Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@MIG29

….sve to stoji što si naveo ,međutim imam neki glupi osječaj da ide odbijanac, jer iako se tehničari ne mogu dogovoriti u kojem smo valu a kamoli o kojem podvalu, nekako prevladava mišljenje da tek završavamo treći val u padajučem trendu, što znači da četvrti ide prema gore ,a ako smo kao što neki misle već u petom također kad ga dovršimo idemo u dva -tri navrata gore-dole pa onda polako nešto dugoročnije gore….
….auto-šrot industrija će dobiti lovu,kamate idu na nulu,arapi će pumpati lovu u posrnulog diva,Obama uljeva nadu….pa ako to ne pomogne onda samo svjetski rat može pokrenuti stvar…a ni za to nisu spremni,osim atomskog..a za to nemaju muda,tako da mislim da ta masonska glumatanja idu prema kraju….ili ja pojma nemam ,što će najprije biti [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Upravo gledam amere i dođem na poslovni da napišem ovo što su napisali golubov i mig29. I još bih dodala ameri su objavili rat propasti financijskoj krizi. poznato je da vole ratovati, možda se iz ovog rata nešto dobro izrodi.


..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]


imaš li grafove? što bi tehničari rekli pliz, molim te

Klasika ameri u točno zadnjih sat vremena skočili ni manj ni više nego DJI 6,5% i probio 8000, nasdaq prebacio 1300, a S&P dotakao 800. Volio bi pročitati komentare, analize i predviđanje za otvaranje idućeg tjedna u svjetlu ovih brojki od nekog znalca, a ima ih na ovim stranicama… [thumbsup]

izgleda da moj "prijatelj" ipak nešto zna iako nas moderator baš nerazumije

pozdrav [wink]


..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]

nemoj tako… grijesis… sada (preko vikenda) ili bolje receno u ponedjeljak (ako crobi naraste) tehnicari ce izvaditi neke svoje grafove /nije da je bed, imaju i + i – varijantu i reci, glejte, trebali ste kupovati u petak, sve sam predvidio….

a ako fulaju, imaju svoje oscilatore, zlu ne trebalo [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Klasika ameri u točno zadnjih sat vremena skočili ni manj ni više nego DJI 6,5% i probio 8000, nasdaq prebacio 1300, a S&P dotakao 800. Volio bi pročitati komentare, analize i predviđanje za otvaranje idućeg tjedna u svjetlu ovih brojki od nekog znalca, a ima ih na ovim stranicama… [thumbsup]

Važno je naglasiti da tehnička analizan NIKAD ne može uočiti promjenu trenda u trenutku kad so on dešava, nego znatno kasnije, što se nakon ovakovog pada i jasno primjećuje i bez nekih poznavanja TA. No, osim nje jasno je da se ne može zaboraviti uočavanje ostalih vrlo jasnih pokazatelja a to su, po mom skromnom mišljenju u ovom času:
– fundamenti i valuacija kompanija koji govore o tome da je već pomalo uračunato da se možda i neće sve firme održati u nadolazećem vremenu (znači tržište misli da je sve na putu u ozbiljno jadna vremena)
– nedostatak novca – još uvijek mnogima fali gotovine i zato prodaju jer im fali i zbog ničeg drugog
– velik utjecaj matematičkih algoritama koji "čekaju" promjenu trenda pa i onaj novac koji je spreman ući na tržište je još u "čarapi"

Sve ovo govori da se može svašta dogoditi u trenu, a ako razmislimo o velikoj "navli" pri short coveringu eto nam nepredvidivih "odbijanaca" koji su mogući i bez nekih spektakularnih novosti.
No, ne smijemo zaboraviti da će "okidač" biti ipak neka jasan i dobra vijest a dalje će možda računala upravljati (u kraćem roku).

@kalimero

ja sam optimist po rodjenju, a bik po opredjeljenju.
[lol]


@mise99

ako ne znas o kojem trokutu i kojem duplom dnu pricam, nema grafa koji ce ti pomoci.
di si bila svo ovo vrijeme?
‘bem mu misa, neki dan sam vidio da ne razlikujes nominalu od buka..
puno ulagati u znanje, puno jos! [angry]
trokut, donja granica je negdje na 850cca, mislim, a duplo dno je iz 2002.
oba obrasca za mene jos vrijede, ako prevagne trokut, target je 660 SP o kojem se prica naveliko..utoliko mi je jako sumnjiv, ili ce nize, ili ce vise, sumnjam da ce bas tamo.

a ako duplo dno pobijedi, mogli bi imati kraj bear marketa..i to onog velikog, od 2000. i zakljuciti 10ljetnu korekciju, jednim finim regular (mrvu expanded) flatom.
slijedi bull market..


@sakai

ne znam za druge tehnicare i fundamentaliste, moje misljenje je da ce ameri jos dolje, narocito ako se Citi prevrne.
ali to bi takodjer moglo biti dno za neko malo duze vrijeme.
nisam nista ulazio ni jucer ni danas.sve sto sam mislio prodavati sam prodao.
cekam…..
a tehnicka nije nesto sto ce ti reci sta ce se, i kad, sigurno desiti, kao sto mnogi misle.nije tehnicka autoput ili jednosmjerna cesta, ima tamo puno raskrizja, nekad odaberes dobro skretanje, nekad ne.treba puno iskustva i ulaganja u znanje da bi mogao imati/prepoznati koliko-toliko sigurne signale.

ali ti moze reci sa 50%+ vjerojatnoscu.cak i sa malo znanja.to bi trebalo biti dosta da te drzi iznad vode
[wink]

a naravno da uvijek moze gore i dolje!
i naravno da je lakse objasniti nesto kad se vec desilo nego to isto predvidjeti.

zato treba biti openminded i korigirati greske cim prije, ako se pojave.
jos uvijek mislim da nismo nasli dno (60 naprema40% da nismo, jos nije bilo kapitualcije), ali vjerujem da je tu negdje, blizu i da sam u dionicama, ne bih prodavao po ovim cijenama.

a moguce da u pon krobeks podivlja i ode gore..
a mozda zaronimo ispod 1000..

ja samo plesem kako market svira i nastojim brzo reagirati, zasad sam dobro procijenio [embarass]
za dalje cemo vidjeti, a i grijesio sam..mali milijun puta.. [tongue]

mozda Croman zna di je dno, neke stvari na Nasdaqu je lijepo povadio u zadnje vrijeme. [proud]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Upravo gledam amere i dođem na poslovni da napišem ovo što su napisali golubov i mig29. I još bih dodala ameri su objavili rat propasti financijskoj krizi. poznato je da vole ratovati, možda se iz ovog rata nešto dobro izrodi.

dao bog da se nesto dobro izrodi
pa to bi bio ritki rat iz kojeg se nesto dobroga izrodilo
pofuk

@mig
znam dobro razliku između nominale i booka, neš ti pameti, ali nisam se ispočetka s nekim razumjela, a ti si rekao da ulažem u znanja, a ja rekla dobro. I eto ne moram objašnjavati ja to znam, ja to znam.
A što se tiće grafa, gledam samo tuđe grafove, ne pokušavam jer nemam vremena.

Ali, ipak sam malo jutros ušla u dionice.

Ipak drag si mi lik i što god kažeš, ja budem rekla dobro, bitno je da ne tučeš.

Ali ipak daj te grafove.


..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]

Dvostruko dno? Za mene je to nešto drugo dvostruko…
U svakom slučaju, jako je škakljivo, hoće li se odbiti ili probiti? Ako probije, ide to puno niže od 6XX…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close