 kuna i imala 3 kune po dionici i dvostruko veći dug od vrijednosti kapitala?

Molim te objasni mi što želiš reći s tih 20 kuna? Hvala.

I'LL BE BACK


grobi targeti poništavaju se rastom iznad ca 3050.

Eto krasno. Ne ulazite u pozicije do 3050 jer tek ste tad sigurni da nećete roknut na 1200.
Od sadašnjih 1700 do 3050 imate samo 80% rasta. Ipak vam je sigurnije ući u pozicije na 3050 i zaradit 15+% nego sad na 1700 i zaradit 100+% uz rizik kratkoročnog do srednjeročnog pada na 1200.

I'LL BE BACK


Molim te objasni mi što želiš reći s tih 20 kuna? Hvala.

Mozda, da ima ekipe koja i sad kad je ova gabula ima kaj prodat s debelim plusom ? [yawn] Odnosno ako ce im trebat lova, da ce prvo to prodat [smiley] Nesto u tom stilu valjda..

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


…cu pokusati upecati dno.
…gledam graf crobexa zadnjih deset godina s ciklickim, primarnim i intermediate korekcijama i hladan sam kao spricer:).

Niti klasični grafovi ne daju ljepšu sliku. U skladu su sa trenutnim godišnjim dobom, sve hladnije…
Cjenovni ciljevi za crobex – 1630, a zatim 1095.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



2 days absent…
well…it’s not well.

sp odradio prijelom na 790.
vidljvi target ca 430? (formacija je lagano deformirana,ali mislim da drži barem zdjelicu vode…)

grobi- sitaucija puno čistija.
odrađen prijelom na 1950 za 4 formacije!!
targeti (vidljivi): 1400, 1200, 1100, 900(!?)

samo toliko…
no arguing any more.
da ne bi bilo more.
forumske.

p.s.
prilog je sp.
grobi bi izazvao veću konsternaciju, izljeve bijesa i vrijeđanje.


samo dopuna.

sp500 target poništava se tek eventualnim rastom indeksa iznad ca 1200.
grobi targeti poništavaju se rastom iznad ca 3050.

ako se poništavanje ne desi (bez obzira o kojem vremenskom intervalu se radi: mjesec, dva, tri ili čak više), targeti ostaju na snazi.
u slučaju duljeg vremena potrebnog za dostizanje targeta, mogućnost ulaska u poziciju određuje se prepoznavanjem ili ewt situacije ili manje formacije (formacije unutar veće formacije) koja je podržana oscilatorima i dozvoljavava kratkoročni trejd.

trebam poraditi na pronalaženje funkcijske veze targeta i vremena potrebnog za dostizanje…ima tu posla, a ja sam u vremenskoj oskudici.
[/quote]

uhu… kako ti je TA u zadnje vrijeme volatilna… pricas o ponistavanju targeta tek kada crobex dostigne vrijednost za 77% vecu nego sada… jedan savjet… umjesto jedne knjige o TA koju ces procitati u slijedecem periodu, procitaj jednu iz prirodnih znanosti… fizika, termodinamika, mehanika, elektrotehnika… biraj podrucje… i na kraju apsolviran model primjeni na ekonomiju… mislim da ce ti sve stvari bit jasne… i onda ces moci unaprijed znati sto ce TA pokazati u buducnosti…

s




Ne mogu virovat da je jedan jdpl na 130kn,

Jel to ona dionica koja je prije koju godinu bila 20kn ? [wink]

[/quote]

Je li to ona dionica koja sada ima 180 kuna casha po dionici u bilanci i najmanji dug vs.kapital na burzi, za razliku od 2003 kad je bila 20 kuna i imala 3 kune po dionici i dvostruko veći dug od vrijednosti kapitala?

Molim te objasni mi što želiš reći s tih 20 kuna? Hvala.
[/quote]
Vrlo jednostavnu stvar zelim reci. Na burzi je SVE moguce! Ovo nisam ja rekao vec lik cije djelo mnogi slave – Benjamin Graham, autor Inteligentnog Investitora. [wink] Ako si knjigu procitao onda znas da nema "nemoguce", "pa bila je 800kuna – kako ce jos nize??" itd.
Ona ce pasti tamo di mora i nece pitati tehnicare da joj odrede target , ali niti fundamentaliste i njihov izracun fer cijene.

Kolega, nadam se kako razumijes sta hocu reci. Pisem u dobroj namjeri pa se nadam kako ces tako i shvatiti.
Zivio!




Prijatelju, zar nije prozivka Vlada i ostalih tehnicara na TA temi neukusna? Pogotovo od ljudi koji ne vjeruju u TA !
Kako im nije neugodno pljuvati po necem cak i ako se ne slazu sa nekakvom analizom?
Nisi li ti napravio FA analizu za TNPL po kojoj dionica vrijedi 8000kn i drzis se toga pa kako bude.
Obzirom kako je trenutno jako pala, tko te od tehnicara ispljuvao?
E pa i tehnicari naprave analizu te se drze nje pa kako bude.
Svatko ima svoj nacin investiranja.

[/quote]
Dionica ima svoju fundamentalnu vrijednost i ona je neovisna od psihologije.A psihologija /panika i
euforija /su možda bitniji od stvarne vrijednosti.Kako većina investitora ozbiljno ne proučava
poslovanje firmi i fundamente oni postaju laka lovina i veliki igrači koriste medije da bi izbezmila
male ulagaće.I to se sada događa na našem tržištu.

Prije šest sedam mjeseci kupovao sam TNPL na 4.000 jer sam smatrao da vrijedi 8.000.
U međuvremenu kako je došlo do značajnog pada vozarina u suhom segmentu od 6 brodova ili
14% cjelokupne flote,a kako je i vrijednost tog malog dijela brodova pala korigirao sam cijenu za
desetak posto.Logično.
Kako je počeo kliziti i tankerski segment iako se radi samo od dvadesetak posto u odnosu na prosijek
tri kvartala korigirao sam cijenu za dodatnih tridesetak posto na tankerski dio.Dakle,korigirao sam
cijenu od 8.000 na 5.500 do 6.000 u ova loša vremena.I kupavao sa žarom na 3.500,3.000,2500
i tako sve niže do nepojmljivih 1.160 po zadnjoj prosiječnoj cijeni.

Pošto sam relativno mlad ulagač/ne po godinama/nikada ni u snu nisam smatrao da nešto što realno
vrijedi 8.000 može doći na sedam puta manju cijenu.
Ova sadašnja cijena je rezultat psihologije.Panika ,rasprodaja fondova,pucanje margina,povlačenje
novaca od mirovinaca sve se poklopilo.I svaka i malo likvidna dionica koja nije imala podršku trezora
ili pak institucionalnih ulagača je padala više.

Nikada u svojoj povijesti TNPL u prva tri kvartala nije ostvarila ovako veliku dobit iz osnovnog poslovnja,a sadašnje poslovanje garantira pozitivno poslovanje i u četvrtom kvartalu.

I što to vrijedi.

Nisam ovo pisao da bi vas maltretira,već da pomognem onima koji su izbezumljeni jer ne mogu
shvatiti kako dobra dionica može pasti i pet šest puta od svoje fundamentalne vrijednost.
U fazi euforije i ludila neke dionice mogu i rasti pet ,deset puta iznad svoje vrijednost.
A to vam dođe ,vjerovali ili ne,razlika u cijeni od dvadest tridest puta za istu firmu uz isto poslovanje.
Pohlepa i euforija haraju i nose male investitore.Tu TA ipak može pomoći ali uz ogradu da ipak
treba pratiti svijet.Mi se ravnamo prema strancima.
.

@vlad1111
Targete crobija si objavio bez grafa,zašto molim lijepo?
P.S.zaboravio si na target 1600!


Eto krasno. Ne ulazite u pozicije do 3050 jer tek ste tad sigurni da nećete roknut na 1200.
Od sadašnjih 1700 do 3050 imate samo 80% rasta. Ipak vam je sigurnije ući u pozicije na 3050 i zaradit 15+% nego sad na 1700 i zaradit 100+% uz rizik kratkoročnog do srednjeročnog pada na 1200.

Kolega, ajde jedno iskreno pitanje, a odgovor moze i na pm. Koliko se zaista razumijes u TA ?
Koliko knjiga i koje si procitao?
Pitam jer vec u par odgovora vidim nepoznavanje materije o TA.
Napisati ono gore je potvrda neznanja. Nemoj se ljutiti, ali ako ti par ljudi kaze da si fulao poantu onda bi se trebao zapitati.
A evo i odgovora: zar ti zaista mislis kako ce Crobi sa 1700 otici do 3000 bodova pravocrtnom linijom?
Ako bi se taj scenario i odigrao, prvo bi doslo do bocnog trenda 1700-1900 gdje bi se formiralo DNO, oscilatori bi dali potpuno drugacije vrijednosti te bi uslijedio rast sa NAJMANJE jednom korekcijom prema dolje. A ja ti pricam o 3-4 dobra ulaza u tom periodu . U svakom slucaju tehnicari nebi uhvatili dno, ali vecinu rasta – bi .

Zivio!

Kad neće vlad dadne graf, moram ja.


Kad neće vlad dadne graf, moram ja.

Koliko ja vidim ove padajuće linije su povučena bez ikakvog smisla..
Počeo si vući linije negdje oko 3000 – da si povukao od 5000 – mogao si dovesti crobi i do 0.
Hoću reći crtaš budaleštine… [proud]

smanjuje se minus.......



Kad neće vlad dadne graf, moram ja.

Koliko ja vidim ove padajuće linije su povučena bez ikakvog smisla..
Počeo si vući linije negdje oko 3000 – da si povukao od 5000 – mogao si dovesti crobi i do 0.
Hoću reći crtaš budaleštine… [proud]
[/quote]
nisi dovoljno ušao u problem kolega,ti si početnik ako si i to.

New Report

Close